Bebek İle Uçak Seyahati İçin 5 Tavsiye

Bir bebekle uçak seyahati, bazıları için korkutucu geliyor. Ancak bunun karmaşık olması gerekmez. Burada bebeğinizle uçak seyahatinde yardımcı olacak ipuçları bulacaksınız. Not alın ve uçuşunuzun tadını çıkarın!
Bebek İle Uçak Seyahati İçin 5 Tavsiye

Son Güncelleme: 25 Mart, 2021

Bebekle uçak seyahati konusunda gergin misiniz? Olmayın. Bu biraz korkutucu gelse de, öyle olması gerekmiyor. Onu eğlendirmek için oyuncak gibi şeyleri yanınıza alın. Unutmayın; o sadece bir çocuk.

Herhangi bir uçuşta bebeğinizle eğlenmenize ve rahatça uçmanıza yardımcı olacak beş ipucunu keşfetmek için okumaya devam edin.

Uçak seyahati yapan bebek

Bebeğiniz kaç yaşında uçakla seyahat edebilir?

Bu, havayolu ile hüküm ve koşullarına bağlıdır. Bununla birlikte, çoğu havayolu 15 günlük bebekleri kabul etmektedir. Daha uzun yolculuklar için, bebeklerin biraz daha büyük olması daha iyidir, böylece yükseklikten fazla etkilenmezler.

Bebeklerin bilete ihtiyacı yoktur, ancak kontuarda kayıt yaptırmaları ve uçuş sigortası yaptırmaları gerekir. Ayrıca, daha güvenli bir uçuş için annelerinin veya babalarının yanına özel bir emniyet kemeri verilir.

Bebekle uçak seyahati için 5 ipucu

Bir bebekle uçak seyahatinden bahsetmeden önce, organize olmaktan bahsedelim. Seyahat planlamak, belgelerinizi, aksesuarlarınızı, oyuncaklarınızı, yiyeceklerinizi kontrol etmek ve önceliklerinizi değerlendirmek anlamına gelir. Size bu konuda yardımcı olmak için işte bazı öneriler sunacağız.

Seyahat dökümanları

Zaman ayırıp sizin ve bebeğinizin tüm evraklarınızı hazır hale getirirseniz, geziyi planlamanız sizin için daha kolay olacaktır. Bilete ihtiyaçları olmasa bile, havayoluna bir çocukla seyahat edeceğinizi söylemeniz gerekir.

Ayrıca, uluslararası bir uçuş yapıyorsanız, bebeğin bir pasaporta ihtiyacı vardır. Yurt içi bir uçuşsa, bebeğin ulusal bir kimliğe ihtiyacı vardır. Yurt dışına seyahat ediyorsanız aşı kartları zorunludur, bu nedenle bunu bebeğin çocuk doktoruyla kontrol etmeyi unutmayın.

İhtiyacınız olan her şey elinizin altında

Bebeğinizin ihtiyaç duyacağı şeyleri elinizin altında bulundurmaya çalışın. Geziye bağlı olarak çocuk bezi, ıslak mendil, battaniye, küçük oyuncaklar, giysiler, kitaplar ve yiyecekler taşıyabilirsiniz. Ayrıca onu eğlendirebileceğiniz bir şey alın.

Bebek arabası, oyuncaklar ve diğer her şeyin muhtemelen olağan havaalanı güvenlik önlemlerinden geçmesi gerekecektir. Öyleyse, bunalmış hissediyorsanız, yardım isteyin. Uçuşunuzu rezerve ederken, bebeğin nasıl gitmesi gerektiğini sorun, bu şekilde daha iyi hazırlanabilirsiniz.

Seyahat esnasında bebeğini emziren anne

Beklenmeyene hazırlanın

Çocuklar stresli olduğunuzu fark ettiklerinde biraz huzursuz olabilirler. Bu nedenle, kısa bir yolculuğa çıkacaksanız, bebeğinizle sabah uçuşlarını tercih etmeniz iyi olur.

Öte yandan, uzun bir uçuşsa, gece uçmak daha iyidir. Bu, bebeğinizin yolculuk sırasında daha iyi uyumasına yardımcı olur. Ayrıca, bazı gecikmeler veya aksamalar olabilir. Öyleyse, önceden hazırlıklı olun ve her şeyi elinizin altında bulundurun.

İniş ve kalkış

Kalkışlar ve inişler, bir bebekle uçarken çok endişe verici olabilir. Bu, hava basıncında değişiklikler olduğunda baş dönmesine, kulakta çınlamaya ve diğer reaksiyonlara neden olabilir.

Bebeğiniz iki yaşından küçükse, kalkış sırasında ve uçak inişe yaklaştığında onu besleyin. Kulaklarındaki baskı hissini hafifletmek için ona bir emzik veya emebileceği bir miktar meyve suyu da verebilirsiniz.

“Seyahatin ne kadar süreceğine bağlı olarak çocuk bezi, ıslak mendil, battaniye, küçük oyuncaklar, giysiler, kitaplar ve yiyecekler taşıyabilirsiniz.”

Güvende olmak için, çocuk doktoruna kalkış ve inişten birkaç dakika önce dekonjestan kullanımı hakkında bilgi alın. Değişen baskı etkisine karşı koymanıza yardımcı olabilecek her şeyi hesaba katın.

Uçak seyahati yapan anne ve bebek

Sabır

Bebekle uçarken sabır şarttır. Bebek rahatsız olursa, diğer insanlar da aynı şekilde hissedecektir. Bu hayal kırıklığına ve kendinizi iyi hissetmemenize neden olabilir. Bu nedenle, sessiz ve rahat bir uçuş yapmaya çalışmanın yanı sıra, susuz kalmamak için yanınızda su bulundurun, temiz ve rahat kıyafetleri tercih edin, telefonunuza müzik veya çizgi film indirin.

Kısacası, bir bebekle uçmanın kötü bir şey olması gerekmez. Sadece bu ipuçlarını dikkate alın ve durumunuza uyarlayın. Bir çocukla birlikte olduğunuzu ve her şeyin mükemmel olmayacağını unutmayın. Düzeninizi koruyun ve harika olacaksınız.

İlginizi çekebilir ...
Yaz Tatilinde Çocukların Başına Gelen 5 Yaygın Kaza
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Yaz Tatilinde Çocukların Başına Gelen 5 Yaygın Kaza

Yaz tatilinde sıklıkla çocukların başına gelen yaygın kazalar, suya düşmekten deniz kabuğuyla ayağı kesmeye kadar çeşitli şekillerde olabilir.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.