Halka Açık Alanlarda Emzirme: En İdeal Yerler

Bu yazımızda, halka açık alanlarda emzirmek için en ideal yerlerden bahsedeceğiz. Not alın!
Halka Açık Alanlarda Emzirme: En İdeal Yerler

Son Güncelleme: 08 Nisan, 2021

Acıktıklarında emmek için sabırsızlanan bebekler için emzirmenin çeşitli faydaları vardır. Bebek bazen evden dışarıda da acıkabilir ve bu gibi durumlarda halka açık alanlarda emzirme için uygun yerler olduğunu bilmek önemlidir.

Aslında, toplumsal düzeyde bazı rahatsızlıklar olabileceği gerçeğine rağmen başkalarının yanında emzirmek bile son derece doğal bir süreçtir. Çünkü annenin vücudu bebeğin yaşamsal ve beslenme ihtiyaçlarını anında karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Ayrıca bir annenin bebeğini emzirmesi son derece duygulandıran bir deneyimdir. En basit haliyle emzirmek bir haktır ve bebeği bundan mahrum bırakmak ya da sırf toplumsal normlar sebebiyle bekletmek için hiçbir neden yoktur.

Buna rağmen pek çok anne halka açık alanlarda emzirmekten hala utanıyor. Bu sizin için de geçerli bir durumsa, çocuğunuzla bu anı daha keyifli hale getirmek için mevcut çözümleri dikkate almanız gerekir.

Bu yazımızda, halka açık alanlarda emzirmek için en ideal yerlerden bahsedeceğiz. Not alın!

Halka açık alanlarda emzirmek için 4 mekan

1.Restoranda emzirmek

Söz konusu halka açık alanlarda emzirme olduğunda, restoranları göz önünde bulundurmak gerekir. Bebek annesiyle aynı anda acıkırsa, bu anne için bir kolaylık olacaktır çünkü çoğu restoranda rahat koltuklar vardır ve anne rahat edecektir. Eğer yeterli mahremiyeti koruyabileceğiniz bir alan varsa, emzirmek için restoranlardan yararlanabilirsiniz.

yeni doğan bebek

2. Parkta emzirme

İkinci olarak, parklar da emzirmek için ideal alanlardır çünkü etrafınızda çok fazla insanın olmadığı bir yer bulabilirsiniz.

Ayrıca bu sizin için de iyi bir fikirdir çünkü temiz havanın tadını çıkarabilir, rahatlayabilir ve bu özel anı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

“Emzirmek, bebeği doyurmaktan çok daha fazlasıdır. Yalnızlık hissi karşısında temas sağlayan, üzüntü karşısında rahatlık sağlayan, dışarıdayken güvenlik hissi veren ve ağrıları rahatlatan fiziksel ve duygusal bir yakınlık biçimidir. ”

–Julio Basulto–

3. Alışveriş merkezlerinde emzirmek

Halka açık alanlarda emzirmek için bir başka iyi nokta da alışveriş merkezleridir. Neredeyse tüm alışveriş merkezlerinde, hem AVM içinde hem de büyük mağazalar ve bebek dükkanlarında annelere emzirecek konforlu odalar sunulmaktadır.

4. Toplu taşıma

Bazı toplu taşıma araçları, bebeğinizi evden uzaktayken emzirmek için başka bir fikirdir. Otobüste, trende veya uçakta koltukların düzeni, herkes tarafından görülmeden emzirmenize olanak tanır.

Ek olarak, bebeğinizi emzirmenin yapabileceğiniz en doğal ve hassas şeylerden biri olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, bundan dolayı asla utanmamalı veya rahatsız olmamalısınız.

yürüyüş yapan anne bebek

En iyisi halka açık alanlardayken emzirme için en ideal olan yerlerin bir listesini yapmaktır. Bu sayede bebeğinizle evin dışındayken son dakikada bir çözüm bulmak zorunda kalmazsınız.

Son olarak, çocuğunuzu herkesin içinde besleyebileceğiniz en iyi yerleri bulmak için diğer emziren annelerden tavsiye almayı unutmayın.

Her durumda, bu yazımızdaki fikirler, halka açık alanlarda emzirme için en rahat noktaları bulmanıza ve gerektiğinde çocuğunuzun ihtiyaçlarını karşılamanıza yardımcı olabilir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.