Her Annenin İhtiyaç Duyduğu 5 Arkadaş Tipi

Eğer bir anneyseniz ve hayatınızda bu 5 arkadaş tipine sahipseniz, şanslı kadınsınız!
Her Annenin İhtiyaç Duyduğu 5 Arkadaş Tipi

Son Güncelleme: 20 Eylül, 2020

Arkadaşlar, herkesin özellikle de annelerin hayatının temel taşıdır.Bununla birlikte, arkadaşlığın herkese uyacak bir kalıbı yoktur. Bu yazımızda her annenin ihtiyaç duyduğu 5 arkadaş tipine bir göz atacağız.

Hepimizin farklı tipte arkadaşları ve arkadaşlıkları vardır. Bir kriz yaşandığında, başınıza komik bir şey geldiğinde veya tavsiyeye ihtiyacınız olduğunda kimi arayacağınızı bilirsiniz. Arkadaşlarımız bizim en değerli hazinemizdir.

Her arkadaş önemlidir ve herkes hayatınıza farklı bir şey katar. Aşağıda, her annenin ihtiyaç duyduğu arkadaş tiplerinden bahsedeceğiz.

Bu yazımızı okurken, arkadaşlarınızı hatırlayacağınıza ve tanımların bazılarını onlarla eşleştireceğinize eminiz.

Her annenin ihtiyaç duyduğu 5 arkadaş tipi

arkadaşlık

1. Sizi her zaman destekleyen

Bu, haklı da olsanız hatalı da olsanız her zaman yanınızda olan bir arkadaş tipidir. Bu tip arkadaş sizi her an, her yerde ve herkese karşı savunacaktır. Çağırdığınızda iki eli kanda da olsa gelecektir.

Bu arkadaş, hayatınızda bir yardıma ihtiyaç duyduğunuzda yanınıza gelecek ilk kişidir. Sizin en büyük fanınızdır ve siz bile kendinize inanmazken o size inanır. Böyle bir arkadaşı dünyalara değişmemelisiniz.

2. Komik arkadaş tipi

Bazen umutsuz olduğunuzda, sorunların sizi üzmesine izin vermemenin bir yolu varsa o da gülmektir. Bu tip bir arkadaş, en kötü anlarınızda bile sizi güldürmeyi başarır. Hata yaptıysanız, hayatın ne kadar gülünç olduğunu size göstererek daha iyi hissetmenize yardımcı olur.

Hayatın saçmalığına veya yaptığınız hatanın ne kadar kötü olduğuna gülün. Kendinize gülün, beraber gülün. Kendinizi iyi hissedene kadar gülün de, neye veya nasıl güldüğünüz fark etmez.

Komik bir arkadaş, her durumun olumlu yanını görmenize yardımcı olacaktır. Gülmek en iyi ilaçtır. Bu yüzden bu arkadaşınızı hızlı aramalara mutlaka ekleyin!

3. Şeytanın avukatı

Hatalısınız ve hatalı olduğunuzu bilmenize rağmen bunu kabul etmek istemiyorsunuz. Bu arkadaş, şeytanın avukatlığını yaparak her durumun başka bir yönünü görmenizde size yardımcı olacaktır.

Böyle bir arkadaş, duygularınızı bir kenara bırakarak, size durumun gerçek halini söyler. Gerçeklerle yüzleşmeye ihtiyaç duyduğunuzda, biri bana şikayet etmeyi bırakmamı söylesin dediğinizde veya hayatın söylemek istediklerini dinlememi önerecek birini istiyorum dediğinizde arayacağınız kişi bu arkadaş tipidir.

Bazen, bu tip arkadaşlıklar kolay olmayabilir ve diğer arkadaşlıklara kıyasla daha fazla çaba gerektirebilir ancak derinlerde hayatınızın dengede kalabilmesi için bu kişiye ihtiyacınız olduğunu bilirsiniz. Coşturan bir tribün lideri kadar, ayaklarınızın yere basmasına yardım edecek birine de ihtiyaç duyarsınız.

4. Bilge arkadaş

Hepimiz pek çok farklı şey bilen bir arkadaşa ihtiyaç duyarız. Herhangi bir şey hakkında tavsiyeye ihtiyacımız olduğunda, onu arayabileceğimizi biliriz çünkü onun her zaman bize verebileceği iyi bir tavsiyesi vardır.

İster yemek pişirme ister ebeveynlikle ilgili olsun, bu arkadaş her zaman sizi motive edecek sözlere sahiptir. Bozulan bir eşyayı nasıl tamir edeceğinizi bilmiyorsanız, bu arkadaşınız size bildiğini anlatabilir ya da yardımcı olacak birini söyleyebilir.

sohbet eden kadınlar

Bilmediği bir konuda bile, sırf size yardımcı olabilmek için araştırma yapacak olan bu arkadaşınızı her koşulda arayabilir ve çözüme daha hızlı ulaşabilirsiniz.

5. Birden derinleşen dostluklar

İlk görüşte aşka inanan insanlar olduğu gibi, aynı durumun arkadaşlıkta da geçerli olabileceğine inananlar da vardır. Bu dünyada herhangi bir sebepten bağlantı kuran ve bu bağlantıyı ömür boyu sürdürebilen insanlar vardır.

Belki geçmişte çok benzer şeyler yaşadığınız için paralel yaşamlardan olduğunuza inandığınız ya da hikayelerinizin çok farklı oluşundan etkilendiğiniz kişiler vardır.

Bu kişi sizin ruh kardeşinizdir ve öleceğiniz güne kadar arkadaşınız olacaktır. Yıllar içerisinde iletişimi kaybedebilirsiniz ancak yeniden bir araya geldiğinizde aradan hiç zaman geçmemiş gibi hissedersiniz.

Bu, neredeyse her şeyi söyleyebileceğiniz bir arkadaştır çünkü sizi asla yargılamaz. Sizi, partneriniz de dahil olmak üzere kimsenin anlayamayacağı şekilde anlar. Böyle bir kişiyle kurduğunuz arkadaşlık, çocuklara, işlere, eşlere rağmen devam edecektir.

İlk başta sizi bir araya getiren şey ortadan kalkacak çünkü en önemlisi bu kişinin hayatınızda olması ve sizi mutlu etmesi olacaktır.

Hayatınızda böyle arkadaşlara sahip misiniz? Ne şanslısınız!

Bazen hayatınızdaki bir kişi pek çok kategoriye dahil olabilir ve bazen de arkadaşlar kategori değiştirir. Sizi sürekli güldüren bir arkadaşınız aniden size doğruları söyleyen mükemmel kişiye dönüşebilir.

Bugün size tavsiyeler veren arkadaşınız, yarın sadece size sarılıp omzunda ağlamanıza izin veren kişi olabilir. Bununla birlikte, eğer her kategoriye karşılık gelen bir arkadaşınız varsa, şüphesiz çok şanslı bir kadınsınız!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.