Kız Annesi Olmak Hayat Boyu Sürecek Bir Dostluk Kazanmaktır

Kız Annesi Olmak Hayat Boyu Sürecek Bir Dostluk Kazanmaktır

Son Güncelleme: 23 Şubat, 2018

Doğduğun gün, annemin kızı olmayı bırakıp kızımın annesi oldum. O gün ikimiz için de yeni bir hayat başladı…
Kadın olmanın her zaman büyük bir ayrıcalık olduğunu düşünmüşümdür. İlk olarak, kadınlar değişken duygulara sahiptir ve her zaman ruh halleri ve hisleri arasında bir çatışma yaşar. Diğer taraftan, anne olmak, asla var olduğunu düşünmediğimiz “yeni bir ben” ile karşılaşmamıza sebep olan şaşırtıcı, kuvvetli bir histir.

Tebrikler kızınız oldu!

Bir kızınızın olması, onu kollarınıza aldığınız günden itibaren uykularınızı, hayatınızı incelik, detay ve hassasiyetle dolduracak anlamına gelmektedir.

İster pembe rengini sevsin, ister sevmesin, bu küçük kız her zaman aynı yoğun hislerle sevmeyi ve nefret etmeyi sanki genlerine kodlanmış gibi bilecek; bugünden itibaren başkalarını sevmeyi ve sevilmeyi güçlü bir şekilde hissedecek.

Kızınız ne zaman gülse ya da ağlasa, duygulanacaksınız. Nereden öğrendiğini anlamadan, kızınızın nazik, sevecen, duygusal ve flörtöz olduğuna şahit olacaksınız. Bir gün oyuncak ayısını severken, başka bir gün çamur birikintisine atladığını veya ağzına çikolata bulaştırmış halini göreceksiniz.

Her yeni gün, kişiliğinin başka bir parçasını göreceksiniz. Her geçen gün size benzediğini görüp şaşıracaksınız.

Düşündüğünüzden çok daha yakın bir gün, sizin gibi olmak isteyecek ve ayakkabılarınızı, kolyelerinizi, makyaj malzemelerinizi kullanacak. Babasına aşık olacak, ama önündeki ilk kadın figürü siz olacaksınız. Babasını öpüp sarıldığınızda size kızacak, ama ilk arkadaşı, sırdaşı ve sığınacağı liman siz olacaksınız.

annesinin topuklu ayakkabılarını giymeye çalışan kız bebek

Kızınızla olan bağınız o kadar güçlü ve özel olacak ki, tek bir bakışta anne kız olduğunuzu anlayacaklar. İkiniz arasındaki bu özel bağ sayesinde, kadınların ne kadar dramatik, akıllı ve kaprisli olduğunu fark edecekler.

Bir kız çocuğu hem annesinin bir kopyası hem de tamamen farklı ve özel bir halidir.

Simone de Beauvoir

Bir annenin kızına olan sevgisini kelimelerle tanımlamak oldukça güçtür. Düşünmek bile beni heyecanlandırmaya ve gözlerimi yaşartmaya yetiyor. Kız annesi olmak bir nimet gibi. Kızınız sonsuza kadar en iyi arkadaşınız olacak: bunun geri dönüşü yok. Her bir hareketinde, kelimesinde veya tepkisinde inkar edemeyeceğiniz bir parçanızı göreceksiniz. İlk pembe elbisesini ve ayakkabısını almak size çok heyecan verecek.

Kız annesi olmak ne anlama geliyor?

İşte suç ortağınıza rehberlik etmeniz için birkaç ipucu:

  • Kızınıza, kadın karakterlerin önemli rollerde olduğu hikayeleri okuyup, hayatta başaramayacağı hiçbir şey olmadığını gösterebilirsiniz.
  • Sizi endişelendiren bir durum olduğunda, yatağının kenarına oturup öyle konuşun. Yakın ve yüz yüze iletişimden hoşlanırlar.

Eğer arkadaşlarıylayken hep onların dediğine uyduğunu fark ederseniz, ona düşündüklerini ifade edebileceğini öğretin. Hakkını korumayı bu şekilde öğrenecektir.

anne ve kızı kafa kafaya vermiş

Kızların nasıl davranmaya meyilli olduklarını ve nasıl davrandıklarını öğrenmek, kızınızı en iyi şekilde eğitmenize yardımcı olacaktır.

Eğer bir kız çocuğuna hamileyseniz, bugün yeni bir kadının annesi olabileceğinizi bilmenizi istiyorum. Ama zaten güzel bir prensesin annesiyseniz, kaç yaşında olursanız olun, kızınızın kalbine ulaşacak doğru kelimeleri bulmanızı ümit ediyorum.

Birlikte oyuncak oynamak için, babasından izin almak, kahve içmek veya dünyayı kurtarmak için en iyi yandaşı sizsiniz.

Hayat boyu iyi bir yol arkadaşınız olması için kızınıza iyi örnek olmayı unutmayın.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.