Arkadaşlarım Partnerimi Sevmiyor: Ne Yapabilirim?

Bazen biriyle tanışıp yeni bir ilişkiye başladığımızda, partnerimizin arkadaş çevremiz tarafından kabul görmeyeceğinden endişeleniriz. Peki, arkadaşlarımızın onayını ne kadar önemsemeliyiz?
Arkadaşlarım Partnerimi Sevmiyor: Ne Yapabilirim?

Son Güncelleme: 02 Mayıs, 2019

Yakın zamanda birisiyle tanıştınız ve bir ilişkiye başladınız. Er ya da geç, arkadaşlarınızı partnerinizle tanıştırmanız gerekecek. Bu, aranızdaki bağları güçlendirmek için önemli bir adımdır. Bununla birlikte, arkadaşlarınız partnerinizi sevmezse ne yapacağınızı düşünüyor olabilirsiniz.

Eğer gerçekten güvenebildiğiniz eski dostlarınız varsa, partnerinizi sevmediklerini açıkca söyleyeceklerdir. Nasıl ifade edeceklerini bilmeseler bile bir şekilde size bunu belli ederler.

Bu nedenle, arkadaşlarınızla bir araya gelmek için uygun bir zaman belirlemek önemlidir. Bu sayede, endişelerini saygı çerçevesinde sizinle de paylaşabilirler.

Arkadaşlarım partnerimi sevmiyor… Bu sorunu nasıl çözebilirim?

düşünceli görünen kadın

Arkadaşlarınızla konuşmadan önce, kendi kendinize bu soruları cevaplamak sizin için iyi olacaktır: Arkadaşlarım benim için ne ifade ediyor? Önceki partnerlerim hakkında ne düşünmüşlerdi? Arkadaşlarım partnerimi neden sevmeyebilir? Partnerim bunu biliyor mu? Arkadaşlarım ne düşünüyor?

Bazen, arkadaşlar kız kardeş gibidirler. Eğer aileyi kısıtlayıcı ve baskılayıcı bir figür olarak görüyorsak, bu tanım sizde pozitif şeyler çağrıştırmayacaktır. Arkadaş grupları klanlar gibidir ve yeni kişi, grup tarafından onaylanmadan önce bir dizi testten geçer.

Arkadaşlarınızın partnerinizi sevmeme sebebi bu mu? Eğer durum buysa, büyük bir ihtimalle sizi rahatsız etmeyecektir. Herkesi memnun etmenin ve her gruba uyum sağlamanın mümkün olmadığı bir gerçektir.

Eğer size kendinizi iyi hissettiren biriyle beraberseniz, geri kalan her şey zamanla çözülür.

Romantik ilişkiler konusunda derinlemesine düşünün

İlişkisi olan herkes, sevgiyi nasıl tanımladığını düşünmelidir. Özellikle, romantik ilişkileri ve ilişkiden beklentilerinizi bir gözden geçirmelisiniz.

eski çağlarda romantizm

Bunun amacı, sizi neyin mutlu edeceğini bulmaktır. Böylece zamanla geçmiş fikirleri ardınızda bırakabilir, bakış açınızı oluşturabilir ve kendinizi “ideal” olduğu düşünülen şeylerden soyutlayabilirsiniz.

Başka bir deyişle, 21. yüzyılın ortalarında benimsenen ilişkiye dair fikirlerle günümüzde gerçek bir ilişki yaşayamazsınız.

Sevginin duygusal bağımsızlık, kıskançlık, aşağılama, acı çekme ve benlik ve öz saygı kaybı olduğunu düşünen herkes boşa vakit harcıyor demektir.

Romantik ilişkiler üzerine derinlemesine düşünmek, beklentilerinizi net bir biçimde belirlemeye ve bunlara uygun seçimler yapmaya yardımcı olur.

Partnerinizi seviyor musunuz?

Eğer arkadaşlarınızın partnerinizi sevmemesinden çok endişeleniyorsanız, ilk olarak siz partnerinizi sevip sevmediğinize karar vermelisiniz. Bütün ilişkilerde en önemli şeyin mutluluk olduğunu unutmayın.

arkadaşlar ve partner

Partnerinize gelince, bu soruların çoğunda ikinci seçeneği tercih ediyorsanız, belki de arkadaşlarınızı dinlemelisiniz.

  • Size saygı duyduğunu hissediyor musunuz yoksa aldığınız her kararı eleştiriliyor mu?
  • Sizi olduğunuz gibi seviyor mu yoksa sürekli açığınızı mı arıyor?
  • Arkadaşlarınızın olması hoşuna gidiyor mu yoksa bütün vakti sizinle birlikte mi geçirmek istiyor?
  • Eğleniyor musunuz yoksa kendinizi mutsuz ve dertli mi hissediyorsunuz?
  • Partnerinizin öfkesinden korkuyor musunuz? Ona karşı gelmekten kaçınıyor musunuz?
  • İhtiyaçlarınız ve korkularınız konusunda endişeleniyor mu yoksa yardım istediğinizde baştan savma cevaplar mı veriyor?

Arkadaşlarınıza söylediklerinizle, partnerinizle ilgili düşündükleriniz, deneyimledikleriniz ve hissettikleriniz arasındaki dengeyi kurun. Başkalarının fikirlerini görmezden gelmeyin ancak her söylenenin de kafanızı karıştırmasına izin vermeyin.

Arkadaşlarınızla konuşun, partnerinizle iletişim kurun ancak her şeyden önce kendinize dürüst olun.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.