Duygusal eğitim

Çocuklara duygularını öğretmek, onlara bilgelik, olgunluk, bağımsızlık ve sorumluluk öğretmek demektir. Anne olduğunuz ve çocuğunuz için en iyisini istediğiniz için, bu sayfada ona duyguların dünyasını öğretmek için en iyi araçları, stratejileri ve teknikleri bulacaksınız.

Çocuklarda Sosyal Duygusal Yetenekler

Duygusal eğitim kavramını ve bu kavramın çocukların bütünsel gelişimi açısından ne kadar önemli olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Bu eğitimin temel amacı, çocukların sosyal duygusal yetenekler kazanmalarını sağlamaktır. Bu tür yetenekler, ufaklıkların çevreleri ile doğru etkileşim içinde büyümeleri için oldukça önemli ve…

Çocuklara Sabırlı Olmayı Öğretmek

Çocuklara sabırlı olmayı öğretmek çok önemli bir konudur çünkü bu çocukların hayallerini gerçekleştirmesine ve zorlukları aşabilmelerine yardımcı olur. Günümüzde bu değer, her geçen yeni bir günle daha da anlam kazanmaktadır.

Okulda Duygusal Eğitimin Önemi

Sosyal ve duygusal becerilerin, bireylerin çevrelerine ve değişime ayak uydurmaları için olmazsa olmaz özelliklerden oldukları söylenir. Duygusal beceriler aynı zamanda, başarılı bir geleceğin anahtarlarından sayılır. Bundan dolayı bugünkü yazımızda, okullarda duygusal eğitimin önemi üzerine tartışacağız.

Bebeğinize İlettiğiniz Duygular

Annenin uyuşturucu ya da alkol kullanması bebek üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir. Ancak duygular da bebek üzerinde etki yaratabilir. Örneğin, anne mutlu, mutsuz, stresli veya depresifse, duygunun olumluluğuna veya olumsuzluğuna bağlı olarak bu bebeğe zararlı ya da faydalı olabilir. Bu…