Çocuğunuzun Adını Dövme Yaptırmak İçin 9 Fikir

Çocuğunuzun Adını Dövme Yaptırmak İçin 9 Fikir

Son Güncelleme: 04 Temmuz, 2018

Çocuğunuzun adını dövme yaptırmak istiyorsanız, bu yazımızda sizin için hazırladığımız önerileri bulabilirsiniz.

Bir çocuk hayatımıza girdiğinde, bu büyülü ve silinmez bir deneyimdir. Çocuklar, ruhlarımızda bir iz bırakır.

Öyleyse, bu izin cildimiz üzerinde gösterilmesine ne dersiniz ? Bu gelenek giderek daha popülerleşiyor.

Birçok ünlü bu sanatı, bir ifade biçimi olarak kabul ediyor. Hatta bazıları bize harika fikirler sunuyor, ancak diğerleri aynı etkiyi yaratamıyor. Yine de sonuç aynı.

Sonsuza dek yanımızda kalmak üzere hayatımıza giren çocuğumuzun adını gururla göstermek istiyoruz. Bunu yapmanın bir yolu, çocuğunuzun adını dövme yaptırmaktır.

Çocuğunuzun adını dövme yaptırmak için öneriler

Çocuğunuzun adıyla dövme yaptırırken, bilmeniz gereken bazı şeyler var.

Her şeyden önce, cildinizde çalışacak sanatçıyı seçerken çok dikkatli olmalısınız. Bu kişi, sağlık yetkilileri tarafından onaylanmış nitelikli bir profesyonel olmalıdır.

Çocuğunuzun ismiyle dövme yaptırdığınızda, bu dövmenin kalıcı olduğunu unutmayın. Yanılsama ve duygulara kapılıp pişman olacağınız bir karar vermeyin. İyice düşünün.

İstediğiniz dövme resmini analiz edin. İlk mürekkep işareti yapıldıktan sonra geri dönüş yoktur. Ayrıca yapıldıktan sonra dövmeli cilde nasıl bakacağınızı öğrenin.

Dövme fikirleri

Çocuğunuzun adıyla dövme yapmaya karar verdiyseniz, seçebileceğiniz 9 alternatif dövme fikri.

1. Ayak izlerinin dövmesi

Güvenlik nedeniyle bazı hastaneler, yeni doğan bebeklerin mürekkeple ayak izlerini alıp kayıt kâğıdında muhafaza ediyor.

Bu mükemmel bir fikir, özellikle de başka çocuklarınız da varsa. Bu seçeneği düşünün deriz.

2. Büyük bir aile için

Aileniz oldukça büyükse ve tüm çocuklarınızın ismini dövme yaptırmak istiyorsanız, herkesi kapsayacak şekilde aile ağacını dövme yaptırabilirsiniz. Çok sevdiğiniz akrabalarınızın isimlerini de ekleyebilirsiniz.

dövme anne kız


3. Dindar insanlar için

Çocuklarınızın isimlerini dini inancınızla ilgili sembollerle birleştirebilirsiniz. Bu tür dövmeler muhteşem gözükür.

Çocuğunuzun doğum günü, dini bakımdan önemli bir günle çakışıyorsa bunu da dövmede kullanabilirsiniz.

4. Sportif çocuklar için

Çocuğunuz bir spor tutkunuysa. çocuğunuzun adının yanına en sevdiği sporu, takımı ya da onun oynamayı sevdiği pozisyonu simgeleyen bir sembol koyabilirsiniz.

Bunu bir bileklik şeklinde de yapabilirsiniz. Çocuğunuzun isminin bileğinize bileklik gibi dövme edilmesi, daima göz önünde bulundurmanın bir yoludur.

5. Çocuğunuzun el yazısıyla dövme yaptırma

Başka bir güzel fikir, çocuğunuzun isminin dövmesini, kendi el yazısıyla yaptırmak olabilir.

Yazdığı bir kağıt parçasını ya da adını yazdığı özel bir çizimi kullanabilirsiniz.Ardından, eski günlerden kalma bu hatırayı ölümsüzleştirmesi için dövme sanatçısına başvurabilirsiniz.

Cildinizde çalışacak sanatçıyı seçerken çok dikkatli olmalısınız. Bu kişi, uzman bir profesyonel ve sağlık yetkilileri tarafından onaylı olmalıdır.

6. Doğum zamanını ölümsüzleştirin

Büyük bir saatin akrep ve yelkovanını çocuğunuzun doğum saatini gösterecek şekilde dövme yaptırabilirsiniz. Ayrıca aile büyüdükçe başka isimler eklemenin bir yolunu da tasarlayabilirsiniz.

7. Partner dövmesi

Yeni bir aile üyesinin gelişinin sevincini paylaşmanın bir yolu da eşinizle aynı dövmeyi yaptırmaktır.

Ön kolda aynı dövmenin olması çok güzel bir fikir olabilir, böylece kollar birleştirildiğinde isim tamamlanır. Birleşmenin bir başka yolu.

8. Güçlü kişiler için

Egzersiz yapan ebeveynler, çocuklarının adını kaslı bir kol üzerine dövme yaptırarak çocuklarıyla gurur duyduklarını gösterebilirler. Önemli olan şey, kendilerini rahat hissetmeleri ve seçtikleri dövmeyi nasıl takdir edeceklerini bilmeleridir.

Çocuklar bir eve neşe getirir; varlıkları cildinize dövülürse, onları daima yanınızda taşıyacaksınız.

dövmeli baba ve bebeği


9. Çocuğun yüzünü dövme yaptırma

Çocuğun yüzünü dövme yaptırmak harika bir fikir. Bu tür dövme farklı yerlere yapılabilir.

Erkekler için görünür bir yer, göğüs ya da bacaklar olabilir. Ancak sadece arada sırada göstermek istiyorsanız, üst sırtınızı kullanın. Daha özel bir dokunuş için, kalbe yakın dövme yaptırabilirsiniz.

Çocuğunuzun adıyla dövme yaptırmak, büyüdüğünde çok değer vereceği bir jest olacaktır. Dahası, bir gün sizin isminizi dövme yaptırmasına bile varabilir.

Sanatın ve çizimlerin ötesinde önemli olan, aramızdaki eşsiz bağlantının ömür boyu unutulmaz kalmasıdır.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Karim Reef. (2015). RITES: Tattoo Psychology: Art or Self Destruction? Modern-Day Social Branding. The Huffington Post.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.