Sürpriz buluşma ile hayatının aşkıyla tanışacaksın

Bazı insanlar sürpriz buluşmanın son derece gereksiz bir şey olduğunu, çok az kişinin mutlu olduğunu düşünmektedir. Peki bu gerçekten doğru mu?
Sürpriz buluşma ile hayatının aşkıyla tanışacaksın

Son Güncelleme: 24 Kasım, 2020

Genellikle sürpriz buluşma, bekar kişiler için aile, arkadaşlar ve iş arkadaşları tarafından organize edilen görüşmelerdir. Bu kişiler, arkadaşlarının haberi olmadan muhtemel adayı seçer ve birbirilerini tanımaları açısından halka açık bir alanda buluşma ayarlarlardı.

Zamanla, bu konsept değişti. Bu nedenle, sürpriz buluşma iki kişinin daha önceden birbirini tanımadığı ve tesadüfen bir araya geldiği görüşmeler halini aldı. Yazımızın devamında benzeri görülmemiş bir sürpriz buluşma hikayesi anlatacağız.

Özel bir sürpriz buluşma hikayesi

Sürpriz buluşma çok mantıklı görünmediği için arkadaşlarım o an kulaklarına inanamadılar. Bana yaptıkları uyarıları duymazdan geldim. Başına kötü bir şey gelebilir! Bu kişiyi tanımıyorsun bile! Çok şey söyleyip durdular.

Ben sürpriz buluşma randevumu çok uzun zaman önce planlamıştım. Ancak zaman geçtikçe ve o tarih yaklaştıkça, anı düşünmeyi bıraktım ve o andan sonra, kiminle tanışacağımı düşünmeye başladım.

Sonunda, o gün geldiğinde, bir şeyler değişmeye başladı. Derin bir nefes aldım ve sakinliğimi korumaya çalıştım. Yine de, sakinleşmem için birinin bana destek olması gerekiyordu.

Uzun bir bekleyişten sonra, onu gördüğüm an sonunda gerçekleşti. Onu görür görmez ilk görüşte aşık oldum ve kalbim sımsıcak bir hisle doldu.

Hayatınızın aşkını gördüğünüzde, bunu hissediyorsunuz. Bu sürpriz buluşma bir doğum masasında gerçekleşti. Aramızdaki o büyülü an bir defa değil, aylarca sürdü. Hayatımın aşkını kollarımın arasına verdiler. Aylardır onu karnımda taşıyor olmama rağmen, yüzünü görmemiştim.

sürpriz buluşma

Kalbimi çalan şey!

Hayatımın aşkının kollarıma alacağım bir bebek olacağını öğrendiğimde, kalbim yerinden çıktı. Çünkü eşsiz, güzel ve tarifi olmayan bir bağ kuracaktık.

Kollarıma aldığım bu hediye, hayatıma farklı bir ışık tuttu ve beklemediğim bir şekilde bana yeni bir unvan verdi: annelik unvanı.

Yaşa ve sahip olunan çocuk sayısına bakılmaksızın her doğum, dünyaya yeni gelen bir nefes, gelişiyle insanın kalbini yerinden oynatan bir mutluluk getirir. Bu sevgi, içimizde yaşayan en iyi kişiliği ortaya çıkarır.

Doğum, birbirini tanımayan iki kişinin buluşmasıyla meydana gelen bir durumdur. Acıya, çabaya, gözyaşlarına, belirsizliğe ve diğer her şeye rağmen.

Bebek dünyaya geldiğinde, tüm kötülükler ortadan kalkar. En önemli şey onu kollarınıza almak, ne kadar küçük, kırılgan ve güzel olduğunu hissetmektir. Her şeyden önce dünyaya gelmesinden ötürü minnettarlık duymaktır.

sürpriz buluşma

Sürpriz buluşmanın ardından dünyada var olma sebebimiz yeni bir anlam kazanır. Aldığımız risk buna değmiştir, beklediğimizden daha az bir sürpriz bizi karşılamamıştır. Aksine, hayal ettiğimizden çok daha harika bir deneyimdir.

Bu yüzden inanmak önemlidir. Bu hayatta sevginin gücüne her zaman inanın. Plan yapmadan, karşılık beklemeden sevgi verme ve alma arzularınızı ilerletin ve geliştirin.

Bu çerçevede, sürpriz buluşmalar bize sürprizlerinden ne kadar büyülü bir şey olduğunu hatırlatır. Karşılıksız gelen ve insanı mutlu eden hediyelerdir. Bu sürpriz karşısında her insan kendisine karşı minnet duyar. Bazen korkmuş olsak bile, ileriye gitmekten hiç çekinmedik ve sonunda kazanan biz olduk.

Bir aşkın doğma hikayesi

Doğum, kelimelerle anlatılması zor bir aşk hikayesinin başladığı sürpriz bir buluşmadır. Bu sürpriz, birbirini hiç görmeyen iki kişiyi aylar sonra bir araya getirir. O andan itibaren, anne ve bebek arasındaki bağ gelişmeye ve sevgisini göstermek için bir ve birden fazla yola başvurur.

Örneğin, bir bebek koşulsuz bir sevgiyle annesine sarılır. Onun için nasıl giyindiğinizin, nasıl makyaj yaptığınızın ya da saçınızı nasıl topladığınızın ya da sosyal statünüzün ne olduğu önemli değildir. Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğü de onun için önemli değildir.

Bir bebek için annesi aşk ve sevgi yuvasıdır. Sarılabileceğiniz, kalbinizin atışını hissedebileceğiniz ve kokusunu alabileceğiniz o güvenli yerdir. Onun için önemli olan budur. Başka hiçbir şey bu kadar güzel olamaz.

Bir anne için bebeğini gülerken görmek yaşaması ve gün doğumundan gün batımına kadar aşık olması için bir nedendir. İşte bu kadar basit ve sınırları olmayan bir sevgidir.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Bowlby, J. (1986). Vínculos afectivos: formación, desarrollo y pérdida. Madrid: Morata.
  • Bowlby, J. (1995). Teoría del apego. Lebovici, Weil-HalpernF.
  • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista latinoamericana de psicología, 38(3), 493-507. https://www.redalyc.org/pdf/805/80538304.pdf
  • Marrone, M., Diamond, N., Juri, L., & Bleichmar, H. (2001). La teoría del apego: un enfoque actual. Madrid: Psimática.
  • Moneta, M. (2003). El Apego. Aspectos clínicos y psicobiológicos de la díada madre-hijo. Santiago: Cuatro Vientos

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.