Yavrum, annen olmak için hazırlanıyorum

Bir kadın, anneliğe çok önce, yani bebek daha rahime düşmeden kendini hazırlamalıdır. Bu yazımızda anne olmak nasıl bir duygu, yakından göreceğiz.
Yavrum, annen olmak için hazırlanıyorum

Son Güncelleme: 18 Ekim, 2020

Ömrüm, aklımda ve kalbimde hep sen varsın. Daha babanla ben, seni dünyaya getirmek için bir plan yapmamış olsak bile sen hep düşüncelerimizdesin, konuşmalarımızdasın ve kitaplığımız annelik kitapları ile dolu. Okuyabileceğim her şeyi okuyorum ve bunu yaparken de çok heyecan duyuyorum çünkü her okumada kendimi, anne olmak için hazırlanıyorum yavrum.

Baban ve ben, seni yakından tanıma olasılığına her zaman daha çok yaklaşıyoruz. Sürekli sana sahip olmak için planlar yapıyoruz, yavrum. Her ikimiz de seni istiyoruz, hatta ben daha şimdiden sana taptığımı hissedebiliyorum. Seni hayal ediyorum, hayatımın aşkı. Cinsiyetinin ne olacağını, neye benzeyeceğini bilmiyorum bile ama kendimi başka hiç kimseyi sevmediğim gibi severken, tüm benliğimi sana verirken buluyorum.

Anne olmaya hazırlandığım bu süreçte, daha sağlıklı ve uyumlu bir şekilde yaşamak için babanla beraber beslenmemizde, rutinlerimizde ve alışkanlıklarımızda bazı iyileştirmeler yapmamız gerektiğini öğrendim. Aramızdaki uyumla seni karşılayacağız ve sana söz veriyorum, hak ettiğin gibi aşk kokan bir eve geleceksin.

çocuk hayali kuran bir aile

Kişiliğimi incelemeye ve geliştirmeye çalışıyorum çünkü bolca sevgi almanı istiyorum. Bunun için de giderek daha hayat dolu ve anlayışlı bir kadın olmaya çabalıyorum. Çünkü bunlar olmadan annelik olmaz, kişilik oturmaz. Kolay değil ama gördüğün gibi kendimi senin için hazırlanıyorum, oğlum.

Bilinçli bir anne olmak istiyorum

Her gün anne olma hazırlığının dokuz aya sığdırılmaması gerektiği konusuna kendimi daha çok inandırıyorum. Bir anne adayı kendini çok daha öncesinden hazırlamalı.

Şimdi biliyorum ki, içimde ortaya çıkan her düşünce, duygu ve his, rahmimdeki en değerli misafire, vücudumda dolaşan kan yoluyla sana bu hisleri ulaştıracak hormonları üretme kapasitesine sahiptir.

Bu yüzden her gün güzel şeyler görmeye ve kendimi pozitif olaylarla çevrelemeye, daha keyif verici müzikler duymaya ve aynı zamanda bana mutluluk veren sağlıklı yiyeceklerin tadını çıkarmaya çalışıyorum. Bunu yapmamın tek sebebi, kendimi daha huzurlu hissetmem ve sen karnımdayken senin de huzurlu bir şekilde gelişmeni istiyorum.

Şimdi uygulamaya çalıştığım rutinler giderek bir alışkanlık haline geliyor. Sen dünyaya geldiğinde de bunları aşkla ve şevkle yapmaya devam edeceğim. Hayatımın aşkı, ömrüm, içime ektiğim saf sevgi ve aşk duygularıyla yetiştireceğim ki; sen de dünyaya geldiğinde sevgi dolu bir çocuk ol.

İşte bu barış, huzur ve gönül birliği üçlüsünün sana da geçmesini istiyorum. Çünkü biliyorum ki, benden gelen her hatıra, her görüntü, her ses, her yemek ve her duygu hücrelerine, kulaklarına, gözüne, başına, kollarına, bacaklarına ve kalbine aktarılacak, beni sen yapacak.

bebek patikleri

Seni aşkla karşılamak için bekliyorum

Kendimi senin için hazırlıyorum yavrum çünkü bunun tam tersi olursa, örneğin şiddet içeren sahneler izlersem ya da kendimi rahatsız edici bir ortamda bulursam, sen karnımdayken vücudumun stres kimyasalları salacağını, bunun da gelişimini etkileceğinin farkındayım.

İçine kaygı, düşmanlık ya da korku tohumları ekmek istemiyorum, aksine ruhuna sevgi, sükunet, iyimserlik ve başka yüzlerce yararlı tohum ekmek istiyorum. Bunun gerçek olmasını istediğim için de, rahmime düştüğün andan itibaren tüm bu erdemleri geliştirmeniz ve babanızla ve benimle oynarken bu duyguları pekiştireceğiniz fikrine kendimi hazırlıyorum.

Karnınızda bir bebek olduğunda, benim gibi duyusal dürtülerinizi ilişkilendirme yeteneğine sahip olacaksınız ve dünyaya gelen her bebek gibi sizi besleyen tüm duyguları tanıyacaksınız. Bilim bize yaşamın doğumdan önce başladığını ve büyüme sürecinizin dünyadaki diğer bebekler gibi gelişeceğini gösterdi. Bu yüzden olabileceğim en iyi anne olmak ve bu hayalime kavuşmak için kendimi hazırlıyorum.

İlginizi çekebilir ...
Bebeğinizin ne kadar suya ihtiyacı var?
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Bebeğinizin ne kadar suya ihtiyacı var?

Emzirilen bebeğin su içmesine gerek yoktur, ancak altıncı aydan sonra günde 0,6 litre suya ihtiyacı olacaktır. Bu yazımızda ölçüleri keşfedin.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.