Zamanı Olmayan Anneler İçin 8 Basit Saç Stili

Annelikten zevk almak ve aynı zamanda da güzel görünmek her zaman kolay olmayabilir. Ancak günümüzde annelerin çok az zaman ayırarak güzelliklerini koruyabilecekleri birçok seçenekleri bulunmaktadır.
Zamanı Olmayan Anneler İçin 8 Basit Saç Stili

Son Güncelleme: 29 Mayıs, 2018

Kadınlar her zaman güzel olmak isterler. Ancak bir çocuk dünyaya getirdiklerinde kendilerine ayırabilecekleri zaman da çok büyük oranda azalır. Bu yazımızda, zamanı olmayan annelere yardımcı olmak için, basit bir şekilde yapılabilecek saç stillerini sizin için bir araya getirdik. 

Her kadının saç stili kendine özgüdür. Uzun ya da kısa saç tercihi de saç stili seçimini daha da zorlaştıran bir etkendir. Saç stiliniz ne olursa olsun, canlı ve bakımlı görünmek için birçok seçenek bulunmaktadır.

Kısa ve Orta Uzunlukta Saçı Olan Zamanı Kısıtlı Anneler İçin 4 Basit Saç Stili

Kadın saç örgüsü

1. Örgülü

Örgü her zaman için sorunlardan uzak durmanıza yardımcı olacaktır. Eğer orta uzunlukta bir saça sahipseniz, basit bir örgü yaparak bunu bir toka ile bağlamanız, size canlı, doğal ve bakımlı bir görüntü sağlayacaktır. 

Örgü yapma ile ilgili diğer bir stil ise saçın sadece alt tarafını örerek geri kalan kısmını toplamaktır. Bu saç stiline çift örgü adı verilmektedir.

Prenses saç stili ise her zaman için göz alıcıdır. Saçı iki parçaya ayırıp bu kısımların yanlarda kalan parçaları ile örgü yapılabilir ve geri kalan saç ise örgülerin hemen yanında saklanarak prenses saç stiline kolay bir biçimde sahip olunabilir.

2. Kısa Saç Stili

Bu saç modeli özellikle ünlüler arasında oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Bu model, özellikle düz saça sahip anneler için idealdir, ancak dalgalı bir saç yapınız varsa da mükemmel bir görüntü sunacaktır.

Bu stilde saç, ön tarafta biraz daha uzundur. Yaklaşık yüzünüz kadar uzunlukta bulunan saç arkaya doğru gittikçe kısalır. Kakül ise kaşların tam üzerine gelecek şekildedir.

3. Peri Saç Stili

Bu saç kesimi pratik anneler için idealdir. Bu stil, yeterince zamanı olmayan annelere uygun en basit saç stilleri arasında bulunmaktadır. Başın kenarları ve ense üzerinde çok kısa kesilen saç ön tarafta yüzün yarısını kaplayacak şekilde kakül benzeri bir görünüm sunar.

Alın kısmındaki saçın simetrik olup olmaması tercihe bağlı bir durumdur. Bu bölgedeki saç düz, kısa, uzun ya da yana doğru taranmış olabilir. Günlük bakımı oldukça kolay olan bu saç stilinde tek yapmanız gereken, elinizle hafifçe saçınızı düzelterek şekillendirmektir. Böylelikle harika görünen bir saça sahip olabilirsiniz.

4. Taç

Bu saç stili çok basit ve mükemmel görünen bir stildir. Sadece elastik bir saç bandını başınızın etrafına yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Bu bant, alnınızdan yaklaşık 2 cm yukarıda başlamalı ve ensenin üzerine doğru uzanmalıdır.

Bandı taktıktan sonra saçınızı içine gelecek şekilde tamamen toplayın. İşte bu şekilde mükemmel bir saç modeliniz olacaktır.

Uzun Saça Sahip Olan Zamanı Kısıtlı Anneler İçin 4 Basit Saç Stili

Düz Saçlar

Uzun düz saçlarda örgüler çok daha iyi bir görünüme sahip olurlar. Ayrıca saçları istediğiniz şekilde şekillendirmek de çok daha kolaydır.

1. Örgü Dizisi

Öncelikle ince bir örgü, saç uzunluğunca örülür. Bu örgüden her iki tarafta da yapılır. Daha sonra bu iki örgü bir çeşit örgü tacı gibi arka tarafta birlikte örülerek birleştirilir. Geri kalan saç ise serbest bırakılır.

Yapmış olduğunuz her iki örgüye de bir fiyonk ya da kurdele gibi bir aksesuar ekleyerek, giyiminizle uyumlu  olacak bir şekilde hareketlendirme şansınız da bulunmaktadır.

2. Düğümlü Saç

Bu saç stilinde saça atılan düğüm çok güzel görünür. İnanması çok zor derecede kısa bir zaman içerisinde yapılması gerçekten de çok şaşırtıcıdır. Öncelikle saç ikiye ayrılır; daha sonra bunlardan saçın ortalarından birer parça alınır.

Alınan bu saçlarla aynı bir ayakkabı bağlarmış gibi düğüm yapılır. Düğüm bir kurdele benzeri biçimde bir yuvarlak yapılarak genelde siyah renkli olan çengelli saç tokaları ile tutturulur.

Kıvırcık saçlı kadın

Kıvırcık Saçlar

Fazla zamanı olmayan kıvırcık saçlı anneler, örgü yaparak saç görünüşleri ile oynayabilirler. Kolay bir biçimde yapılabilecek bu örgüler saçı daha uzun gösterir ve birkaç gün süreyle de kullanılabilir.

3. Tek Taraflı Örgü

Bu saç stili yuvarlak yüze sahip kadınlar için oldukça uygundur. Yapmanız gereken tek şey, sadece tek tarafa bir örgü yapmaktır. Örgünün kalınlığı, yaklaşık 3 ila 4 cm olacak şekilde orta kalınlıkta olmalıdır. Basit, buğday tarzı ya da diğer farklı tiplerde örgüler yapılabilir.

4. Saç Bandı ve Fransız Örgüsü

Bu saç modelinde, başın bir tarafından diğer tarafına doğru uzanacak şekilde bir örgü yapılır. Saçın geri kalan kısmı ise serbest bırakılabilir ya da at kuyruğu yapılarak toplanabilir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.