Erkek Çocuklar İçin En İyi Saç Kesimleri

Erkek Çocuklar İçin En İyi Saç Kesimleri

Son Güncelleme: 01 Mart, 2019

Erkek çocuklar için birçok tipte saç kesimi modeli vardır. Hangisinin sizin çocuğunuza daha uygun olduğunu seçmek için onun saç tipine ve tabi ki de kişiliğine dikkat etmeniz gerekir. Tıpkı yetişkinler gibi, çocuklar da belli bir yaşa geldikten sonra dış görünüşleriyle daha ilgili olurlar.

Arkadaşlarından ve akrabalarından  iltifatlar ve pozitif yorumlar almak çocukların özgüvenlerini iyi yönde geliştirir. Tabi ki, dış görünüş her şey demek değildir. Bir kişinin giyimi, saç stili ya da fiziksel özellikleri hiçbir zaman hayatının merkezinde olmamalıdır. Ama aynı zamanda, iyi bir saç kesimi, çocuğunuzun kişisel temizliği öğrenmesinde de iyi bir ilham kaynağı olabilir.

Bir çocuğun dış görünüşü, kişilik gelişiminde de temel bir faktördür.  Çocuğumuza fiziksel görünümüne dikkat etmesi gerektiğini öğretmek bizim görevimizdir ama aynı zamanda yapaylıktan uzak olmasını da sağlamamız gerekir.

Bugünkü yazımızda sizlere, erkek çocuklar için en iyi saç kesimlerinden bahsedeceğiz. Burada edineceğiniz bilgiler, çocuğunuzun kendi tarzını belirlemesinde önemli bir faktör olacaktır.

Çocuğunuza kimsenin mükemmel olmadığını anlatmanız çok önemlidir. Ama eğer kendimizle ilgili sevdiğimiz bir şey varsa onun öne çıkmasını sağlamamızda da hiçbir sakınca yoktur.

Erkek çocuklar için saç kesimleri, sağlıklı bir özgüven oluşumu için yardımcı olur

güneş gözlüklü çocuk

Saç kesimi ve stilleri, çocukların kişilik gelişiminde çok önemli bir rol oynar.

Bir çocuk dış görünüşü ile ilgili iyi hissederse, kendisinden memnunsa ve rahatsa, özgüveni de mutlaka bundan beslenir. Kendine güveni olan bir çocuk genellikle yetişkinliğinde de başarılı olur. Çocuğunuz için faydalanabileceğiniz birkaç saç kesimi tipini sizler için seçtik. Bunlardan bazıları modern, bazıları ise kıyasla daha klasik modeller. Bununla beraber, e n önemli şey çocuğunuzun kendisi için seçeceği modelin ne olduğudur.

1. Sörfçü saç modelleri

Sörfçü saç modelleri, yanlara doğru düşen biraz uzun saç modelleridir. Bu görünüm genellikle çok kısa olmayan düz saçlar için geçerlidir. Ayrıca, çocuğunuzun boynundan aşağı sarkan daha uzun parçalar da bırakabilirsiniz.

Bu saç stili, her yaştan çocuklar için uygundur ama daha çok ergenlik çağındaki çocuklar tarafından tercih edilmektedir. Bu saç, çocuklara olduklarından daha büyük yaştaymış gibi hissettirir ki bu da ergenlik döneminde çok önemlidir. Ayrıca bu görünüşle beğenildiklerini de hissederler.

Her çocuğun üzerinde bir uyarı yazısı olmalı ve şöyle söylemelidir: dikkatli yaklaşın, çok fazla hayal içermektedir.

–Mirko Badiale–

2. Asi çocuklar için saç stilleri

Eğer çocuğunuz iyi kalpli bir asiyse o zaman karakterine uygun bir saç stiline sahip olmalıdır.  Genel olarak, “asi bir görünüm” rahat, resmi olmayan ve asimetrik tarzda bir saç kesimi ister.

Birçok asi çocuk mohawk tarzı saç kesimlerini tercih etmektedir. Bu modern saç stilleri çocuğunuzun hayal gücünü serbest bırakır, ona kendisini rahat hissettirir ve onu özgürleştirir. Bazı saç stilleri ise jel ya da spreylerle şekillendirilerek çocuğunuzun kendi saçını yapmasını kolaylaştırır.

3. Erkek çocuklar için klasik saç stilleri

Çocuğunuz modern ya da dikkat çekici bir stil istemiyorsa bunları değerlendirebilirsiniz. Birçok çocuk daha klasik saç stilleri ile daha rahat hissetmektedir. Bunlar, düzgün, toplu ve resmi sayılabilecek tarzları seven çocuklardır.

Belki de sizin çocuğunuz daha sakindir ve dikkat çekmekten hoşlanmıyordur. Eğer durum böyleyse, klasik bir saç kesimi onun risksiz bir şekilde rahat hissetmesini sağlayacaktır. Bu saç stili seçeneklerinin kullanımı çok rahattır ve bakımı da bir o kadar kolaydır.

saçı kesilen çocuk

4. Çok kıvırcık saçlı çocuklar için saç kesimleri

Eğer çocuğunuzun saçları çok kıvırcıksa ve bunu göstermekten hoşlanıyorsa, bu saç stillerini çok sevecektir. Tüm yapmanız gereken çocuğunuzun saçının uzamasına izin vermek ve arada bir uçlarından alınmasını sağlamaktır.

Çocuğunuzun saçlarını sağlıklı tutmak için her yıkamada saç kremi ya da şekillendirici bir bakım kremi kullanmalısınız.

Bu saç stiliyle yaşayabileceğiniz tek problem, bazen uzun saçların yaz aylarında terleme sorunu yaratabilecek olmasıdır. Çocuğunuz harika görünse de her zaman rahatlığın önce geldiğini unutmayın.

5. Alışılmadık saçları olan çocuklar için saç stilleri

Herhangi bir çocuk saçını alışılmadık bir modelde kestirmeyi tercih edebilir, bu özellikle çok kıvırcık saçlı çocuklar için geçerlidir. Bazen bu çocukların saçlarının buklelerini şekillendirmek çok yorucu olabilir ama çocuğunuz bunu seviyorsa biraz uğraşmanız gerekebilir.

Bu stil çok havalı olacaktır ve saçlarını kısa kestirmek onun çok sıcaklamasına da engel olacaktır. Ayrıca çocuğunuzu uzun süre boyunca karışan saçlarını ayırmaya çalışmasından da kurtacaktır. Çocuğunuz da bunu beğeniyorsa bu saça sahip olması sadece saniyeler alır. Bu sayede oğlunuz, bir anda yeni, kolay ve asi bir saç stiline sahip olabilir.

Çocuğunuz sizin sevmediğiniz bir saç stili tercih ediyorsa bile, her zaman için onu dinlemeniz ve onun zevkine uyum sağlamanız çok önemlidir. Eğer buna çok karşıysanız bile ona sakin ve saygılı bir şekilde neden bunu istediğinizi anlatmalı ama onun kararına da saygı duymalısınız.

Sabırlı olun ama unutmayın ki eğer çocuğunuzu istemediği bir saç stilini kullanmasıyla ilgili zorlarsanız bu onu mutsuz etmekten başka bir işe yaramayacaktır.

İlginizi çekebilir ...
Kısa Saçlı Kız Çocukları İçin 4 Saç Modeli
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Kısa Saçlı Kız Çocukları İçin 4 Saç Modeli

Sandığınızın aksine, kısa saçlı kızınızla deneyebileceğiniz pek çok saç modeli var. Kız çocukları annelerinin yaratıcılığını test ediyor diyebiliri...


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.