Kızınıza Mutlaka Öğretmeniz Gereken Şeyler

Kızınıza Mutlaka Öğretmeniz Gereken Şeyler

Son Güncelleme: 30 Mart, 2018

Dünya ve toplum gelişiyor ve paradigmalar değişiyor. Bu anneler için zorlukları beraberinde getiriyor. Kızlarınıza başarısız olmadan öğretmeniz gereken bir dizi ders var. Bu değerleri, hedefleri ve prensipleri yarının kadınları olan küçük kızların zihnine yazın.

Dünyanın en iyi annesi olmak imkansızdır, ama kızlarınız için kesinlikle en iyi anne olabilirsiniz. Tabii ki hatalar yapacak ve işleri zor yoldan öğreneceksiniz. Zaman geçtikçe, kızlarınızın duygusal olarak güçlü ve bağımsız olduklarını gördüğünüzde iyi yaptığınızı bileceksiniz.

Bu yüzden, en iyi öğretileri eklediğinizden emin olun, çünkü kendileri en iyi meyveleri toplama gücüne sahip olacaklardır. Ben Anneyim sitesi olarak bu yazımızda, kızlarınıza mutlaka öğretmeniz gereken şeyleri paylaşacağız.

Kızlarınıza Yaşam Hakkında Öğretmeniz Gereken Şeyler

anne kızıyla kafa kafaya

Hayat bazen zor ve diğer zamanlarda acı verici. Her şey pembe değil, Disney filmlerindeki gibi mutlu sonlar da yok. Ancak asıl önemli olan yaşamı yoğun bir şekilde yaşamayı öğrenmek. Her güne, yeni bir fırsata sahip olmanın kesinliği ile başlayın. Güneş son kez doğuyormuş gibi tadını çıkarın.

Kızınıza, korkularından kaçmasını değil, ayağa kalkıp onlara karşı savaşmasını öğretmelisin. Kendi kararlarını vermesi ve her eylem için sorumluluk alması için erken yaştan ona yardımcı olun. Sonuçları kabul edin ve yaşam hakkında heyecanlanın. Kötülüğü de kabul ederken sunduğu iyiliklere de tutunun.

Asla teslim olmayın ve bir başkasının onayını beklemeyin. Kızınız mutlu olmak için bu dünyaya geldi, başkalarına rıza göstermek için değil. Olduğunuz gibi kabul edilmek, büyük memnuniyet getirir. Tüm erdemleriniz ve kusurlarınız için kendinizi sevin. Size faydası olmayan rakamları veya idealleri takip etmeyin.

Ona kendisine sadık olmayı ve kendini asla aldatmamasını öğretmelisin. Başkalarının kişiliklerini taklit etme ya da empoze etme gereği duymadan kendisini olduğu gibi göstermeli. Kızınızın kişisel başarılarının takdir ederek kıymetlendirmeyi öğrenmesi gerektiğini unutmayın.

Küçük kızınıza kendi sezgilerinin değerini gösterin. Her zaman altıncı hissini izleyebilmeli. Başka birine bağımlı olması gerekmiyor. Size bile. Kendi yolunu oluşturmalı. Yol boyunca kafası karışırsa, başka bir rotayı seçme, ancak yolculuğu terk etmeme yeteneğine sahiptir.

Gündelik Hayat Dersleri

Kızlarınıza mutlaka ama mutlaka ihtiyaç duyduklarında yardım istemeyi ve yardım eli uzandığında minnettar olmayı öğretmelisiniz. İhtiyaçları ve umudunu ifade etmeyi öğrenmeli, aynı zamanda kendi inançlarına ve prensiplerine tutunmayı öğrenmelidir.

Onu kucaklayan ve hayatının son gününe kadar ona eşlik eden bir tutkuyla onu motive edin. Gelecek için ayaklarınızı şu anda toprakla nasıl planladığınızı açıklayın ve yaşamınızda sürekli olarak meydana gelen değişimlere karşı hoşgörüyü keskinleştirin.

Ayrıca kızlarınıza öğretmeniz gereken şey, cesurca risk almak, her şeyi kaybetme korkusu yüzünden bir şey kaybetmeye cesaret etmemekten kaçınmaktır. Kızınız ayrıca başkalarının sorumluluklarını ve saçma suçluluk duygusunu üstlenmemeyi öğrenmelidir.

anne ve kızları

Tanrı’nın yüzüne yerleştirdiği o güzel ve benzersiz gülüşüyle hayatın içinden geçmesine izin verin. Hiç sebepsiz yere sokakta gülmesine, baskın tüm hakikatleri haykırmasına ve sevgisini istediği kişi ile paylaşmasına olanak verin.

İlişkiler hakkında öğrenecek çok şey var

Kızınıza sınırsız ve ön yargısız olarak sevginin tadını çıkarmayı ve karşılıklı olduğu sürece partnerinin yoğun gücüne teslim olmayı öğretin. Kızınız, hislerinin tamamen farkında olmayı ve onlara hakim olarak buna göre hareket etmeyi öğrenebilir.

Öğretmek için iyi bir şey, bazen anlaşmazlıkların olduğu, ancak ruhların toplanmasının ışık yarattığıdır. Ayrılıkları ve zehirli insanlardan uzak durmayı da öğrenmelidir. Bazı ilişkilerin geçici niteliğinin ve gerçek ilişkilerin sürekliliğinin tadını çıkarabilir.

Kızınıza kendisinin en iyi arkadaşı olmayı öğretin. Kendinizi sevmediğinizde, bırakın duygusal zekayı hiçbir şey yoktur. Kendisini tanımalı ve kendini sevmeli, aynı şeyi çevresinde de yapmalı. Ne kadar maliyetli olursa olsun, sınırları nasıl ayarlayacağını bilmeli ve bunları zamanla sürdürmek için bir meydan okuma olarak görmelidir.

Ama her şeyden önce, anneler, kızlarınıza öğretmeniz gereken bir şey var: çok erken bir çağda, ne aileyi ne de arkadaşlarını idealize etmemeyi ya da idolleştirmemeyi öğrenmeliler. Hatta anne babasını bile. Hepimizin insan olduğumuzu, nüanslarla dolu olduğumuzu anlayabilmesi umuduyla.Ve tabii kendisinin de.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.