Baba-Kız Arasındaki Büyülü İlişki

Baba-Kız Arasındaki Büyülü İlişki

Son Güncelleme: 11 Mart, 2018

Bir babanın, kucağına oturmuş olan küçük prensesiyle sevgi ve şefkatle ilgilendiği anlar, baba-kız ilişkisinde gözlemlenebilecek en yoğun ve içten anlardan biridir. Hiç şüphesiz, baba-kız ilişkisi, açıklaması mümkün olmayan büyülü bir ilişkidir.

Ve bunun çok iyi bir nedeni var. Bir baba, kızının hayatındaki ilk erkektir ve onun için ilham verici bir rol modeldir. Kızlar hayatının tam ortasında yer alan bu samimi eril imajı baz alarak bir baba figürü oluştururlar.

Bu nedenle, siz şanslı kız babalarına, kızlarınızla en şaşırtıcı ve zenginleştirici bağlardan birini kurabilmeniz için bir dizi ipucu sunmak istiyoruz.

baba kızına gitar çalarken

Bir baba ile kızı arasındaki sihirli bağ nasıl güçlenir?

Annesine karşı derin ve koşulsuz bir sevgi beslediğinizi, ufaklığa da gösterin. Bunu yaparak, ona kendisini de aynı şekilde sevdiğinizi göstermiş olursunuz. Unutmayın ki, bir kızın babası ile olan ilişkisi, ileride yetişkin bir birey olduğunda hayatına girecek erkeklerle kuracağı ilişkide de belirleyici unsur olacaktır.

Bu ilk aşk sayesinde kızınız sevgi dolu bir ilişkinin neye benzediğini görecektir. Yaşlandığında ve artık diğer yarısını bulma zamanı geldiğinde, annesi ile babası arasındaki ilişki kadar güzel bir ilişkiye sahip olmak isteyecektir.

Baba figürü aynı zamanda kızınızın kişilik özelliklerini kazanmasına ve geliştirmesine de yardımcı olur. Kızınıza her zaman güzel şeyler söyleyin. Ona ne kadar güzel ve akıllı olduğunu hatırlatın ki sevildiğini ve değer verildiğini hissetsin ve kendine güveni oluşsun.

Ona küçük jestler yaparak küçük kızınızda hayranlık uyandırın. Ona mektuplar yazın, onunla dans edin. Düğün günü geldiğinde onu ilk dansa davet etmeyi bekleyerek zaman kaybetmeyin. O zaman çok geç olacak.

Ona tüm dikkatinizi verin ve onun için önemli olan ve onu son derece mutlu eden şeylerin keyfini birlikte çıkarmayı unutmayın. Yanınızda uyuyakalmasına izin verin; böylece kendisini güvende ve korunaklı hissedecek, yalnız olmadığını bilecektir.

baba ve kızı bilek güreşi

Baba-kız ilişkisi: Zamanla değişmeyen çok kuvvetli bir bağ

Zamanın kıymetini bilin. Mümkün olduğunca ona banyo yaptırın. Siz farkına varmadan, büyüyecek ve artık bu imkanınız olmayacak. Ona şarkılar söyleyin; başkası sizden önce davranmadan, onu serenatla onurlandıran ilk insan olun. Her anın tadını çıkarın: Onunla oyunlar oynayın, koşun, zıplayın, dışarı çıkın ve ona çiçek verin.

Onu okula bırakın. Artık sizinle gitmek istemeyeceği bir zaman gelecek ve onu bırakmak istediğinizde sinirlenecek. Ona daha çok gençken eve dönüş yolunu öğretmek iyi bir fikirdir. Bir gün büyüyüp bağımsız olmak isteyeceği için evinin nerede olduğunu bilmesi çok önemlidir.

Bir kızla babası arasındaki ilişki, ergenlik yıllarında patlayan bir saatli bombadır. Oluşan bu sıkı bağ zamanla gerilme eğilimi gösterir ve babayla kızı arasına bir mesafe girer. Ancak endişe etmeyin, bu onun normal bir birey olması ve gelecekte başka erkeklerle kuracağı ilişkilere hazırlıklı olması için gerekli olan bir şeydir.

Dahası, bu dönemde kızınızın hayatında bazı radikal değişiklikler olur. İlk adetini görüşü, vücudunda meydana gelen diğer değişiklikler ve ilk kez aşık oluşu gibi sebeplerle kızınız sık sık kendini yatak odasına kapatır ve bu durum sürekli sevgisini neden reddettiğini soran siz babası için bir kafa karışıklığı meydana getirir.

Eğer bu süreç karmaşık bir hale gelecek olursa, babalar kızlarına daha yakın olmalıdırlar. Küçük bebeğiniz tamamen yabancı birine dönüşmüş gibi hissetseniz bile, kızınızın duygusal açıdan sağlıklı bir şekilde gelişmesi için bu süreçte ona destek olmanız şarttır.

Baba-kız ilişkisinde ideal öğretiler

Son olarak, küçük prensesinizin hayatını çok değerli derslerle doldurun. Görgü kuralları ve değerler sürekli gündeminizde olmalıdır. Ancak, her şeyden önce, bir lastiğin veya ampulün nasıl değiştirileceğini, evde herhangi bir şeyin nasıl düzeltileceği gibi yararlı şeyleri öğretin. Bunun sonucunda, gelecekte güçlü ve bağımsız bir kadın olabilmesi için ihtiyacı olan temelleri atmış olacaksınız.

Kızınıza, birisine bağımlı bir şekilde yaşamaması gerektiğini öğretin. Hayatını özgürce ve bağımsız bir şekilde devam ettirme kabiliyetine, bilgisine ve becerisine sahip olduğundan emin olun. Kızınızı küçük bir bebekten harika bir kadına dönüştürecek olan bu değerleri ona aktardığınızdan emin olun.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.