Psikoloji

Psikoloji, kendi duygusal ve psikolojik sağlığımızın yanı sıra çocuklarımızınkiler için de kullanabileceğimiz bir araçtır. Bazen “iyi” olmanın sadece acı ya da fiziksel bir hastalığa sahip olmamak anlamına gelmediğini unutuyoruz. İyi olmak ve iyi yaşamak; mutlu olmak, kendimiz ve çevremizdeki insanlardan memnun olmaktır. Ben Anneyim’de anne ve çocuk psikolojisini inceleyin. Burada en iyi, en yararlı makaleleri bulabilirsiniz.

Anneler İçin 5 Yeni Yıl Niyeti

Her yıl, insanların büyük çoğunluğu gelecek senenin 365 günü içerisinde gerçekleştirmek istediklerinin, yani niyetlerinin bir listesini yaparlar. Bu niyetler sahip olduklarımızı, yapmak istediklerimizi ve hayatımızdan çıkarmak istediklerimizi düşünmemize yardımcı olur.

Çocuklardaki Matematik Anksiyetesi

Matematik anksiyetesi çocuklarda oldukça yaygındır. Bu durum, başka insanların önünde matematik problemi çözerken yoğun bir gerginlik ve baskı hissetmekle karakterizedir. Basit bir toplama çıkarma işleminde bile, çocuklar ve yetişkinler bu durumun üstesinden zar zor gelir.

Aile Yaraları Kolay İyileşmez

Beraber yaşayıp da sorunları olmayan bir aile bulmak imkansıza yakın bir iştir. Aile üyeleri arasında büyük bir sevgi, anlayış ve saygı olabilir. Ancak herkes birbirinden farklıdır ve bu nedenle bazen bir arada yaşamak  zorlaşabilir ve aile yaraları oluşabilir.