Psikoloji

Psikoloji, kendi duygusal ve psikolojik sağlığımızın yanı sıra çocuklarımızınkiler için de kullanabileceğimiz bir araçtır. Bazen “iyi” olmanın sadece acı ya da fiziksel bir hastalığa sahip olmamak anlamına gelmediğini unutuyoruz. İyi olmak ve iyi yaşamak; mutlu olmak, kendimiz ve çevremizdeki insanlardan memnun olmaktır. Ben Anneyim’de anne ve çocuk psikolojisini inceleyin. Burada en iyi, en yararlı makaleleri bulabilirsiniz.

Partnerinizle Kaliteli Zaman Geçirmek

Yaşadığımız bu yüksek tempolu zamanlarda, bir ara vermeyi ve hayat arkadaşınıza zaman ayırmayı unutmak kolaydır. İşyerinde zaman sıkıntısı, rutin ve stres, çiftlerin kolayca birbirlerinden uzaklaşmasına neden olabilir. Bu yüzden partnerinizle kaliteli zaman geçirmek çok önemlidir.

Çocukluk Anılarının Tatlı Kokusu

Son yaptığınız geziyi hatırlayabiliyorsanız, bir dizi görsel imaj ve olay aklınıza gelebilir. Peki ya çocukluğunuzdaki anıları hatırlamaya çalıştığınızda? Duygular, belirsiz ama yoğun duyumlar şeklinde ortaya çıkabilirler. Elbette, çocukluğun tatlı kokusu unutulmaz.

Çocuklar İçin Duygusal Terapi

Annelerin ve babaların, çocuklarının konuşma terapisine veya motor terapiye gitmeleri hakkında konuştuklarını duymak yaygındır. Çocuklarımıza bu alanlarda zorluk yaşarlarsa ihtiyaç duydukları desteği vermemiz gerektiğini hepimiz anlıyoruz. Bununla birlikte, ne yazık ki, çocuklar için duygusal terapi söz konusu olduğunda belli bir…