Partnerinizle Kaliteli Zaman Geçirmek

Günümüzde rutin ve monotonluk ilişkilerimizin önüne geçebilir ve birlikte yaşamayı biraz zorlaştırabilir. Geçen zamanın üstesinden gelmek için, işleri farklı şekilde yapmaya başlayabilirsiniz.
Partnerinizle Kaliteli Zaman Geçirmek

Son Güncelleme: 23 Mart, 2021

Yaşadığımız bu yüksek tempolu zamanlarda, bir ara vermeyi ve hayat arkadaşınıza zaman ayırmayı unutmak kolaydır. İşyerinde zaman sıkıntısı, rutin ve stres, çiftlerin kolayca birbirlerinden uzaklaşmasına neden olabilir. Bu yüzden partnerinizle kaliteli zaman geçirmek çok önemlidir.

İş-yaşam dengesinin önemi

İş-yaşam dengesi kurmada zorluk, yaygın bir olaydır ve birçok modern ilişkiyi etkiler. Bununla birlikte, hızlı tempolu yaşamlarımız ve işimizin talepleri, profesyonel ve kişisel yaşamlarımız arasında denge oluşturmayı daha da zorlaştırıyor.

Kişisel yaşam sadece partnerinizle olan ilişkinizle ilgili değildir. Kişisel yaşam tüm sevdiklerinizi içerir – aile üyeleri, arkadaşlar, komşular, eşler, evcil hayvanlar vb.

Bunun ötesinde, kişisel yaşamınız size kendinizle ilgili çok şey söyleyebilir; kişisel olarak gelişmek, işinizin ötesindeki hayallerinizi gerçekleştirmek, gevşemek ve hayattan zevk almak ve istediğiniz kişiyle hayatınızı paylaşma deneyiminden zevk almak için ne kadar zaman ayırdığınızı anlatabilir.

El ele kaliteli zaman geçiren çift

Kendinize zaman ayırmak sizi işte daha iyi hale getirecek

Mantıksal olarak, iş ve eğitim, herkesin zevk alabilmesi gereken yaşamın temel yönleridir. Bu sadece ekonomik refahla ilgili değil, aynı zamanda profesyonel olarak gelişme şansına sahip olmak ve yaptığınız işle tatmin olmuş hissetmekle de ilgili.

İş piyasasının her zamanki gibi rekabetçi olduğu günümüzde, hedeflerinize ulaşmak için daha fazla çalışmaya motive olmanız normaldir. Ancak bu, ilişkilerinizi ve sağlığınızı tehlikeye atabilir. Bu olduğunda, bazı şeyleri yeniden düşünmek daha iyidir.

Partnerinizle veya ailenizle kaliteli zaman geçirmek, işinizi önemsemekten tamamen vazgeçmeniz anlamına gelmez. Tatile çıkmak ya da kendinizi iyi hissettirecek bir şey yapmak için bir veya iki gün geçirmek sizi daha az harika bir çalışan yapmaz.

Aksine, fiziksel aktivite, sanat ve eğlenceli aktiviteler formda kalmanıza ve zihninizin sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır. Üstelik bu, stresi ve yan etkilerini uzak tutacak, sosyal yaşamınız gelişecek ve sağlıklı bir yaşam tarzı sizi daha mutlu edecek.

Ne kadar mutlu olursanız, o kadar yaratıcı olursunuz. En çılgın hayallerinizin ötesine geçmek ve işinizde daha iyisini yapmak için daha fazlasını öğrenmeye ve yeniliklere istekli olacaksınız.

birbirine gülümseyen partnerler

Partnerinizle nasıl kaliteli zaman geçirebilirsiniz?

Uzun süreli ilişkilerde olan çoğu insan, ilk etapta partnerlerine aşık olmalarını sağlayan şeyin ne olduğunu hatırlamaz. Bu risklidir ve bir ilişkiyi sona erdirebilir. Çift olarak o kıvılcımı kaybetmişsiniz demektir.

Birçok çift nasıl tanıştıklarını, ne zaman evlendiklerini veya birlikte yaşamaya başladıklarını ve çocuklarının ne zaman doğduğunu hatırlar. Ancak, hayat arkadaşını seçmelerine yardımcı olan küçük şeyleri hatırlamama ihtimalleri yüksektir.

Belki de bu, her zaman mutlu bir hayata değil, nasıl istikrarlı bir hayata sahip olunacağını düşündüğünüz için olur. İstikrar, dengeli bir rutinin önemli bir parçası olsa da, tek başına ilişkinizin gelişmesine yardımcı olması olası değildir.

“İşiniz sağlığınızı ve ilişkinizi tehlikeye attığında yeniden düşünmeniz gerekir.”

Elbette mutlu bir çift, kaliteli zamanlarını her gün iyileştirmek için motive hissedeceklerdir. Nasıl mutlu bir çift olunacağına dair sihirli bir büyü ya da bir el kitabı yoktur, ancak sağlıklı bir ilişkinin zaman ve özveri gerektirdiğini bilirsiniz. İhmal ise ilişkinizi sona erdirir.

Bir çiftin birlikte anlar paylaşması ve bir süreliğine işler, aile sorunları, ekonomik sıkıntılar hakkında düşünmeyi bırakması gerekiyor. Sadece birlikte olmak ve birbirinizin arkadaşlığından zevk almak, ne isterseniz onu yapmak.

Partnerinizle kaliteli zaman geçirmeniz bu yüzden önemlidir. Gününüzün küçük bir bölümünü ayırmak ve eşinizin ne durumda olduğunu bilmek önemlidir.

Örneğin, son 10 yıldır birlikte olsanız bile, bir kişiyi tanımayı asla bırakmazsınız. Her insan kendi başına küçük bir evren, sürekli gelişiyor, kendi ihtiyaçları ve beklentileri, dramaları ve mucizeleri var.

Sevgilinizi her gün biraz daha fazla tanıma ve tekrar tekrar aşık olma şansını kaçırmayın.

Beraber kaliteli zaman geçiren çift

Küçük şeyler kaliteli zaman geçirmenin anahtarı olabilir

Mutlu ve sağlıklı bir ilişki içinde olmak zor mu geliyor? Değil. Belki herkes çantasını toplayıp egzotik bir yere seyahat edemez, ancak sevginizi her gün küçük detaylarla gösterebilirsiniz.

Birlikte bir film izlemek, partnerinize iltifat etmek veya telefonlarınıza bakmadan birlikte akşam yemeği yemek birkaç örnektir. Çoğu zaman, ara vermenize, birlikte kaliteli zaman geçirmenize ve sizi ve eşinizi bir arada tutan bağı güçlendirmenize yardımcı olan küçük şeylerdir.

İlginizi çekebilir ...
Bilimsel Verilere Göre İlişkileri Uzun Süren Çift Tipleri
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Bilimsel Verilere Göre İlişkileri Uzun Süren Çift Tipleri

Bilim, ilişkileri uzun süren çift tiplerini araştırma görevini üstlenmiş. Gelin bilim insanlarının ulaştıkları sonuçlara bir göz atalım!


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.