Ailece Hoş Zaman Geçirmek İçin 7 Harika Film

Kim şöyle arkasına yaslanıp eğlenceli bir filmin tadını çıkarmak istemez ki? Bu kış duygu ve heyecan dolu harika filmler izlemek için tatil döneminden yararlanabilirsiniz. İşte bütün ailenizle izleyebileceğiniz yılbaşı temalı harika filmler. 
Ailece Hoş Zaman Geçirmek İçin 7 Harika Film

Son Güncelleme: 08 Eylül, 2019

Kış mevsimi, ailemizle birlikte kaliteli zaman geçirmenin güzelliğini hatırlamak için harika bir fırsat. Çocuklarınızla birlikte yılbaşı tatilinin tadını çıkarmanın en iyi yollarından biri de eğlenceli bir film izlemektir.

İşte bu yazıda özellikle yılbaşı temalı, içinizi ısıtacak 7 filmden bahsedeceğiz.

Hollywood, bizi güldüren ya da ağlatan yeni yapımlarla şaşırtmaya devam ediyor. Bu yapımlar heyecan verici, hareketli ve duygu dolu hikayeler sunuyor.

Tek yapmanız gereken bir kase patlamış mısır veya patates cipsi hazırlamak ve keyfinize bakmak!

1. Evde Tek Başına :Kahkaha dolu bir film

Macaulay Culkin’in oynadığı 1990 yapımı bu film, ailesi Paris’e seyahat eden küçük bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Uçaklarına yetişmek için acele ederken farkında olmadan oğulları Kevin (Culkin) ‘i unutuyorlar.

Kevin evde yalnızken, iki hırsız evi soymaya karar vermiştir. Bununla birlikte, Kevin onlardan bir adım öndedir ve kötü niyetli planlarını boşa çıkaracak tuzaklar hazırlar.

Bu film ailece sizi kahkahaya boğacak . Ayrıca bu filmi birlikte izlemek, çocuklarınızın asla unutamayacağı bir deneyim olacak.

2. Kutup Ekspresi

Bu güzel film, tam bir sanat eseri. Filmin hikayesi, Chris Van Allsburg’un kaleme aldığı klasik bir çocuk öyküsüne dayanıyor. Filmde umudunu yitirmiş 8 yaşında bir çocuğun hikayesini izliyoruz.

Çocuk uyumak üzereyken bir trende buluyor kendini. Bu büyülü tren, Noel Baba ve onun oyuncak yapımından sorumlu elflerinin yaşadığı Kuzey Kutbuna gidiyor.

Yeni arkadaşlarıyla bir maceradan diğerine yolculuk ederken kahramanımız, yılbaşının büyüsüne yeniden inanmaya başlıyor. Merak, gerçekçilik ve müzik dolu bu film yılbaşı için mükemmel.

Çocuklarınızla birlikte yılbaşı tatilinin tadını çıkarmanın en iyi yollarından biri de eğlenceli bir film izlemektir.

3. Arthur’un Noeli

Sony Pictures yapımı bu heyecan verici film, izleyen her çocukta Noel ruhunu uyandırıyor.

Film, Noel Baba’nın en küçük oğlu Arthur Christmas adlı çocuğun hikayesini anlatıyor. Arthur büyükbabası ile birlikte Noel armağanlarının ulaşmasına engel olabilecek bir felaketin önüne geçmek zorunda.

Arthur’un komik macerasını izlerken tüm aileniz harika vakit geçirecek.

ailece izlemek için film listesi

4. Grinch

Dr. Seuss masalının 2000 yapımı bu versiyonunda ünlü aktör Jim Carrey oynuyor. Carrey, Noel’le ilgili her şeyden nefret eden kurnaz yaratık Grinch rolünü üstleniyor.

Grinch’in amacı, Whoville sakinlerinin de Noel’den nefret etmesini sağlamak. Ancak bu macera sonunda Grinch, Noel’in sadece oyuncaklarla ilgili olmadığını keşfeder. Aksine, bu paylaşma zamanıdır.

Ailece çok hoş zaman geçirebileceğiniz gerçekten eğlenceli bir film. Bu film ve 1966 yapımı orijinal çizgi film, kesinlikle bir aile tatili geleneği olacak.

5. Noel Baba

1994 yapımı bu Disney filmi ailenizle beraber izleyebileceğiniz bir diğer klasik. Annesi ve üvey babası ile yaşayan küçük bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Çocuğun üvey babası ona Noel Baba’nın gerçek olmadığını söylüyor.

Tatilini kendi babasıyla geçirirken, Noel Baba’nın öldüğünü keşfederler. Noel Baba gerçektir ve çocuğun babası, şimdi onun mirasını sürdürmek zorundadır.

Çocuk ve babasının birlikte yaşadığı maceralar sizi çok güldürecek ve kalbinizi ısıtacak.

6. Mutlu Madagaskar

Orijinal Madagaskar filminde tanıyıp çok sevdiğimiz Alex, Marty, Melman ve Gloria’nın yaşadığı inanılmaz bir macerayı anlatıyor bu film. Bu devam filminde, dört hayvan arkadaş New York’taki evlerine dönmeye karar veriyor.

Madagaskar’dan kaçmak için bir balon yapıyorlar. Ancak adadaki lemurlardan biri planlarını bozuyor.

Tatilde hayvanların fikrini değiştiren bir dizi macera yaşanıyor. Gelenek uğruna kişisel isteklerinden vazgeçmeye karar veriyorlar.

yılbaşında film izlemek

7. Bir Noel Hikayesi: İyiliğin Önemini Anlatan Bir Film

Charles Dickens’in klasik romanından uyarlanan bu film, çocuklar için harika.

Film, açgözlü ve negatif bir iş adamının hikayesini anlatıyor. Bir akşam, tutumunu değiştirmezse geleceğinin nasıl olacağını gösteren üç hayalet tarafından ziyaret edilir.

Bir dizi olay yolunu değiştirmesine yardım eder. Hatta onu başkalarına yardım etmek için motive eden bir süreçten geçer.

Bu yılbaşında ailecek eğlenmek için bu mükemmel aile filmleri listesini mutlaka not edin.

Çocuklarınızla bu şekilde kaliteli zaman geçirmek, onlara uzun süre yarar sağlayacak ve kalıcı anılar sunacaktır. Bunun için size minnettar olacaklar!


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Ron Howard, Brian Grazer y Ron Howard. (2000). El Grinch. Estados Unidos: Imagine Entertainment.
  • John Hughes yChris Columbus. (1990). Solo en casa. Estados Unidos: Hughes Entertainment.
  • Robert Zemeckis, Steve Starkey, Gary Goetzman, William Teitler, Tom Hanks, Chris Van Allsburg y Robert Zemeckis. (2004). El expreso polar. Estados Unidos: Castle Rock Entertainment, ImageMovers, Playtone, ImageMovers.
  • Steve Starkey, Robert Zemeckis, Jack Rapke yRobert Zemeckis. (2009). Cuento de Navidad. Estados Unidos: Walt Disney Pictures, ImageMovers Digital.
  • Sarah Smith. (2011). Arthur Christmas. Estados Unidos y Reino Unido: Aardman Animations, Sony Pictures Animation.
  • Robert Newmyer, Brian Reilly, Jeffrey Silver y John Pasquin. (1994). El Santa Clause. Estados Unidos: Walt Disney Pictures, Outlaw Productions, Hollywood Pictures.
  • David Soren. (2009). Merry Madagascar. Estados Unidos: DreamWorks Animation, Pacific Data Images.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.