Çocuklarınız İçin 2 El İşi Ve Sanat Projesi

Çocuklarınızın, tatilde veya haftasonunda eğlenmeleri için sanat ve el işi projelerini denemeleri iyi bir fikirdir. Bu yazıda fotoğrafların kullanıldığı iki seçenekten bahsedeceğiz. Not alın! 
Çocuklarınız İçin 2 El İşi Ve Sanat Projesi

Son Güncelleme: 07 Eylül, 2020

Sanat ve el işi projeleri çocukları eğlendirmek ve yaratıcılıklarını teşvik etmek için en iyi yollardan biridir. Hafta sonu veya tatil dönemi, çocuklar için fotoğraf ve el işi projeleri yapmak için mükemmel bir zamandır. Bu nedenle, bu yazıda size bazı seçenekler sunma fırsatını kullanacağız.

Gördüğünüz gibi, burada paylaşacağımız fotoğraf sanatı ve el işi projelerini yapmak için çok para harcamanıza veya bu tür bir faaliyette uzman olmanıza gerek yoktur. Bu projeleri yapmak çok basittir. Hatta malzemelerin çoğu halihazırda evinizde bulunuyor olabilir. Seçeneklerimizi keşfetmek için okumaya devam edin!

Çocuklar için en iyi el işi ve sanat projeleri

1. Yılbaşı ağacı

Yılbaşı çocuklar için özel bir zamandır çünkü güzel yemeklerin ve tatlıların yanı sıra, çocuklar, yılbaşı süsleri konusunda heyecanlanırlar ve yılbaşı ağacını büyüleyici bulurlar.

Ağacı süslemek eğlencelidir ancak bazen çocukları süslerden ve diğer kırılgan dekoratif eşyalardan uzak tutmak zor olur. Bunun yanında, birçoğu özellikle süsleri kaldırmayı ve onların yerine başka süsler koymayı eğlenceli bulurlar.

Bu nedenle, çocuklarınızın seçtikleri fotoğraflarla dekore edebilecekleri bir yılbaşı ağacı yapmanızı öneriyoruz.

yılbaşı topu el işi karton

Şu malzemelere ve araçlara ihtiyacınız olacak:

 • Ağaç için yeşil mukavva, ağacın gövdesi için kahverengi mukavva ve yıldız için sarı mukavva.
 • Çift taraflı bant.
 • Sevdiğiniz insanların ve hayvanların resimleri.
 • Makas.
 • Yapıştırıcı.

Adımlar

Öncelikle yeşil mukavvanın üzerine bir ağaç, kahverengi mukavvanın üzerine de bir ağaç gövdesi çizin. Sonra, çocuklarınızın çizgileri takip ederek ağacı ve ağacın gövdesini kesmelerine yardımcı olun. Ağacın gövdesini ağaca yapıştırın ve ağacın üst kısmını süslemek için sarı mukavvadan bir yıldız kesin.

Daha sonra, çocuklarınızın fotoğraflarını çekin ve arkalarına daireler çizerek fotoğrafın ana konusunun dairenin içinde kaldığından emin olun.

Bu resimler, yılbaşı toplarının yerine geçecek. Biraz daha orijinal olmak istiyorsanız, fotoğraflarınızı da yıldız veya çan gibi farklı şekillerde kesebilirsiniz.

Daha sonra çizgileri takip ederek fotoğraflarınızı kesin. Yılbaşı topu süslerinizin yerine geçecek fotoğraflarınızın daha sert olmasını ve bükülmemelerini istiyorsanız, fotoğraflarınızı mukavvanın üzerine yapıştırabilirsiniz. Yılbaşı topu şeklindeki süsleri Noel ağacının önüne yerleştirin.

Sonra, çift taraflı banttan küçük parçalar kesin. Bu bantları topların arkasına ve ağacın üzerine yapıştırın. Son olarak, yapmanız gereken tek şey ağaca topları yerleştirmektir. Tasarımı istediğiniz gibi şekillendirip değiştirebilirsiniz!

2. İşlemeli kartlar

İkinci seçeneğimiz çok orijinal. Çocuklar, kendilerinin işleyebilecekleri delikler ve çizimler ile güzel kartlar oluşturabilirler. Bu proje genellikle çocuklar arasında çok popülerdir. İhtiyacınız olan araçları ve malzemeleri şöyle sıralayabiliriz:

 • İşleme ile uyumlu hatları ve konturları olan aile veya evcil hayvan fotoğrafları.
 • Fotoğrafları yapıştırmak için renkli karton.
 • Tutkal.
 • Kalın dikiş iğneleri.
 • Makas.
 • Keçe ve tüyler.
 • Yün.
örgü ip yün

Adımlar

Öncelikle daha kalın ve sert olmaları için kartonun üzerine fotoğrafları yapıştırmaları için çocuklarınıza yardımcı olun. Kenarlarda yeterince yapışkan kullanın ki soyulmasınlar. Fotoğrafların taşmaması için kenarlardaki mukavvayı kesin.

Ardından çocuğunuzla birlikte bir kalemle fotoğraflara desenler veya şekiller çizin. Kalın çizgiler değil, yalnızca noktalar eklemenizi öneririz. Her fotoğrafta bulutun hatları gibi varolan çizgileri izleyebilir veya fotoğraflarınızın üzerine kalp veya yıldız gibi yeni şekiller çizebilirsiniz.

Fotoğraflarda delikler açmak için işaretleri takip edin ve iğneyi kullanın. Delikleri büyütmek için iğneyi her iki yönde hafifçe döndürün. Yünün deliklerden geçebilmesi için bu önemlidir.

Son olarak, fotoğraf kartlarını işlemeye başlayabilirsiniz. Bu kartları çocuğunuzun odasına veya buzdolabına yerleştirebilirsiniz.

Son olarak, bugün bahsettiğimiz sanat ve el işi projelerini yapmanın çok basit olduğunu unutmayın. Bu yüzden çocuklarınızla birlikte bu projeleri yaparken harika zaman geçireceğinize inanıyoruz! Başlamak için ne bekliyorsunuz?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.