Yaza Özel El İşi Çalışmaları: 4 Eğlenceli Seçenek

Tatil zamanında çocukların bolca boş vakti var. Yaza özel bu dört eğlenceli el işi çalışmasıyla, havuz ve plaj rutinine bir ara verin. 
Yaza Özel El İşi Çalışmaları: 4 Eğlenceli Seçenek

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2020

Yazın gelişi çocuklarınız için tatil zamanı anlamına gelir. Ayrıca video oyunlarının dışında da yapılabilecek eğlenceli aktiviteler olduğunu onlara göstermek için iyi bir zamandır. Son derece eğlenceli ve çok daha verimli bir seçenek yaratmak için el işi alternatiflerine başvurabilirsiniz.

Ayrıca yaz sezonu, doğayı ve açık havayı içeren basit ve eğlenceli projeler ile çocuklarınızı meşgul ve huzurlu tutmak için idealdir. Çocuklar için yaza özel el işi çalışmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu yazıyı okuyun.

Yaza özel 4 harika el işi seçeneği

Ailenizle kaliteli zaman geçirmeniz için harika bir fırsat yaratacak eğlenceli el işi çalışmalarından bazıları şunlardır:

1. Yaza özel el işi çalışmaları: Dekoratif deniz kabukları

İlk seçeneğin çocukları eğlendireceğinden emin olabilirsiniz. Havada sertleşen modelleme kili kullanılan mozaik tekniğinden esinlenilmiştir.  Kil, farklı şekil ve boyutlarda deniz kabukları, tahta bir sopa, bant, vernik ve bir fırça gerekir.

Taban için kile istediğiniz şekli vererek işe başlayın. Tabanı deforme etmeden kenarları kabuklarla örtmeye çalışın. Her şey yerine konduğunda, olabildiğince iyi şekilde yerleştirin. Sonra tahta bir sopa ile içine bir delik açın.

Sonra kurumaya bırakın. Daha sonra bir kat vernik uygulayın. Son olarak evinizin dekoruna yaz cazibesi katmak için deliğin içinden bir ip geçirin.

sulu boya çocuk anne

2. Su şişesinden bot

Çocuklara özel oyuncak bir tekne yapmak için, bir ayakkabı kutusu kapağına, iki su şişesine, bir şişe, beze, elektrik bandına ve küçük bir parça mantara ihtiyacınız olacak. İlk adım kartonu su geçirmez yapmaktır. Bunu, tamamen elektrik bandı ile kaplayarak yapabilirsiniz.

Sonra, boş şişeleri de bandı kullanarak ekleyin. Daha sonra bir üçgen şekli vermek için kumaşı katlayın. Kumaşı yapıştırın ve şekil etrafında kalan kısımları kesin. İsterseniz küçük bir bayrak bile ekleyebilirsiniz.

Yelkeni yapmak için, kare şeklinde kumaş, tahta bir şiş ve yapıştırıcı alın. Kumaşın bir tarafını şişin ucunun etrafına sarın ve yapıştırın. Son olarak, teknenin üzerinde küçük bir delik açın. Direği ve yelkeni sokuşturun ve şişin ucunu küçük mantar parçasını dikin.

“Yaratıcılık, objelere farklı bir şekilde bakabilmek için kalıpların dışına çıkmayı gerektirir.” 

– Edward de Bono

3. Kuş yuvası

Boş bir meyve suyu veya süt kutusu bu eğlenceli proje için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Bunun yanında bu malzemelerin yeniden kullanılması, çocuklara çevreye iyi bakmanın önemini öğretmek için güzel bir yoldur.

Kutuyu alın ve alt yarısında kapı gibi bir açıklık oluşturun ki kuşlar yeni evlerine rahatlıkla girebilsinler.

Çocuklar, kutunun dış kısmına yapıştırmak üzere ağaç dalları, küçük yapraklar, yosun ve kurutulmuş çiçekler toplamayı eğlenceli bulabilirler. Böylece kutu kuşlar için daha da yuvaya benzer bir hal alacak.

Son olarak üst kısımda küçük bir delik açın. Kuş yuvasını bir ağacın dalına asmak için sağlam bir kablo veya güçlü bir olta ipi bağlayın. En iyisi, yuvayı, çocukların içini görebilecekleri bir yere yerleştirmek olacaktır.

el işi anne kız

4. Dama tahtası

Kabaca aynı boyutta 24 küçük yuvarlak taş toplayın. Ardından çocuklarınızdan en sevdikleri iki rengi seçmelerini isteyin. Taşların yarısını bir renge, diğer yarısını bir renge boyayın. Bir kısmına çizgi, diğer kısmına noktalar ekleyerek taşların görünümüne yaratıcılık katabilirsiniz.

Daha sonra, ahşabın veya geri dönüşümlü bir kartonun üzerine 16 × 16 boyutunda küçük kareler çizmelerine yardımcı olun. Böylece ortaya bir dama tahtası deseni çıkarıp boyayabilirler.

Çocuklar gerçekten kendi dama tahtalarını yapmaya bayılacaklar. Bunun yanında doğal malzemeler kullanmak projeyi daha da unutulmaz ve eğlenceli bir hale getirecek.

Son olarak, bu el işi alternatiflerinin çocuklarınıza tatili geçirmeleri için yardımcı olacağını unutmayın. Siz onların yaratıcı yeteneklerini geliştirmek için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olduklarından emin olun, yeter.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.