Anne psikolojisi

Anne olmak harika bir şeydir, ancak bu zorlu zamanlar olmadığı anlamına gelmez, korktuğunuzda ya da kendinizi yalnız hissettiğiniz zamanlar… Annelik ve ebeveynlik, size söylenmiş olandan çok daha fazlasıdır. Bazen duygularınız sizi ele geçirir ve stres boğar. Anne psikolojisi, Ben Anneyim’in sizin için tek bir nedenle yapılan bir bölümüdür: Size yardım etmek. Bu dönemi hayatınızın en iyi aşaması yapmak istiyoruz.

Anneler İçin 5 Yeni Yıl Niyeti

Her yıl, insanların büyük çoğunluğu gelecek senenin 365 günü içerisinde gerçekleştirmek istediklerinin, yani niyetlerinin bir listesini yaparlar. Bu niyetler sahip olduklarımızı, yapmak istediklerimizi ve hayatımızdan çıkarmak istediklerimizi düşünmemize yardımcı olur.

Çocuğumuzun Dünyaya Geldiği Gün

Bir gün, bir gebelik testi, hayallerinize giden yoldaki ilk adım oldu ve size o iyi haberi verdi. Hamile olduğunuzu öğrendiniz. Bu bitmek bilmeyen dönemi atlattınız, stresle mücadele ettiniz ve dokuz koca aydan sonra, beklediğiniz gün sonunda geldi: çocuğunuzun dünyaya geldiği…

Yorgun bir anne olmanın tehlikeleri

En sonunda bebeğinizin yüzünü, gözlerini ve gülümsemesini gördüğünüz gün gelir çatar. Tek hissettiğiniz saf mutluluktur. Ama hayat devam eder, ve bir çocuk yetiştirmek kolay bir görev değildir. Çok fazla çaba gerektirir, ve bu da sizi zamanla yorgun bir anne haline…

Seninle baş başa harika anlar

Bir annenin çocuğuyla baş başa geçirdiği birçok zaman vardır. Bunlar, çocuğun duyguları, duyumları ve kurduğu bağların doğrudan çocuğun gelişimine yansıdığı hassas yakınlık anlarıdır. Buna karşılık, annenin kişisel evreni de değişir.