Anneler İçin 5 Yeni Yıl Niyeti

Yeni yıl, annelerin daha mutlu bir yaşam sürmesi için yeni niyetleri beraberinde getirir. Bu tavsiyelerimizi uygulayacak mısınız?
Anneler İçin 5 Yeni Yıl Niyeti

Son Güncelleme: 04 Şubat, 2020

Her yıl, insanların büyük çoğunluğu gelecek senenin 365 günü içerisinde gerçekleştirmek istediklerinin, yani niyetlerinin bir listesini yaparlar. Bu niyetler sahip olduklarımızı, yapmak istediklerimizi ve hayatımızdan çıkarmak istediklerimizi düşünmemize yardımcı olur.

Bu nedenle, annelerin yeni yılı daha iyi bir şekilde karşılaması ve hayatlarını basit bir biçimde gözden geçirebilmesi için yeni yıl niyetlerini sizinle paylaşacağız.

Anneler için yeni yıl niyetleri

Eğer anneyseniz, muhtemelen yeni yılda gerçekleştirmek istediklerinizin bir listesini yapmak için fazla meşgul olduğunuzu düşünüyorsunuz. Bununla birlikte, bu listeyi en çok yapması gereken kişi belki de sizsiniz.

Bu nedenle, bir dakika durup kendinize ve ihtiyaçlarınıza ve hayattaki durumlara göre uyarlayabileceğiniz bu niyetlerin yardımıyla hayatınızın nasıl değişeceğini düşünün.

yeni yıl hedefleri

Yeni amaçlar, yeni başlangıçlar

Kimse mükemmel değildir

Kendimizi sürekli başkalarıyla karşılaştırırız ve neredeyse her zaman karşılaştırmanın sonunda kötü taraf biz oluruz. Her zaman başkalarının hayatının bizim hayatımızdan bir şekilde daha iyi olduğunu düşünürüz.

Bu sebeple, anneler için yeni yıl dileklerinden ilki kendilerini kimseyle karşılaştırmamak olacaktır. Hayatınızı, sadece kendi bildiğiniz gibi yaşayın.

Aileniz ve çocuklarınızla birlikte olmanın keyfini çıkarın

Hayattaki en önemli şeylerden birisi ailenizdir ancak çeşitli sebeplerden dolayı ailemizi gün geçtikçe daha fazla ihmal ediyoruz. Fazla mesai, ev işleri ve hatta internet ve sosyal ağlar, ailelerin birlikte geçirdiği kaliteli zaman miktarını azaltıyor.

Yeni yılla birlikte, bütün bu endişeleri bir kenara bırakın ve gerçekten önemli olan kişilerle, yani sevdiklerinizle zaman geçirin.

Çocuklarınızı dinleyin ve onlarla konuşun

Bu iki eylem, birbirinize verebileceğiniz en güzel hediye olacaktır. Birlikte geçirdiğiniz zamanın kaliteli olmasına izin verin. Çocuğunuza gününün nasıl geçtiğini ve farklı konular veya aktiviteler hakkındaki fikirlerini sorun. Onları ilgiyle dinleyin. Böylece hayatları ile ilgili her detayın sizin için önemli olduğunu bilirler.

İletişim olmazsa, ilişkiler güçsüzleşmeye başlar ve zaman uçup gider. Çocukluktan itibaren iyi bir anne-çocuk ilişkisi kurmak, ileriki yıllarda bu bağın devam etmesi için gereklidir.

yılbaşı planları

Anneler için diğer yeni yıl niyetleri

Çocuklarınızdan öğrenin

Ailenin en küçük üyelerini eğitme görevi yetişkinlerin olsa da, çocukların da ebeveynlere öğretebileceği şeyler olduğunu bilmeniz gerekir.

Çocukların pek çok durumdaki nezaketi ve masumiyeti, bize kendi eylemlerimizi düşündürmelidir. Bu nedenle, çocuklarınızın davranışlarını yakından inceleyin ve bu şekilde kalbinizi bilgelikle doldurun.

Son olarak, teknoloji hakkında öğretici olun

Yeni teknoloji, okulda bile çocukların hayatlarının önemli bir parçasıdır. Bu sebeple, anneler için önereceğimiz yeni yıl niyetlerinden bir diğeri ise çocuklarını internet ve sosyal ağlar hakkında bilgilendirmektir.

Ebeveynin yönlendirmesi çocuğun yaşına ve internete erişiminin ne kadar olması gerektiğine bağlı olacaktır. Hepimizin bildiği gibi, internet pek çok kişinin hayatında önemli bir rol oynuyor.

Bu nedenle, bizim zamanımızı ve eylemlerimizi oldukça fazla etkileyen bir şeyi çocuklarımızın da kullanmasını engellemek imkansızdır.

Umarız bu niyetlerinizi yıl içerisinde gerçekleştirebilir ve hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir ...
Çalışan Anneler: Çalışıyor, Savaşıyor ve Başarıyoruz!
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Çalışan Anneler: Çalışıyor, Savaşıyor ve Başarıyoruz!

Çağımızın kadınları, çalışan anneler bir yandan annelik görevlerini yerine getirirken diğer yandan da iş hayatında yerini almış durumdadır.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.