Yeni Anne Oldum ve Sevgiye İhtiyacım Var

Daha yeni anne oldum. Sabahlarımızın güneşini büyük acılarla dünyaya getirdim. Bana elini uzat ve kendimi yalnız hissetmemi engelle. Çektiğim acıları rahatlatmak için elimi tut ve ruhumu okşa.
Yeni Anne Oldum ve Sevgiye İhtiyacım Var

Son Güncelleme: 12 Temmuz, 2020

Henüz yeni anne oldum ve sevgiye ihtiyaç duyuyorum. Şu anda hayatımın en önemli günlerini yaşıyorum ve her açıdan anlatılması çok güç ve karmaşık duygular içindeyim. Elbette bunu ifade ederken sadece vücudumda gerçekleşen önemli fiziksel değişimleri de göz önünde bulunduruyorum.

Sadece vücudumdaki çatlaklardan ya da bir süre öncesine kadar bebeğimin içinde durduğu karnımdan bahsetmiyorum. Ya da sadece aldığım kilolardan, bunları bir gün verip veremeyeceğimden ve eski formuma yeniden kavuşup kavuşamayacağımdan da bahsetmiyorum. Artık kollarımda çocuğumu tuttuğum için diğer sorunlar aslında benim için şu anda en önemsiz konular gibi geliyor.

Genel olarak bu yeni hayata alışmakta güçlük çekiyorum. Hormonlarımda meydana gelen büyük değişimlere ve küçük bir gebelik testinin pozitif çıktığı andan itibaren başlayan bu duygusal tsunamiye ayak uyduramıyorum. İşte bu yüzden bana sürekli olarak saldırdığını hissettiğim bazı korkularımdan ve güvensizliklerimden bahsetmek istiyorum. Ayrıca şimdiye kadar sessiz kaldığım bazı ihtiyaçlarımın da artık duyulmasını istiyorum.

Yeniden başlayan bu hayatta mutluluklarımın ve dileklerimin hepsini paylaşmak istiyorum. Sizlere aile sevgisinin sonucunda bugün nelere sahip olduğumuzu, daha ilk gecesinden ilk anlaşmamız olan “bezlerini değiştireceğimiz” ufaklığın benim için ne anlama geldiğini ve ona karşı neler hissettiğimi açıklamak istiyorum.

Henüz Anne Oldum

Daha yeni anne oldum. Sabahlarımızın güneşini acı ve büyük bir çaba ile dünyaya getirdim. Bana elini uzat ve anneliğin getirdiği değişiklikler esnasında kendimi yalnız hissetmemi engelle. Çektiğim acıları rahatlatmak için elimi tut ve ruhumu okşa.

Birbirine sarılan bir çift

Bana sevildiğimi ve saygı duyulduğumu hissettir. Doğum sonrasındaki bu zorlu süreçte bana karşı sabırlı ol. Hayatın mucizesinin bedenimdeki bu eşsiz yansımasını anla ve kendini bu özel durumun her bir hareketini onurlandırmak için bana ada. Kalbimi sevgi ve koruma sözcükleri ile ısıt.

Henüz yeni anne oldum ve sana her zaman güvenebileceğimi bilmek istiyorum. Benim yanımda olduğunu ve hiçbir zaman elimi bırakmayacağını bileyim. Beni, hayatın sana verdiği en güzel hediye olan çocuğunu dünyaya getiren kadın olarak sevdiğini göster.

Hayatım boyunca gururla taşıyacağım vücudumdaki çatlaklar ve izlere rağmen beni ben olarak sevdiğini söyle. Çünkü bu izler verdiğim büyük yaşam savaşından galip çıktığımın kanıtları. Bana ne kadar güzel olduğumu söyle ve yorgun da olsam, kendimi kötü de hissetsem anneliğin ne kadar harika bir duygu olduğunu sürekli olarak hatırlat.

Daha Yeni Anne Oldum, Bir Sevgi Köprüsü Kurmama Yardım Et

Henüz yeni anne oldum ve gece uykularını hayatın eşsiz kokularıyla değiştirdim. Bu kararımdan da asla pişmanlık duymayacağım. Bu benim şimdiye kadar verdiğim en iyi karar. Ancak bu ailenin temellerini atarken senin yardımına ihtiyacım var. Günlük yaşantının getirdiği sorunları aşmak için birlikte bir sevgi köprüsü kuralım.

Benimle ilgilen. Uykusuz ve soğuk gecelerde içimi ısıtacak bir şeyler hazırla, dayanılmaz sıcakların olduğu akşamlarda bebeğimizi emzirirken bana soğuk bir içecek getir. Daha yeni anne oldum ve birlikte çıktığımız bu harika yolculukta kendimi korumasız ve yalnız hissetmek istemiyorum.

Yardımcı olmak

Bırak ağlamak istediğim her şeye ağlayayım. Bunların uykusuzluk, açlık ya da mutluluk gözyaşları olup olmaması hiç de önemli değil. Bir zamanlar olduğum o genç kızı artık kendimde bulamamanın verdiği rahatsızlıktan kurtulmak için biraz rahatlamaya ihtiyaç duymamın ne zararı var. Çünkü artık o kız yerine hayatının tüm detaylarını, yaşam hikayesinin tüm harflerini yan yana düzenli bir biçimde dizen ve bugün küçük parlak güneşe doğru yürümeye başlayan bir kadın var.

Bırak ağrı kesicilerle, biberonlarla ve bezlerle yaşayayım. Bulaşıklar biraz bekleyebilir. Şu an benim için gerçekten çok değerli ve çocuğumun bu en değerleri anlarını kaçırmak istemiyorum. Ev işleri konusunda bana biraz izin ver ve anlayışlı ol.

Ütü yaptığım anları, kendimin derinliklerinden ortaya çıkan ve hayatım boyunca kalbimde yer alacak olan yeni bir hayatın ritmini takip eden yumuşak dans adımları ile değiştirmek istiyorum. Daha ilk görüşten o eşsiz ve özel saf ve koşulsuz sevginin doğuşuna kendimi adamama izin ver.

Beni yargılama, benimle alay etme ya da beni küçümseme. Daha yeni anne oldum. Bu nedenle de anlayışa ve desteğe ihtiyacım var. Eğer gerekiyorsa bana sürekli olarak cesaret verici ve hayranlık ifade eden kelimeler söyle. Böylelikle her gün yeniden güçlü bir biçimde hayatıma devam edebileyim.

Daha yeni anne oldum ve benim yanımda olmana, gözümün çevresindeki koyu halkalara rağmen bana güzel olduğumu söylemene ihtiyaç duyuyorum. Bu arada halen anne olduğum ilk andan itibaren yüzümü kaplayan ve beni adeta aydınlatan o eşsiz ışığı da hiç durmadan düşünmeye devam ediyorum.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.