Sen Dünyanın En Güzel Çocuğusun

Sen Dünyanın En Güzel Çocuğusun

Son Güncelleme: 03 Nisan, 2018

Sen dünyanın en güzel çocuğusun. Hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren , kalbim duygularla dolup taştı. Babanla birlikte, büyükanne ve büyükbabana mutlu haberi verdik ve onlar da seni o andan itibaren sevdiler.

Hamileliğim tatlı bir beklenti zamanıydı. Bu dokuz ay harika duygularla doluydu, ama hiçbiri seni ilk gördüğüm zaman hissettiklerime benzemiyordu. O anda, dünyanın en güzel çocuğu olduğunu biliyordum.

Her muayeneye gittim ve küçük yüzünü, rahmindeyken yaptıkları taramalarda görebildim. Yine de ilk buluşmamıza kıyasla bunlar hiçbir şey; benim küçüğüm.

Seni kollarımda tuttuğumda ve tatlı yüzünü gördüğümde, ağladım, güldüm, seni binlerce kez öptüm.

Sana deli gibi aşıktım. Burada bizimle birlikte olacağına inanmak imkansız görünüyordu, senin sıcak bedenin ve pürüzsüz cildini benimkinin yanındaydı; senin kokunu hissedebiliyordum.

Hayatımın en güzel günü buydu!

Gözlerimi ve ellerimi küçük, kırılgan vücudunun üzerinden geçirdiğimi hatırlıyorum. Küçük parmakların ve ayak parmaklarını saydım, seni sürekli kontrol ettim, güvende ve iyi olduğundan emin oldum.

Sana baktığımda, uyurken dudaklarında kendini gösteren utangaç bir gülümseme içinde kendimi kaybettim.

Hiç bu kadar tatlı bir yüz ya da böylesi güzel gözler görmemiştim. Ağlayışın bile beni hassasiyetle doldurdu.

Bebeğinizin kokusu, dünyadaki en iyi parfümden bile daha iyi, daha karşı konulmazdır.

bebeğini öpen anne tablosu

Dünyamı tepe taklak ettin

Doğduğundan beri önceliklerim değişti. O andan itibaren, hayatımdaki en önemli şey oldun; sadece sen, benim güzel çocuğum.

Benden istediğin takdirde yeri ve göğü bile kaldırabileceğimi hissediyorum . Senin için yapmayacağım hiçbir şey yok, çünkü bana herhangi bir engel, herhangi bir meydan okuma, herhangi bir yorgunluğun üstesinden gelmek için gerekli gücü verdin.

Her anne çocuğunun dünyanın en güzel çocuğu olduğunu düşünür. Ben bir istisna değilim ve böyle hissetmemek elimde değil.

Dünyanın üzerindeki en güzel çocuk olduğuna inanıyorum; bu sadece görünüşün yüzünden değil. Sen olduğun için çok güzelsin, çünkü sen benim çocuğumsun.

Ve sana tüm dünyamı değiştirdiğini söylediğimde, abartmıyorum. Aşk kavramımı ve güzellik fikrimi değiştirdin.

Fiziksel güzelliğinin ötesinde sen çok güzelsin, çünkü yaşıyorsun, çünkü sağlıklı bir çocuksun, çünkü her gün yeni bir şeyler öğrenmek için her fırsattan yararlanıyorsun.

Sen güzelsin, çünkü hayata sımsıkı tutunuyorsun, her nefeste ve her kalp atışınla, her sabah kalkıp elimden gelenin en iyisini yapmam için bana güç veriyorsun.

“Dünyada tek güzel bir çocuk var ve her anne o çocuğa sahip”

-Jose Marti, Latin Amerika lılider-

kafasında bere uyuyan çocuk


Senin için hissettiklerim çok güzel

İçimde uyandırdığın hisler çok güzel. Hiç bu kadar fazla özveri, cömertlik, tutku, hassasiyet, huzur ve sakinlik hissetmemiştim.

Hayatıma geldiğinden beri, kendi ihtiyaçlarımı değil, senin esenliğini sağlamak için çalışıyorum. Senin sayende daha iyi bir insan oldum, bu da çok güzel bir şey.

Ve artık hayatımızda olduğun için geleceğimiz de güzel. Sen yanımızdasın ya, her gün yaşamaya değer.

Zor bir günün ardından bile, sesini duyunca ve yüzünü gördüğümde dış dünyanın mücadeleleri anında yok olur.

Senin varlığın bir devrim oldu. Bir zamanlar düzenli bir daire olan evimiz, kaotik hale geldi.

Gerçek şu ki, sehpa üzerindeki süs eşyalarının düzenli olup olmaması artık o kadar da önemli değil. Evimizi alt üst ettin, eskiden tadını çıkardığımız düzen yok oldu ama hiç umurumuzda değil.

Evimiz bir zamanlar biblolarla doluydu. Şimdi, bu dört duvarın içinde dünyanın en güzel çocuğunun yaşadığını hatırlatan önlükler ve bebek bezleri, bebek giysileri, battaniyeler ve oyuncaklar var; senin eşyaların var.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.