2-3 Yaşlarındaki Çocuklar İçin Basit El İşi Aktiviteleri

2-3 Yaşlarındaki Çocuklar İçin Basit El İşi Aktiviteleri

Son Güncelleme: 12 Mart, 2019

İki ve üç yaşlarında küçük çocuklarınız var mı? Eğlenirken motor becerilerini geliştirmelerini ister misiniz? Bu yazıda, küçük çocuklarınız için uygun basit elişi etkinliklerini inceleyeceğiz.

Çocuklar için basit elişi aktiviteleri

Bir ev bahçesi yapmak

Bir ev bahçesi yapmak çocuklarınız için eğlenceli bir macera olabilir.

Bu aktivite onlara toprağı kazmayı, bitkilere bakmayı ve gözlemlemeyi öğretecektir. Ek olarak, doğaya saygı duymayı teşvik ediyor olacaksınız.

Tuvalet kağıdı rulolarından hayvanlar yapma

Bu basit el işi sadece biraz hayal gücü ve yaratıcılık gerektirir. Hayvanları yapmak için, bir tuvalet kağıdı rulosuna ve kırmızı ve siyah keçeli kalemlere ihtiyacınız olacak.

Ondan sonra, ihtiyacınız olan tek şey sanatsal yeteneğinizi göstermek ve bir uğur böceği çizmek!

çocuklar için basit el işi

Yumurta kullanarak basit el işleri yapmak

Yumurtalar da küçük çocuğunuzun el işi yapması için mükemmel bir araç sağlayabilir. Pek çok olasılık var, ama belki de en basit olanı yumurtayı ördek haline getirmek.

Bunun için sadece bir yumurtaya, bir iğneye, bir kaseye, turuncu keçeye, sarı akrilik boyaya, bir fırçaya, yapıştırıcıya, makasa ve siyah bir işaretleyiciye ihtiyacınız var.

 • İlk adım, bir iğne ve bir kase yardımıyla yumurtayı boşaltmaktır.
 • Sonra, kabuğunun kırılmamasına dikkat ederek sarıya boyayın.
 • Ardından, ördek gagasının anahatlarını turuncu keçe üzerine çizin ve kesin.
 • Ördeğin burun delikleri için iki küçük çizgi çizin, ardından gaga üzerine yapıştırın ve gözlerini kabuk üzerine siyah bir kalemle çizin.
 • Ördeğin ayaklarının ana hatlarını çizin, kesin ve yumurtanın dibine yapıştırın.

Işıltılı bir taç

Bir diğer basit elişi de asil bir prenses ya da cesur bir prense layık ışıltılı bir taç yapmaktır.

 • Dört pipet alıp bunları kalp şeklinde bir araya getirerek başlayın.
 • Bu, tacın tabanı olarak görev yapacak.En çok sevdiğiniz şekli verebilir ve zevkinize göre özelleştirebilirsiniz.

Ev yapımı bir çerçeve

Çocuğunuzun kesip yapıştırmayı öğrenmesini istiyorsanız, bu etkinlik çok yararlıdır. Sadece motor becerilerini ve yaratıcı yeteneklerini geliştirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda çok da eğlencelidir.

Çerçeveyi yapmak için renkli kağıda, çizim kağıdına, makaslara, işaretçilere, bir yapıştırıcı çubuğuna ve bir fotoğrafa ihtiyacınız olacak.

 • Bu çok basit bir faaliyettir. Yapmanız gereken tek şey, çizim kağıdına balık şeklini çizmek ve kesmek. Ayrıca gözü kesmeyi de unutmayın.
 • Balığın pullarını farklı kağıt renklerinden kesin ve tutkal çubuğunu kullanarak bunları balığa yapıştırın.
 • Kağıt pulları yapıştırdıktan sonra, detayları kalemlerinizle doldurun.Son olarak, fotoğrafı balığın gözündeki boş alana yerleştirin.
renkli kağıt kesen çocuklar

Dondurma çubuğundan kukla

Çocukların kuklalarla oynamayı sevdikleri konusunda şüphe yok. Bu eğlenceli ve eğitici elişi etkinliği ile dondurma çubuklarını kullanarak hayvan kuklaları yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey dondurma çubuğu, keçe ve biraz hayal gücü.

Bu aktivitenin tadını çıkarmak için aşağıdaki kolay adımları izleyin:

 • Dondurma çubuklarını boyayın ve kurumasını bekleyin.Keçeye üç eşit daire çizin; bunlar hayvanların başı olarak görev yapacak.
 • Tek yapılması gereken ayrıntıları kesmek.
 • Bir maymun yapmak için pembe keçe kullanarak yüzünü kesmeniz gerekir. Aynı şey kulaklar için de geçerli.
 • Bir aslan için kahverengi keçe, sarı kulaklar ve beyaz burun üzerine yarım daire çizmeniz gerekir. Burun için kahverengi bir üçgen kullanın.
 • Bir fil yapmak için gövdeyi gri keçe üzerine, gövdenin ucunu ve kulakları pembe keçe üzerine ve ağzı kırmızıya çizin. Tek yapmanız gereken bazı detayları siyah kalemle doldurmak.

Kağıt katlama

Kağıt katlama çok basit bir origami aktivitesidir. Bu el sanatları için tek ihtiyacınız olan biraz kağıt, makas ve renkli kalemler.

 • Önce kağıt yaprağı katlamanız ve üst yarı ile üçgen oluşturmanız gerek. Açtığınızda, çapraz katlamanın yapıldığını fark edeceksiniz.
 • İşlemi karşı tarafta tekrarlayın ve her köşeyi merkeze doğru katlayın.
 • Kareyi çevirin ve tekrarlayın.
 • Her üçgeni farklı bir renge boyayın ve üstüne oyun oynayan çocuklarınızın yapması gereken bir şey yazın.
  Çocuğunuzun motor becerilerini geliştirmek için bu basit el işi etkinliklerinden ilham almanızı umuyoruz. Hemen başlayın!
İlginizi çekebilir ...
2 Yaşındaki Çocukların Becerilerini Geliştiren 8 Oyuncak
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
2 Yaşındaki Çocukların Becerilerini Geliştiren 8 Oyuncak

Bu yazımızda 2 yaşındaki çocukların becerilerini geliştiren, onları eğlendiren ve keyifli vakit geçirmelerini sağlayan 8 oyuncak sunuyoruz.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.