Büyükbabam, Hayatımda Sihirli Hatıralar Bıraktı

Büyükbabam, Hayatımda Sihirli Hatıralar Bıraktı

Son Güncelleme: 11 Şubat, 2019

Büyükbabam bir sihirbaz gibiydi. Onun gücü muazzam ve sonsuzdu.

Benim üzerime titrerken bütün dünya ışıldıyordu. Büyükbabam kendimi benzersiz ve özel hissetmemi sağladı. Ve aklımda sonsuz bir dizi büyülü ve nefes kesici anılar yaratmayı başardı.

Çocukluğumun süper kahramanı, altın kalpli büyük babam. Gümüş saçları rüzgarda parlıyor. Hayatımdaki en iyi anların bazılarının yazarı.

Sakalları artık yumuşak bir öpücükle kızartmak için yanaklarımı okşamıyor. Ama kaçak gözyaşlarım o tatlı hatıraları hatırladığımda aynı şeyi yapıyor.

Bu anlarda tek dileğim, muhteşem büyükbabamın cennetten kısa bir süreliğine kaçıp gelmesi. Tek istediğim koruyucu kollarının beni kucakladığını hissetmek.

Yanağımı okşarken buruşuk ellerine dokunabilmek için her şeyi verirdim. Kusursuz sevgiden, gurur ve bağlılıktan bahseden sevgi dolu gözlerini çok özledim.

Bana değer verdi, bana bir sürü şey öğretti ve bana eşlik etti. Beni kendi hayatından hikayeler, şarkılar ve zengin deneyimlerle eğlendirdi.

Paylaştığı her fıkraya bilgelik, cesaret ve zeka kattı. Deneyimleri gerçek bir hazinedir – bana bıraktığı en büyük miras.

büyükbabam

Mükemmel aşk bazen ilk torununuzla tanışana kadar gelmez.

–Galler Atasözü–

Büyükbabamın bana bıraktığı anıların büyüsü

Büyükbabam, unutulmaz anıların yaratıcısı, gökyüzündeki en parlak yıldızlardan biri. Anıları göklerden bana rehberlik etmeye ve yol göstermeye devam ediyor.

Asla varlığının büyüklüğünü ve samimiyetini unutmayacağım. Suç ortaklığımız ve sırdaşlığımız sonsuza dek aklımda kalacak.

Büyükbabamla tekrar edilemez anlar yaşadım. En sevdiğim yemekler, en leziz tatlıları hep onun masasında yedik.

Sırf kolonya kokusunu duymak için kendimi göğsüne gömeceğim. Bütün günleri el ele yürüyüp macera arayarak geçirdik.

Sabahları bahçeye tohum ve ağaç dikerdik. Öğleden sonraları parkta gezerdik, eve gelince o enfes tatlı hamur işlerinin kokusunu duyardık. Hediyeler, tatlılar, sarılmalar ve bin cızırtılı öpücük, hepsi sadece benim içindi.

Bana korunduğumu ve ilgi gördüğü hissettirdi.Her hevesime karşı her zaman dikkatliydi.

Dedemin yanımda olması kesinlikle cennetten bir parça almak gibiydi. Çizgi film izlemek için kanepede oturup günümden bahsederken o da geçmişinden olayları hatırlardı.

Büyükbabam beni gazeteler, dergiler ve eski moda radyosuyla tanıştıran ilk kişiydi.

Taze sıkılmış meyve suyundan enfes dondurmalara… Orman keşiflerinden korsan hazine avlarına… Birlikte geçirdiğimiz zamanlar her zaman en iyi sohbetler ve gizli itiraflarla doluydu.

Hayatımdaki en önemli ve en temel figürlerden birinin yanında günden güne sayısız sürpriz yaşadım.

büyükbabam ve ben

Kalbi Sonsuz Sevgiyle Dolu Büyükbabam

Dedemin büyüsü hala çok canlı. Her hatıra ile en muhteşem çocukluğunu hatırlıyorum. Onca yaşam dersi, bilgi ve bilgeliği hep ona borçluyum.

Kendime olan güvenimin, cesaretimin, kararlılığımın ve doğru ve yanlışı kavrayışımın ayrılmaz bir parçası.

Bu bilge yaşlı adam beni özel bir şekilde sevdi, hatta ailemin koşulsuz sevgisinden bile farklıydı bu sevgi.

Hiçbir karşılık beklemeden, bana verebileceği her şeyi verdi.

Büyükbabam doğum günümü veya diğer önemli tarihleri hatırlamak için hiçbir zaman teknolojiye ihtiyaç duymadı. Bana olan sevgisi hepsini hatırlamasına yetiyordu.

Zaman zihni ve hafızasındaki yükü ağırlaştırdığında, günlerinin hala özel olduğundan emin olmak için elimden geleni yaptım. Çünkü o da hep böyle yapmıştı benim için .

Sonsuz sevgisi ve bağlılığı, beni bugün olduğum kişi haline getirdi ve hatırası yaptığım her şeyde yaşıyor.  İlginizi çekebilir ...

Büyükbabamın Gümüş Saçları ve Altın Bir Kalbi Var
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Büyükbabamın Gümüş Saçları ve Altın Bir Kalbi Var

Büyükbabam gümüş saçlı ve altın kalpli harika bir insan. Hayatım boyunca, onunla olduğum ve koşulsuz sevgisiyle çevrildiğim için şanslı olduğumu bi...


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.