Büyükbabamın Gümüş Saçları ve Altın Bir Kalbi Var

Büyükbabamın Gümüş Saçları ve Altın Bir Kalbi Var

Son Güncelleme: 14 Ekim, 2018

Büyükbabam hayatımdaki en önemli insanlardan biri. Zaman ilerleyip yıllar geçtikçe büyük babam da değişti.

Bugün elleri ve yüzü kırışıklıklarla örtülü. Artık çok yorgun bir adam ama sevgi dolu hâliyle kalbime dokunmaya devam ediyor.

Büyükbabam gümüş saçlı ve altın kalpli harika bir insan. Hayatım boyunca, onunla olduğum ve koşulsuz sevgisiyle çevrildiğim için çok şanslı olduğumu biliyorum.

Bana huzur, güvenlik ve kelimelerle ifadesi imkansız olan bir ilişki sunuyor büyükbabam.

Kolları şifa verici ve iyileştirici. Bana verdiği tavsiyelerse sonsuz bilgisini ve eşsiz deneyimini yansıtıyor.

Uzun yaşamının şekillendirdiği kaba parmaklarıyla, yanaklarımdan süzülen gözyaşlarını silmiştir daima. Kulaklarını da beni dinlemek için dört açar. Her zaman, her gün yanımdadır.

Büyükbabam eşsiz ve özel bir insan. Hiç unutamayacağım harika duygusal izler bıraktı üzerimde.

Onun yanında yaşadığım maceralar, yaramazlıklar, sırlar, beraberlik, anlayış ve güven duygusuyla doldu güzel çocukluğum.

Gümüş Saçlı Büyükbabam

Zaman merhamet göstermiyor. Ve sevgili büyükbabama da acımadı. Gözlerinde zamanın geçişini görebiliyorum.

büyükbaba ve torun

Fiziksel olarak değişmiş olsa da, bir büyükbaba ve torunları arasındaki sevginin varlığını ve hatta bu sevginin büyümekte olduğunu görebiliyorum. Ben de aynı değilim, ama büyükbabamın sevgi dolu bakışlarında gurur da görüyorum.

Yorgun, dikkati dağılmış gibi görünüyor. Son zamanlarda bir sürü şeyi unutuyor. Adımı ve hakkımdaki pek çok şeyi mesela.

O kıvılcımı, beni ve keyfimi canlı tutan o enerjiyi yitirdi. Ben de kaybettim aynı şeyi. Büyükbabamın her istediğimi yaptığı o zamanlar geçmişte artık.

Gümüş saçlı büyük babam, güzel yaşanmış hayatıyla şekillendi, hayat denen bu yarıştan aldığı ödül bu.

Mutlu anlar, üzücü zamanlar, sevgi ve hayal kırıklıkları, çaba, fedakarlıklar, hatalar ve başarılar. Bunlar, artık incilemiş saçlarında gözüküyor.

Altın Kalpli Büyükbabam

Büyükbabam sırf varlığıyla zenginleştirdi beni. En iyi mirasım oldu, bana en güzel öğretileri, hayat derslerini ve mirasları bıraktı.

Anne babamın bana verdiği en güzel armağan, sevgili büyükannem ve büyükbabam olmuştur.

Birlikte yediğimiz o çörekleri ve lezzetli yemekleri hâlâ sevgiyle hatırlıyorum. Hikâyeleri hep kalbimde. Parkta yürüyüş yapıp bahçedeki bitkilerle ilgilendiğimiz o öğleden sonraları.

Alışverişe gitmek, şımartılmak ve ziyafetler. Sözlerinin her biri onların şekillendirdiği ruhumda hâlâ yankılanıyor.

İşte büyükbabamın altın bir kalbi var. Çok şey verdi ama karşılığında hiçbir şey istemedi. Sırf yanında olmam ve büyüdüğümü görmenin neşesi ona yetti.

Sahip olduğum en iyi anıları yarattı ve cildime güzel bir hikaye yazdı.

Çocukluk hazinelerinin toplayıcısı, önemli günlerin fotoğrafçısı oldu. Büyükbabam ayrıca üstlendiğim proje ve girişimimlerde benim en büyük hayranımdı.

Üstelik en sevdiğim hikayelerin anlatıcısıydı. En sevdiğim ninnileri de o söylerdi.

Her zaman dedemin ayak izlerini takip edeceğim

torun ve dede

Dedem asla ölmeyecek, çünkü hiçbir şey onu kalbimden çıkaramayacak. Her zaman benim rol modelim olarak attığım her adımı yönlendirecek.

Beni doğru tarafa yönlendirecek, pusulam olacak. Belki de gelecekte fiziksel olarak yok olacak, ama onun hatırası benim vasıtamla yaşayacak.

Bir alev gibi, onu yanı başımda hep yanar hâlde tutacağım. Her an için onu, kalbimde, koşulsuz ve sonsuz sevgisiyle büyüyen özel bir yerde tutacağım. Zamanla ölmesi mümkün olmayan bir sevgi.

Çünkü biliyorum, bizden ayrıldığı anda benimle birlikte olmaya devam edecek. Ve gitse bile, bir gün cennette tekrar buluşacağız.

Birlikte daha güzel zamanlar geçirmeye devam edeceğiz. Sevgili büyükbabam, seni sonsuza kadar bütün kalbimle seveceğim.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.