Çocuğunuzun Eski Kıyafetleri İçin Birkaç Öneri

Çocuğunuzun eski kıyafetlerini farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Mesela, bunlardan oyuncaklar yapıp hayır kurumlarına bağışlayabilirsiniz. Elbette, bu giysileri tatlı hatıralar olarak saklamayı da seçebilirsiniz. 
Çocuğunuzun Eski Kıyafetleri İçin Birkaç Öneri

Son Güncelleme: 28 Ocak, 2019

Çocuklar büyüdükçe giysileri onlara küçük gelir ve yeni giysilere ihtiyaçları olur. Bu yüzden birçok ebeveyn gibi siz de çocuğunuzun eski kıyafetleri ile ne yapacağınızı merak ediyor olabilirsiniz.

Bebeğinizin ilk kıyafetleri, yüzünüzü gülümsetir ve sevgi dolu anıları uyandırır. Ebeveynler bebeklerinin minik kıyafetlerine baktığında, genellikle duygusallaşırlar.

Bu makalede, çocuğunuzun eski kıyafetleri ile ne yapabileceğiniz konusunda bazı fikirler sunacağız.

Çocuğumuzun eski kıyafetlerine veda etmek zor olabilir

Genel olarak, anneler ve babalar zaman geçtikçe çocuklarının kıyafetlerine elveda demekte zorlanırlar. Dahası, birçok ebeveyn küçük çocuklarının bebek kıyafetlerini bir kutuda veya bir dolapta saklamaya karar verir.

Ebeveynler, bir zamanlar bebeklerine ait olan giysileri gözden geçirme fırsatını bulduğunda bir nostalji hissiyle dolabilirler.

Sonuç olarak, bu kıyafetlerle bir şeyler yapmaya karar vermekten ziyade onları tekrar aynı yere koyarlar. Başka bir deyişle, bebek giysileri ebeveynler için büyük duygusal değere sahiptir.

Ne var ki çocuklar büyüyor. Ayrıca evde yer sorunu nedeniyle ebeveynler çocuklarının artık kullanmadığı giysiler konusunda nihayet bir şey yapmaya karar verebilir.

Önereceğimiz fikirlerden bir kısmında çocuğunuzun eski kıyafetlerini yeniden kullanmanın bir yolunu gösteriyoruz. Bununla birlikte, bazı anne babalar giysilerden tamamen kurtulmaya karar verebilir.

Çocuğunuzun eski kıyafetleri ile ne yapabilirsiniz?

Kıyafetleri arkadaşlarınıza ve ailenize verebilirsiniz

Çoğu zaman, diğer aile üyeleri veya arkadaşlarınız arasında çocuk bekleyen olabilir. Çocuğunuzun eski kıyafetlerini bu yeni anne baba adaylarına vermek iyi bir fikir. Bu özel eşyalara olan sevginizi paylaşmanın mükemmel bir yoludur.

çocuklarınızın eski kıyafetleri

Eşyaları hayır kurumuna bağışlayın

Bu, bebeklerinin artık kullanmadığı giysilerle ne yapacaklarını bilemeyen ebeveynler için harika bir seçenek. Çocuğu olacak arkadaşlarınız ve akrabalarınız yoksa, bu giysileri gerçekten ihtiyacı olan birine iletebilecek çok sayıda kuruluş vardır.

Evcil hayvanlarınız için kıyafet yapın

Çocuğunuzun artık kullanmadığı giysileri yeniden kullanmanın bir başka alternatifi ise evcil hayvanlarınız için kıyafet yapmaktır. Küçük bir köpeğiniz varsa, o zaman bebeğinizin artık kullanmadığı kıyafetler, köpeğinizi soğuktan korumak için mükemmel olacaktır.

Giysileri kullanarak çocuklarınız için oyuncak yapın

Bebek kıyafetlerinin çeşitli dokulara sahip olduğunu düşünürsek, çocuklarınıza oyuncaklar yapmak için mükemmel kumaşlar sağlayacaklarını görebilirsiniz. K uşkusuz bu, küçük çocuğunuzun kıyafetini saklayıp yeni bir şekilde kullanmanın harika bir yoludur.

Yapabileceğiniz oyuncaklara örnek vermemiz gerekirse: bebekler, doldurulmuş hayvanlar, doldurulmuş küpler, toplar, kuklalar, kumaş etkinlik kitapları vb.

“Anneler ve babalar zaman geçtikçe çocuklarının kıyafetlerine elveda demekte zorlanıyorlar. Dahası, birçok ebeveyn çocuklarının bebeklik kıyafetlerini bir kutuda veya bir dolapta saklamaya karar veriyor.”

Halen iyi durumda olan kıyafetleri satabilirsiniz

Ebeveynlerin, çocuklarının yalnızca bir veya iki kez kullandığı çok sayıda giyim eşyası ile karşılaşmaları yaygındır. Esasen, yenidoğanlara çok fazla kıyafet hediye edildiği için bunlardan bazıları hiç kullanılmadan kalmıştır.Bu durumda, giysileri satmak iyi bir seçenektir.

Buradaki fikir, bebeğinize artık uygun olmayan ancak hala yeni olan giyim eşyalarını indirimli bir fiyata satmaktır. Bu sayede eşyalardan kurtulur ve bir miktar para kazanırsınız.

askılmış kıyafetler ve bebek

Bebeğinizin odasını dekore edin

Yaratıcı biriyseniz, hayal gücünüzü lehinize kullanın. Çocuğunuzun eski kıyafetlerini, küçük çocuğunuzun odasını dekore etmek için yeniden düzenlemek mükemmel bir fikirdir.

Örneğin, farklı zamanlara ait giysileri kullanarak bir duvar resmi oluşturabilir veya yastıklar yapabilirsiniz. Dekorasyon maliyetlerinden tasarruf edersiniz ve ayrıca bebeğinizin alanına nostaljik bir dokunuş katarsınız.

Sonuç olarak, yukarıdaki seçenekler çocuğunuzun eski kıyafetleri için yeni bir kullanım bulmanıza ilham verecektir.

Bu eşyaları ihtiyacı olan birine vermek harika bir jest. Ancak, gerçekten saklamak istediğiniz eşyalar varsa, bunları yeni bir şekilde kullanmak, anılara tutunmanın harika bir yoludur. 


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.