Acaba İyi Bir Baba Olacak Mı? Nasıl Anlayabileceğinizi Öğrenin

Acaba İyi Bir Baba Olacak Mı? Nasıl Anlayabileceğinizi Öğrenin

Son Güncelleme: 21 Temmuz, 2018

Genellikle kadınlar ideal erkeği bulduklarını düşündüklerinde ilişkide geçirdikleri birkaç ayın sonunda birlikte bir gelecek düşünmeye başlarlar. Birlikte oldukları erkeğin nasıl bir baba olabileceği konusunda hayaller kurarlar.

Tabii ki de ne olacağını tam olarak öngöremezsiniz. Aşağıdaki bazı kriterler bir erkeğin nasıl bir baba olabileceğini değerlendirmenizde size yardımcı olabilir. Umarız sizin istediğiniz gibi bir baba olur.

İyi bir baba…

Duygularını ifade eder

Seni seviyorum derken asla korkmamalı ve utanmamalıdır. Eğer kendini iyi de olsa kötü de olsa olduğu gibi ortaya koyabiliyorsa hiçbir sorun olmaz. Ne istediği ve ne istemediği konusunda açık ve net olur. Bir çift olarak bir şeylere konuşarak karar verebilirsiniz. Ayrıca bu çocuğuna göstereceği ilginin de bir ön gösterimidir.

Partnerini düşünür

Olup biten her şeyin farkında olur. Gerçekten önemseyen bir erkek doktor randevusunun partneri için ne kadar önemli olduğunu hatırlar. Kaprisleri ve geçici ruh hallerini tolere eder. Onu şımartır, iyi olduğundan emin olana kadar onun yanından ayrılmaz. Partnerini mutlu ve gülerken görmek için gereken her şeyi yapar.

Detaylara önem verir

Her erkek bu konuda başarılı değildir ama bazıları detayları aklında tutar. Mesela partnerinin yeni bir bileklik takması ya da yeni ayakkabılar giymesi gibi. Partnerinde farklı olan her şeyi fark eder.

Özgürdür ve başının çaresine bakabilir

Ona sadece bir kraliçeymiş gibi davranmaz. Ayrıca evde ya da dışarda kendi işlerini yapabilir. İyi bir aşçıdır. Sevdiği kişiyle her anlamda ilgilenir. Karar verebilmek için annesini aramasına ihtiyacı yoktur.

baba ve bebek

İyi bir babanın iyi bir mizah anlayışı vardır

Sizi güldürür. Partner olarak sizi güldürmek için haylazlıklar yapar. Partnerini mutlu hissettirir. Onu gülerken görmek onu memnun eder.

İyi bir aşçıdır

Çift olarak yemek pişirmek çok keyiflidir. Fakat cuma akşamı romantik bir yemek ya da pazar günü keyifli bir öğle yemeği hazırlayarak partnerine bir jest yapabilir. İşten yorgun bir şekilde eve geldiğinizde partnerinizin akşam yemeği hazırladığını görme fikri kulağa çok hoş gelir. Sevgisini de katarak iyi yemek hazırladığını görmek ona artı puan kazandırır.

İyi bir babanın sorumluluğunu taşır

Bir ilişkide olmanın sonucu olarak bazı sorumlulukları üstlendiği varsayılabilir. Daha fazla açıklama yapar ve ufak detaylara önem verir. Bu gibi şeylerin onun tarafından düşünüldüğünü bilmek önemlidir. İlişkiniz onun sorumluluklarının bir parçasıdır.

Çocukları sever

bebeği seyreden baba

Bir bebek gördüğünde hafifçe tebessüm eder. Yeğenleriyle ve küçük kuzenleriyle oynamak çok hoşuna gider. Bu onun mutlu ve oyuncu bir baba olacağının işaretidir.

Gelecek hakkında düşünür

Sadece anı yaşamaz. Bazı uzun vadeli planları ve ortak hayalleri vardır. Çiftler ilişkiyi yavaş yavaş evlilik gibi adımlarla ileri taşır. Bir ev satın almanın, bir hayvan sahiplenmenin ya da bir çocuk sahibi olmanın hayalini kurarlar.

Soğukkanlı olmayı bilir

Anne huzuru sağlar. Fakat annenin sabrı tükendiğinde baba kontrolden çıkan durumlara müdahale edebilir. Duygularını nasıl kontrol edebileceğini bilmesi iyi bir işarettir.

İyi bir baba %100 güvenilirdir

Bir ilişkide güven çok önemlidir. Zor durumlarda birbirine sığınabilmek çok değerlidir. Bu demek oluyor ki ihtiyaç duyduğunda eşi için her zaman orada olacaktır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.