Bebek Partileri İçin 8 Eğlenceli Oyun

Bebek Partileri İçin 8 Eğlenceli Oyun

Son Güncelleme: 11 Temmuz, 2018

Bebek partileri, hamilelik sırasında en heyecanla beklenen kutlamalardan biridir. İşte, bu olayı daha da özel hale getirecek birkaç harika öneri.

Bebek partileri, hamileliğin sonuna doğru yapılan en önemli olaylardan biridir. Arkadaşlar ve akrabalarla buluşup yeni doğacak olan bebeğin gelişini kutlamak için harika bir bahanedir.

İşte bebek partiniz için planlayabileceğiniz harika oyunlar. Eğlence başlasın!

Bebek partileri için 8 eğlenceli oyun

Bu kutlamaya katılan misafirlerin en heyecanla beklediği an oyunlarının oynanacağı andır. Bu oyunlar kesinlikle çok rahatlatıcıdır ve çokça kahkahaya sebep olacaktır.

İdeal olarak, parti öncesi misafirlerinizle buluşarak ya da onlara sorarak, zevklerine ve tercihlerine uygun aktiviteler seçebilirsiniz. İşte sizin için birkaç fikir:

1. Annenin karnının ölçüsünü tahmin et

Bu, geleneksel ve temel bir bebek partisi oyunudur ve çok da eğlencelidir. Tek yapmanız gereken, herkesin annenin karnının boyunu tahmin edip bir kağıda yazmasını sağlamaktır.

Bu oyunun sonunda annenin karnı herkesin önünde ölçülür ve en yakın tahmini yapan misafir kazanır.

2. Bebeği giydir

Bu da başka bir eğlenceli oyundur, misafirler gruplara ayrılır ve onlara birer bebek ve birkaç kıyafet verilir.

Her grup hangi üyenin gözleri kapalı bir şekilde bebeği giydireceğini belirler. Gözleri kapalı olan misafir, diğerlerinden bebeği nasıl giydireceğine dair talimatlar alır.

Bazen bu talimatlar birbirine karışır ve işte o zaman asıl eğlence başlar.

anne ve balonlar

3. Ne yiyorsun?

Bu oyunu oynamak için iki takıma ayrılın. Takımın bir üyesinin gözleri bağlı olmalıdır. Takımın bir üyesi anne olurken, diğeri de bebek olacaktır.

Bu oyunun amacı, bebek rolündeki kişiyi beslemeye çalışmaktır. Onlar da yemeğin ne olduğunu tahmin etmeye çalışacaktır.

İşleri daha da karıştırmak için, tadına bakılan şeyleri hardal ketçap ya da sarımsakla renklendirebilirsiniz. Kim önce doğru tahmin ederse oyunu o takım kazanır.

4. Şişeyi ilk önce kim bitirecek?

Birkaç biberon hazırlayın, biberonları meyve suyu, soda, süt ya da bira ile doldurup misafirlerinize verin. Tüm misafirlerin başlamak için 3’ten geriye doğru saymalarını isteyin.

İlk önce şişeyi bitiren kişi oyunu kazanır. Yetişkinleri biberonla bir şey içerken seyretmek eminiz çok eğlenceli olacaktır.

“Arkadaşlar ve akrabalarla buluşup yeni doğacak olan bebeğin gelişini kutlamak harika bir aktivitedir.”

5. Ünlü annenin kim olduğunu tahmin et

Bu da bebek partileri için harika bir fikirdir. Filmlerden ya da şovlardan birkaç ünlü annenin ismini postitlere yazın. Oyuna başlamak için, postit kağıtlarından her birini oyuncular görmeden alınlarına yapıştırın.

Her oyuncu, alnındaki ünlü annenin kim olduğunu tahmin etmek için karşı tarafa sorular sorar.

6. Bu ne için?

Bu da bebek ürünlerini bir torbaya koymayı içeren eğlenceli bir başka oyundur. Misafirlerin gözleri bağlanır ve torbadan çıkardıkları ürünlerin ne olduğunu dokunarak tahmin etmeye çalışırlar.

Bebek bezi, biberon, losyon gibi birçok farklı eşya ya da aklınıza gelen her şeyi koyabilirsiniz. En fazla sayıda ürünü tahmin eden oyuncu oyunu kazanır.

baby shower yazan kutular

7. Çünkü ben öyle diyorum

Bu oyunu oynamak için, ebeveynlerin çocuklarına tavsiye vermek ya da kızmak için en çok kullandıkları sözleri yazın. Herkes hazır olduğunda, sözleri yazdığınız kağıtları bir kaba koyun ve karıştırın.

Not kağıtlarını birer birer seçin ve okuyun. Tüm oyuncular hangi notu kimin yazdığını tahmin etmeye çalışmalıdır.

8. Bebek emziği

Bu heyecanlı oyun için iki takım olmalıdır. Her takımdan iki kişinin gözleri bağlanmalıdır ve içlerinden birisi bebek yerine geçmelidir.

Bu oyunun amacı, gözleri kapalı olan oyuncunun bebeğin ağzına emziği koymaya çalışmasıdır.

Takımın geri kalanı, bunu başarması için ona talimatlar verecektir. Bu görevi ilk tamamlayan takım kazanır.

Sonuç olarak, bebek partilerinde oynanan oyunların anneyi ve arkadaşlarını hem rahatlatacak hem de eğlendirecek oyunlar olması amaçlanmıştır. Bu oyunlarla eğlencenizi garantileyebilirsiniz. Peki ya siz hangisini tercih edersiniz?


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.