Bebekler İçin 7 Harika Televizyon Dizisi

Bebekler İçin 7 Harika Televizyon Dizisi

Son Güncelleme: 11 Nisan, 2018

Ebeveyn olarak en başta gelen görevlerimizden birinin çocuğumuzu mutlu etmek olduğunu unutmamalıyız. Bu, onların temel ihtiyaçlarını karşılamak dışında eğlenmelerini sağlamanın da önemli olduğu anlamına gelir. Bunu bildiğimizden, sizin için, hepsinin ufaklığınızı çok eğlendireceğini düşündüğümüz birkaç televizyon dizisi önerisi hazırladık.

Çoğu zaman, akıllı telefon, bilgisayar ve televizyon gibi teknoloji araçlarını düşman olarak görüyoruz. Teknolojinin gençler için bağımlılık yaratabileceği doğrudur.

Ama, biraz sağduyu ve ılımlılıkla, bu araçların çocuklarımızın hayatını tamamen ele geçirmeden onlar için belli bir yer almasına izin verebiliriz.

Bugünlerde, belli kitlelerin taleplerini karşılayan çok çeşitli dizi, film, oyun, uygulama ve diğer eğlence teknolojileri bulunmaktadır.

Neyse ki, bebekler için de eğlence dünyasında, televizyonu ebeveynler için bir müttefik haline dönüştürmeye yardım edecek özel içerikler var.

Bebekler için televizyon dizileri

Bebekler çok kısa bir dikkat süresine sahip olmasına rağmen, – 10 ila 15 dakikadan fazla olmamak kaydıyla, kısa bir süre için odaklanma yeteneğine de sahiptir.

Bir hikaye, bir bölüm dizi, bir oyun ya da kısa bir şarkının bile onların dikkatini toplama gücü vardır.

Sonuç olarak, bebekler için yapılmış olan televizyon dizileri, genellikle genç izleyiciler için en dikkat çekici uyarıcılar düşünülerek oluşturulmuştur.

Bunlar renkli ve eğlencelidir, küçük çocuklar için anlaması kolay ve basit bölümlerden oluşur. Sesler nettir ve olay örgüsü karmaşık değildir. Bir ahlak dersi ya da mesaj içerebilirler.

Tüm bunlar, küçük çocukların sevimli, sıcak ve eğlenceli bir şekilde etraflarındaki dünyayı keşfetmelerine yardım eder.

İşte burada bebekler için en iyi 6 televizyon dizisini ve özel olarak çocuklar için tasarlanmış bir kanalı sizin için seçtik.

Küçük çocuğunuz kesinlikle hepsini çok beğenecek. Haydi bunların size neler sunduğuna bakalım.

Pocoyo

Pocoyo İspanyolca bir dizi olarak hayatımıza girdi. Çok başarılı olunca birden fazla dile tercüme edildi.

Bu popüler dizi küçük bir çocuk ve onun hayvan arkadaşlarının etraflarındaki dünyayı cesaretle ve esprili bir şekilde keşfetmeleri hakkındadır.

Pocoyo, bebekler için basit, renkli ve kolay bir dünyada, arkadaşlık ve öz-olumlama gibi değerleri konu eder.

Pocoyo

Baby Einstein

Baby Einstein, 3 aylık ve daha büyük bebekler için tasarlanmış müzik üzerine bir dizidir.

Bu dizi, küçük çocuklar için renkli ve çekici bir ortam oluşturarak klasik dünyaya da bir giriş sunuyor. Aynı zamanda müzik aletleri, oyunlar ve daha fazlasını da içeriyor.

Teletabiler

Bebekler için klasik olan başka bir televizyon dizisi de Teletabiler’dir. Bazen tartışma konusu olsa da, bu dört karakter prestijli bir kanal olan BBC tarafından geliştirilmiş ve ne olursa olsun kuşaklar boyunca çocuklar tarafından sevilmiş bir programdır.

Onların renkli, çocuk dostu dünyası, küçük çocuklara arkadaşlığın, dayanışmanın ve sevginin önemini öğretir.

Peppa Pig

Başka bir İngiliz programı Peppa Pig de bebekler ve küçük çocuklar için çok popülerdir.

Bir domuz ailesi olan karakterler, çocukların, okula gitmekten çevreye saygılı olmasına kadar birçok önemli rutini ve değeri öğrenmelerine yardımcı olur.

Thomas ve Arkadaşları

Bebeklerin sevdiği başka bir benzersiz dizi de Thomas ve Arkadaşları’dır. Basit bir animasyon, macera hikayeleri ve konuşan trenlerden oluşan karakteriyle her bölüm dostluk, cömertlik ve affetmek gibi önemli değerlere odaklanır.

Kaşif Dora

Bebekler için harika olan bir diğer dizi de Kaşif Dora‘dır. Bu dizi, tatlı bir küçük kız ve onunla beraber dünyayı keşfeden evcil hayvanını konu alır.

Çocuklar onunla birlikte maceralara atılarak çok şey öğrenirler.

Kaşif Dora

Baby TV

Size son önerimiz bebekler için bir televizyon dizisi değil, tamamen onlar için yapılmış bir kanal. Baby TV 10 yıl kadar önce İsrail’de ortaya çıktı.

Müzik, eğitim programları, aktiviteler ve oyunlar da dahil olmak üzere çok çeşitli içeriklere sahip olan bir kanaldır.

Baby TV,  Concertino, Bebek Şef ya da Charlie ve Sayılar gibi birçok program yayınlıyor. Bunlar genellikle 2 ila 10 dakika uzunluğunda, özellikle eğlendirici, eğitici ve çocuk gelişimini destekleyici olarak tasarlanmış bölümlerden oluşuyor.

Biz bunların, bebeklerin izlemesi için en iyi programlardan bazıları olduğunu düşünüyoruz.  Ama eminiz ki siz bundan daha fazlasını keşfedeceksiniz. Eğer siz de böyle faydalı programlar bulursanız, lütfen bizimle paylaşmaktan çekinmeyin!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.