Hava Filtresi Kullanmanın Bebekler İçin Faydaları

27 Nisan 2020
Havada toz, bakteri veya polen gibi bebekleri etkileyebilecek pek çok partikül bulunur. Hava filtresi ile derinlemesine temizlik, bu tehlikeli maddelerden kurtulmak için harika bir çözümdür.

Ebeveynler, her zaman bebeklerinin büyüyecekleri ortamın en iyisi olmasını isterler. Bu ortamda, alerjenler ve diğer zararlı maddelerin olmamasına özen gösterirler. Bunun için, en iyisi bebekler için hava filtresi kullanmaktır.

Hava filtreleri, fan veya filtre kullanmak yerine ortamı temizlemek ve arıtmak amacıyla tasarlanan araçlardır. Havadaki mikroskobik partikülleri ortadan kaldırmak için iyon kullan bu araçlar, havayı daha hoş hale getirir.

Yeni doğan bebekler pek çok solunum sistemi hastalığına maruz kalır çünkü bağışıklık sistemleri henüz tam olarak gelişmemiştir. Bu yüzden, havayı temizlemek göz ardı edilmemesi gereken bir durumdur.

Bu hava filtreleri, odadaki havayı %99.96 oranda temizleme kapasitesine sahiptir. Toz, bakteri, polen ve diğer alerjenleri ortadan kaldırır. Bu partiküller havada asılı kalarak bebekleri hasta edebilir.

Evlerin içerisinde, dışarıdan daha fazla kirlilik olabilir. Hava filtresi kullanmak, bebeklerdeki astım, nezle ve alerjileri önlemenin harika bir yoludur. Evinizde bu filtreye sahip olarak, oda parfümü ve diğer ürünleri kullanmaktan kaçınabilirsiniz. Böylece, zararlı kimyasalları evinizden uzak tutmuş olursunuz.

Hava filtreleri bebekler için nasıl işe yarar?

Hava filtresine sahip olmak, kirliliği azalttığı için harika bir seçenektir. Buna ek olarak, bütün aile için yaşam kalitesini artırır. Peki bu harika alet nasıl çalışır?

anne ve bebeği

Bu, havayı temizlemekten sorumlu çok katmanlı bir filtre sistemidir. Büyük molekülleri hapseden bir filtreden oluşan bir fan yardımıyla kirli havayı çeker. Ardından, hava kötü kokuyu azaltmak için karbon bir filtre aracılığıyla geçer.

Bebekler için hava filtreleri, negatif iyonları pozitif iyonlarla birleştirir. Son olarak ise, alet filtrelenmiş havayı fan aracılığıyla dağıtır.

Hava filtresi kullanmanın bebekler için faydaları

Bu aletleri kullanmanın aşağıdaki gibi faydaları vardır:

Alerji ve hastalık bulaşma riskini azaltır

Yüksek kirlilik oranı sebebiyle, sokaklarda soluduğumuz havanın ciddi sorun yarattığı bir sır değildir. Dünyada en çok nüfusa sahip şehirlerde, hava kirliliği oranı %60’a kadar çıkabilmektedir.

Eve geldiğinizde, kiyafetleriniz ve deriniz ile sokaktaki bakterileri eve taşırsınız. Bu, tüm ailenin sağlığını riske atar. Hava filtreleri, çok fazla kirletici madde olduğunda ortamı temiz tutmaya yardımcı olur. Buna ek olarak, filtreler son derece etkilidir. Tozları, hayvan tüylerini ve kötü kokuları azaltır.

“Hava filtreleri toz, bakteri, polen ve diğer alerjenleri ortadan kaldırır. Bu partiküller havada asılı kalarak bebekleri hasta edebilir.”

Evi temizlemeye yardımcı olur

Bu aletler olmadan evi temiz ve kirden uzak tutmak zor bir iştir. Havada her zaman size veya bebeğinize ulaşabilecek partiküller dolaşır. Bu partiküller, bütün ailenin sağlığı için risk oluşturabilir. Hava filtresi kullanmak kadar evi haftada bir temizlemek de önemlidir.

Kötü kokularla savaşır

Aileden bir kişi sigara içtiğinde, tütün partikülleri ortamda kalır ve toza dönüşür. Aynı durum, yiyecek ve hayvanlar için de geçerlidir. Hava filtresi, bu maddeleri yok eder ve hava kalitesini iyileştirir.

çimenlerde emekleyen bebek

Küflerle savaşır

Evlerde bodrum kat, mutfak ve banyo gibi yerler küflenmeye daha yatkındır. Küf, solunum sistemi ve cilt için çok zararlıdır. Bebekler için hava filtreleri, bu partikülleri hapsetme ve etkili bir biçimde ortadan kaldırma kapasitesi olan çeşitli filtreler içerir. Bu aletlerin evde bulunması çok önemlidir.

En önemli katkılarından biri, bebeklerde hiçbir yan etkiye sebep olmadan havayı temizlemektir. Hava filtreleri ayrıca hastalıkların yayılmasını en aza indirir, solunum problemlerini, alerjileri önler ve kötü kokuları ortadan kaldırır.

Aynı şekilde, havayı iyileştirir ve böylece evinizde daha iyi yaşayabilirsiniz. Bazı odaları daha hoş hale getireceğinden, daha iyi uyumanızı ve çalışmanızı sağlar. Bütün bunlar göz önüne alındığında, faydaları gözlemlemek kaçınılmazdır. Bu alet, temizlik, iyilik ve tüm ailenin sağlığı ile eş anlamlıdır.