İngilizce Öğrenmek İçin 8 Harika Uygulama

Günümüzde hangi uygulamaların İngilizce öğrenmek için en iyi yöntemler olduğunu biliyor musunuz? Biz şu anda burada her bir uygulamanın nasıl çalıştığını anlatarak ve kullandıkları farklı yöntemleri sıralayarak bütün detayları sizlere açıklamak istiyoruz. Sizce bu nasıl fikir?
İngilizce Öğrenmek İçin 8 Harika Uygulama

Son Güncelleme: 21 Haziran, 2019

İngilizceyi öğrenerek, toplu taşıma araçlarında gidip gelme zamanınızı daha iyi değerlendirmeniz gerektiğini mi düşünüyorsunuz?  İngilizce öğrenmek ve geliştirmek, yıl içindeki hedefleriniz arasında var mı? Öyleyse bugün sizin şanslı gününüz, çünkü akıllı telefonunuzla İngilizce öğretecek en iyi uygulamaların bazılarını sizinle paylaşacağız.

Bu uygulamalar yeni teknolojilerden faydalanarak, zamanı en iyi şekilde kullanmanızı sağlayacak ve Shakespeare’in konuştuğu dil hakkında bilginizi arttıracaktır. Buna var mısınız?

İngilizce öğrenmek için seçkin uygulamalar

Voxy

Bu uygulama, özellikle İngilizce sertifika sınavlarına hazırlanan kişilere uygun bir şekilde düzenlenmiştir. Bu uygulamayla ana dili İngilizce olan kişilerle online olarak iletişim olanağı sağlanır ve telaffuzu düzeltmeyi ve akıcı konuşmayı ilerletmeyi hedefler.

Voxy uygulaması ayrıca İngilizce yayınlara erişim olanağı sağlar. Sonuç olarak da İngilizce basında yazılan her şey hakkında güncel bilgi sahibi olursunuz.

British Council Uygulaması

British Enstitü, İngilizce öğrenenler için seviyelerine göre çok çeşitli uygulamalar sunmaktadır. Bu çapta bir enstitünün uygulaması da onun kalitesiyle aynıdır. Uygulama egzersizler, videolar ve sesli yayınlar sunar. Ayrıca yeni kelimeler öğrenme olanağı da sağlar.

Beelingo

İngilizce öğrenme uygulamaları her ihtiyaca uygun farklı ara birimler ve metotlar sağlar . Bu örneğimizde, İngilizce seviyenizi mükemmel hale getirmeniz esastır ve Beelingo uygulaması sözlüklere, sesli yayınlara, yeni kelimelere ve dil bilgisi alıştırmalarına ve hatta oyunlara erişimi sağlayarak büyük oranda içerik ve kaynaklar ortaya koymaktadır.

Wlingua ile İngilizce Öğrenmek

Bu uygulama da herhangi bir İngilizce beceri düzeyine uyarlanmış bir uygulamadır. 600 adet İngilizce dersi içermektedir ve en çok ilgi çeken özelliği ise İngiliz veya Amerikan İngilizcesi arasında seçim şansınızın olmasıdır. Ücretsiz olan kısmı oldukça iyi çalışmaktadır, ama paralı bölümü daha çok içeriğe sahiptir.

İngilizce öğrenmek

uSpeak ile İngilizce Öğrenmek

Bu uygulama en basit yapıdan, en karmaşık olana doğru ilerleme sağlayan bir yöntem içerir. Geniş bir kelime haznesi mevcuttur, böylece sözcükleri iyi ve doğru telaffuz etmeyi öğrenebilirsiniz. Bu uygulama içerisinde birçok oyun da bulabilirsiniz ve ayrıca uygulama üç adet zorluk derecesine ayrılmıştır.

Fun Easy Learn English

Fun Easy Learn English uygulaması, veri tabanındaki 6000 kelimeden daha fazlasıyla sözcük dağarcığınızın artmasını garantilemektedir. Resimlerle ve dinleme alıştırmalarıyla öğrenmeyi takviye eder, böylece telaffuzunuz da gelişebilir.

Ayrıca rastgele konular ve oyunlar seçerek İngilizce öğrenme sürecini daha etkileşimli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Peki, bu uygulamanın en iyi tarafının ne olduğunu biliyor musunuz? Bu uygulamayı kullanırken internet bağlantısına ihtiyacınız yoktur.

HiNative Trek

Eğer İngilizce öğrenmek için zaman bulamadığından şikayet edenlerdenseniz, yazımızı okumaya devam edin. Çünkü bu uygulama sizin için tasarlanmış. Uygulamanın içerdiği dersler yaklaşık 10 dakika sürüyor ve ilerlemenize bağlı olarak size yardımcı olabilecek öğretmenleriniz bulunuyor.

Bu uygulamanın tek olumsuz yanı ise ücretsiz değil, paralı olması. Ama yoğunluğunuza rağmen öğrenmenizi ve İngilizcenizi belirli bir seviyede tutmanızı garantileyen bir uygulamadır. Takıldığınız noktaları açıklığa kavuşturmaya yardımcı olabilecek ve ana dili İngilizce olanların oluşturduğu oldukça ilginç gruplarla iletişim kurmanızı sağlayacaktır.

Cambly

Kesinlikle dil öğrenme ile yeni insanlarla tanışmayı birleştiren düşünceyi cazip bulacaksınız. Bu ücretli uygulamanın yaptığı da tam olarak budur.

Cambly öğrendiğiniz bilgileri karşılaştırmayı ve pratiğe dönüştürmeyi sağlamak için ana dili İngilizce olanlarla video bağlantısı kurmanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Bunun yanında, sizin gibi başka öğrencilerle de pratik yapmanız için gruplar oluşturmanıza izin verir.

İngilizce öğretmeni

İngilizce öğrenmek için ekstra bir ipucu

Bahsettiğimiz bu uygulamalara ek olarak, İngilizce pratik yapmanıza fırsat veren karşılıklı konuşma botları da bulunmaktadır. Bunlar karşınızda bir insanla konuşuyormuş gibi anlık mesajlaşma yapmanızı sağlayan programlardır.

Bunların en iyi bilinenlerinin bazıları şunlardır:

  • Virtual Talk
  • Andy
  • PonounciationBot
  • Duolingo, Mondly uygulaması gibi karşılıklı konuşma botları vardır
  • Langlearnbot

Bu teknolojiler sayesinde dil öğrenmek gitgide kolaylaşıyor. İngilizce öğrenmek için kullanılan bu uygulamalar zamandan, paradan ve fazla çaba harcamaktan tasarruf etmenizi sağlayacak. Peki, bu uygulamalardan hangisi size daha uygun, düşündünüz mü?

İlginizi çekebilir ...
Çocukları iki dille yetiştirmek için tavsiyeler
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Çocukları iki dille yetiştirmek için tavsiyeler

Çocuklarınızı iki dille yetiştirmek sandığınız kadar karmaşık değil. Çocuğunuzun buna alışması kolay olmasa da,ileride ona büyük fayda sağlayacağı ...


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Area, M., & Adell, J. (2009). E-learning: enseñar y aprender en espacios virtuales. Tecnología Educativa. La Formación Del Profesoradi En La Era de Internet. https://doi.org/http://dx.doi.org/10.1016/j.enbuild.2016.04.015
  • Díaz Cintas, J. (2012). Los subtítulos y la subtitulación en la clase de lengua extranjera. Abehache.
  • Diaz-Greenberg, R., & Nevin, A. (2003). Listen to the Voices of Foreign Language Student Teachers: Implications for Foreign Language Educators. Language & Intercultural Communication. https://doi.org/10.1080/14708470308668106

Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.