Bebeğiniz için Havuza Giderken Götürmeniz Gereken 11 Şey

Bebeğinizi havuza götürmeden önce, gerekli eşyaların bir listesini hazırlamalısınız. Gerçekten yararlı olacak ve olmadan olmaz şeyleri seçmek önemlidir.
Bebeğiniz için Havuza Giderken Götürmeniz Gereken 11 Şey

Son Güncelleme: 06 Ekim, 2018

Bebeğiniz için havuza giderken götürmeniz gereken şeylerin listesini yapmak güneşli günlerinizi çok daha kolay ve eğlenceli hale getirecektir.

Evden çocuğunuzla birlikte çıktığınızda temel ihtiyaçlarını karşılayacak bazı gerekli eşyalara sahip olmanız gerekir. Ayrıca kullanışlı olacak bazı şeyler de vardır.

Genellikle, bunlar satın almanıza gerek olmayan şeylerdir. İhtiyacınız olan şeylerin çoğu, evinizde bulunan eşyalardır. Dolayısıyla, tatilinizi önceden planlarsanız boşuna para harcamanıza gerek kalmaz.

Taşıması zor olacağından çok fazla eşya getirmek tatilinizi olumsuz etkileyebilir. Daha fazla şey, endişelenecek daha fazla şey demektir. Bu nedenle, ihtiyacınız olan şeylerin akıllıca seçimini yapmak faydalı olacaktır.

Bebeğiniz için havuza götürmeniz gereken şeyler, bebeğinizin yaşına, günün saatine, gittiğiniz yere, ulaşım araçlarına ve evden uzakta kalacağınız süreye göre değişir.

Bebeğiniz için Havuza Giderken Götürmeniz Gereken Şeyler

1.Güneş Koruyucu

Bu kesinlikle unutmamanız gereken çok önemli bir maddedir. Çantanıza koymanız gereken ilk şeydir. Bebeğinizin cildini korumak her zaman önceliğiniz olmalıdır. Yaşına bağlı olarak daha özel bir bakıma ihtiyaç duyabilir.

Uzmanlar, bebeğinizi 6 aydan önce güneşe maruz bırakmamanız gerektiğini söylüyor. Bu nedenle, her iki saatte bir ya da derisinin kuruduğunu veya soyulduğunu fark ettiğinizde 50 faktörlü güneş koruyucu uygulamalısınız.

2. Şapka

Bebeğinizin başını güneşten korumak için şapka kullanmak en iyisidir. Pamuklu bir şapka daha da iyidir.

Bebeklerin başının 2 yaşına kadar oldukça hassas olduğunu unutmamalısınız. Ayrıca, daha az terlerler, bu yüzden şapka onları terletmez.

3. Kolluk

Ebeveynlerinin gözetimi altında çocuklar havuzda yüzebilir. Çocuğunuzun yaşına ve boyuna uygun olarak kolluk kullanması, almanız gereken önemli bir güvenlik tedbiridir.

Anne ve bebek havuzda

4. Oyuncaklar

Bebekler her zaman suda olmaktan hoşlanmazlar. Oynamaları için oyuncak götürmek iyi olabilir. Topla sadece kısa bir süre oynamalılar. Eğer çocuğunuz çok küçük ise kontrolünü kaybedebilir ve kayıp topu ararken suya düşebilir.

Evde kullandığınız oyuncakları bile getirebilirsiniz. Kullanımı kolaydır ve çocuğunuzun zaten aşina olduğu oyuncaklardır. Tercihen plastik oyuncaklar seçin.

5. Havlu

Bu çok önemli eşyayı unutursanız, gününüz oldukça zor geçebilir. Yanınıza en az iki tane havlu almalısınız.

Birini çocuğunuz havuzdan çıktıktan sonra onu kurulmak için kullanırken, diğerini yere serip çocuğunuzun üstünde oyun oynaması için kullanabilirsiniz.

6. İçme Suyu

Bebeğinizi güneşe çıkarırken yanınızda her zaman içme suyu olduğundan emin olun. Bebeğinize sık sık su vererek susuz kalmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca, su içmek gazlı ya da gıda boyalı içeceklerden çok daha sağlıklıdır.

7. Yemek

Bebeğiniz için su getirmek önemlidir. Ancak bebeğinizin su içeceği zamanı iyi hazırlamalısınız, çünkü işlerin kötüye gitmesini istemezsiniz. Aynı zamanda her şeyi önceden sterilize etmelisiniz.

Bebeğinizin susuz kalmasını önlemek için yanınıza gevrek, kurabiye ya da meyve getirebilirsiniz.

Uzmanlar, bebeğinizi 6 aydan önce güneşe maruz bırakmamanız gerektiğini söylüyor. Her zaman güneş koruyucu kullanmalısınız.

8. Temiz Giysiler

Yanınızda ekstra kıyafet bulundurmalısınız. Muhtemelen ıslak ve kirli olacaklarından bütün gün havuzda giydikleri kıyafetleri giymek önerilmez. Eve geldiklerinde temiz ve kuru olmalılar. Böylece bebeğiniz temiz ve rahatlamış hissedecektir.

9. Mayo

Eğer bir kız çocuğunuz varsa bikini yerine mayo giydirmek en iyisidir. Böylece daha rahat olacak ve güneş ışınlarından korunacaktır.

Erkek çocuğunuz için de aynı şekilde mayo tercih edebilirsiniz.

10. Güneş sonrası kremi

Dinlendirici gün sona erdiğinde, bebeğinizin vücuduna güneş sonrası krem sürmelisiniz. Bu sayede bebeğinizin gün boyu güneşe ve havuzdaki kimyasallara maruz kalan cildini nemlendirebilirsiniz. Bebeğiniz güneş sonrası kreminin verdiği rahatlatıcı ve nemlendirici hisse bayılacaktır.

Havuzdaki bebekler

11. Şişme havuz

Altı aydan küçük bebeğinizle havuza giderken yanınıza küçük bir şişme havuz almak iyi bir fikirdir. Bu kullanışlı ve güvenli şişme havuz ile, bebek boğulma korkusu hissetmeden suya alışabilir. Ayrıca, bebeğiniz doğrudan sizin bakım ve gözetiminiz altında olacaktır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bebeğiniz için havuza getirmeniz gereken eşyalar bebeğinizin yaşına göre değişiklik gösterecektir. Bebeğinizi korurken eğlenmeyi unutmamalısınız.

Bu önemli eşyalarla, siz ve bebeğiniz kesinlikle havuzda serinletici bir zamanın tadını çıkaracaksınız. Sizin için çok daha kolay olacağından, tekrar geri döneceğinizden eminiz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.