Büyükannem, Gökteki En Güzel Yıldız

Büyükannem, Gökteki En Güzel Yıldız

Son Güncelleme: 16 Nisan, 2018

Anne, baba! Büyükannem bana verebileceğiniz en iyi hediyeydi.… Hâlâ kalbimde saklı çocukluğumun en kıymetli hazinesi. Her gün onu özlüyor olmama rağmen, efsaneleri ve dersleriyle birlikte her zaman yanımda olduğunu hissediyorum.

Onun mirası benim varlığımda o kadar muazzam olmuş ki, her an onun varlığını hissetmekteyim. Her gece onu özlediğimde, gökyüzüne bakıyorum. Çünkü adımlarımı aydınlatan o yumuşak ışığını nerede bulacağımı çok iyi biliyorum.

Bugün gökyüzüne hayranlık ve biraz da özlemle bakıyorum. Çünkü, gözyaşları ve üzüntü arasında, büyükannemin gökyüzündeki en güzel yıldız olduğunu biliyorum, en büyüğü ve en güzeli doğal olarak güzelliği ile öne çıkıyor.

Onun yokluğunda rahatlığı bulabiliyorum, ki bu beni çok üzüyor. Tam olarak, bütün sorularıma cevap bulabileceğim yer. Aynı enerjinin gitmem gereken yolu gösterdiğini takdir ediyorum. Fiziksel varlığı olmadan bile, benim rol modelim ve takip edilecek yaşamın örneği haline geldi.

Büyükannem, en güzel duygusal iz

Büyükannem, sonsuza dek ruhumda taşıyacağım en güzel duygusal izdir. Onun sözlerini ve tavsiyelerini cildimde taşıyorum. Ayrıca hayatımın en güzel anlarının her biri için bir anekdotum var.

Çocukluğumun en güzel ve hassas anılarının akıl hocası. Gri saçları ve zamanın gücüyle kırışmış elleri olan o tatlı kadın. Tatlı parfümün tuhaf kokusu ve bibloları çok sevmesi, her zaman dekorasyon objeleri ve önemsiz eşyalara dikkat etmesi.

Büyükannem, kendime inanmamı sağlayan duygusal izdir. Gururu ve hayranlığı, kendimi her zaman yetenekli bir sanatçı olarak görmemi sağladı. O bir karikatür ve çizim koleksiyoncusu ve dans destekçisi idi. Tam zamanlı bir  hikaye anlatıcısıydı.

babaanne ve torun sarılırken

Kolları beni kaldırmaya her zaman hazırdı.

Büyükannem, asla ölmeyecek yıldız

Büyükannem bir yıldızdır. Bazen göremediğim halde, her zaman orada olacağını biliyorum. Kalbimde asla ölmeyecek, çünkü sonsuzluk ve ölümsüzlük armağanına sahip. Dinlenmek için görünmez olabilir.

Anneannem çocukluğumda beyaz saçlı bir kahramandı, bana sırlarımızın gizliliğini ve sevilen birinin gülüşünün değerini öğreten kişi. Sevgiyle, sınırsız ve sonsuz olarak taşan saf adanmışlık ve şefkatti. Kelimelerin tarife yetmediği bir insandı.

Oyunlar, şarkılar ve hikayelerle dolu akşamlar. Her özel atıştırmalık tepsisinde kek ve çeşitli lezzetlerin kokusu. Yerine getirilen tüm kaprisler. Onun tükenmez hikmeti ve yaşam deneyimi sayesinde duygusal bir doğanın birçok öğretisi.

Bugün hala burada, kaderimi aydınlatıyor, adımlarıma rehberlik ediyor; gökyüzünden. Ve mesafe önemli değil, çünkü her zaman yanımda olma, bana eşlik etme ve destekleme yeteneğine sahip. Ve ona dokunamıyor olmamın bir önemi yok, çünkü biliyorum ki yanımızda ayrıldıktan sonra bıraktığı büyük miras sayesinde ona güvenebiliyorum.

Sadece senin bildiğin gibi parla, güzel büyükannem. Her zaman seni görmeyi, seni sevmeyi sürdürmeyi, bu dünyayı asla fiziksel olarak terk etmediğini ve hala burada olduğunu bildiğimizi, çünkü anılarla ayrılmayı başaramadığını düşünmeye çalışacağım.

Bir kişinin bedeninin olduğu yerde değil, en çok özlendiği yerde olduğunu söylerler. Burası çok özlendiğin yer. Büyükannem, bu kalbin içinde yaşıyorsun, seni sevmekten ve sana ağlamaktan vazgeçmeyen bu kalpte. Her gün özün kaybolmasın diye savaşıyorum. Sen hala benimlesin, sonsuza kadar.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.