Çocuğumun Kristal Çocuk Olduğunu Nasıl Anlarım?

Çocuğumun Kristal Çocuk Olduğunu Nasıl Anlarım?

Son Güncelleme: 24 Temmuz, 2018

Anneler, öncelikle sizlere kristal özelliklere sahip bir çocuğun ya da kısaca kristal bir çocuğun çok sıra dışı ve yaratıcı bir insan olduğunu söylememiz gerekiyor.

Sahip olduğu pozitif enerji onu düşünceleri, hareketleri ve iyi davranışları bakımından özel bir insan yapar.

Hayattaki amacı çevresiyle uyumlu bir biçimde yaşamaktır. Bu sayede, hem gelişir hem de bir şekilde etrafındakilerin de benzer şekilde davranmasını sağlar.

Sinir krizleri yaşayarak ya da ağlayarak bir şey istemez; ne isterse onu açık bir biçimde söyler.

Bağırmaz; sizinle düşük bir ses tonunda ve yavaş bir biçimde konuşur.

Üstün yetenekli çocuklar kategorisine girmez; ancak çok daha üst ve hatta kutsal denebilecek bir seviyede olduğu söylenebilir.

Eğer sizin çocuğunuz da bir kristal çocuksa, evren tarafından kutsanmış bir kişi olduğunuzu düşünebilirsiniz. Aslında kesinlikle öylesinizdir.

Kristal Bir Çocuğun Özellikleri

Konunun uzmanlarına göre, kristal çocukların bir cam gibi uyumlu ve şeffaf bir auraları bulunmaktadır (kristal çocuk tabiri de bu özelliklerinden dolayı çıkmıştır). Ayrıca saflık ve temizlikleri ile ön plana çıkarken fazla ego sahibi de değillerdir.

Bir anne olarak sizin de çocuğunuzun kristal özelliklere sahip olup olmadığını keşfetmenize yardımcı olmak için size bu tür çocukların bazı özelliklerini derleyerek sunuyoruz:

Empati Sahibi

Kristal bir çocuğu betimleyen ve onu diğer çocuklardan ayıran özelliklerden biri empatidir.

Bu özelliğin bu tür çocuklarda gözlemlenmesinin normal bir durum olduğu söylenebilir.

Diğer çocuklardan farklı olarak başka bir insanın duygularını anlayabilir. Yabancı bir ruh halini kendi bedeninde hissedebilir.

Bu süreci gizli ve özel (ezoterik) olarak tanımlayanlar da bulunmaktadır. Bu tür görüşlere göre, kristal çocuğun aklı adeta başka bir insanın ruhuna girerek onun duygularının derinliklerini öğrenme yeteneğine sahiptir.

kristal çocuk

Tek Kişilik

Kristal bir çocuk diğer insanlarla yaşarken veya onlar etrafında bulunurken bile yalnız bir kişiliğe sahiptir.

Yalnızlığı çok sever; genel olarak diğer insanlarla direkt temastan kaçınabileceği yaşam alanlarını tercih eder.

Pasif

Her ne koşulda olursa olsun diğer insanlarla problem yaşamaktan, onlarla karşı karşıya kalmaktan ve uyuşmazlık içine düşmekten uzak durmak için elinden gelen her şeyi yapar.

Ağzı Sıkı

Ağzı sıkı ve az konuşan bir çocuktur. Siz bu tür davranışlar konusunda ona herhangi bir yönlendirmede bulunmasanız da, bu bağlamda doğal bir yetenek ve eğitime sahiptir.

Aldırışsız olma tehlikesine düşmeden önce sessiz kalmayı ve düşük bir profil izlemeyi tercih eder.

Dingin

Kendine has bir sükunet ve dinginliğe sahiptir.

Kristal özelliklere sahip bir çocuk, hem kendisi hem de çevresi ile bir uyum içerisinde bulunur. Bu nedenle sakin kalır ve sürekli bir denge halini korur.

Onun bu hali, yanında ve çevresinde kim olursa olsun aynı şekilde hissetmesine yol açar.

Zeki

Fikirleri kısa fakat doğrudur.

Genellikle sahip olduğu fikirlerin dışına çıkmaz.

Zekası ve mantığının, kendi yaşıtı diğer çocukların üzerinde olduğu söylenebilir.

Hassas

Kristal bir çocuk aşırı derecede hassastır.

Şiddet, ilgisizlik, kabalık, acımasızlık, yalan, kıskançlık gibi olgular hakkındaki farkındalığı onu endişelendirir. Diğer insanların olumsuz duyguları ve davranışları onu derinden etkiler.

Tatlı

Bu ufaklık nazik, kibar, tatlı ve yumuşak bir karaktere sahiptir.

baba ve çocuk

Doğacı

Hayvanlar, su kaynakları ve genel anlamda doğa çok ilgisini çeker.

Çevre ile ilgilidir ve doğal elementlerin davranış şekillerini bilmek hoşuna gider.

Çocuğumun Kristal Bir Çocuk Olduğunu Nasıl Anlarım?

Kristal bir çocuk genel olarak otistik olarak sınıflandırılır.

Otizm, nöronlar arasındaki bağlar anlamına gelen sinapsların çalışmaması ya da yanlış çalışması ile açıklanan bir tür sinir sistemi gelişimi rahatsızlığıdır.

Ancak bazılarının düşündüğünün aksine, kristal özelliklere sahip bir çocuk, otizm bozukluklarından herhangi birine sahip bir çocuk gibi kendi içinde ve iç dünyasında yaşamaz.

Beynindeki nöronlar diğer herhangi bir çocuğunki gibi birbirine düzgün bir biçimde bağlıdır.

Bir kristal çocuk, tek başına hayatınızı mutlulukla doldurmaya yetecek özelliklere sahiptir. Konuyla ilgili kimi uzmanlara göre, kristal çocuklar dünyaya barış ve manevi uyumu sağlamak üzere gönderilmektedirler.

Yani kristal bir çocuk dünyayı değiştirmek, kendi iç huzurumuzu bulmamıza yardımcı olmak ve insanoğlunun çevresi ile uyum içerisinde yaşamasını sağlamak için buradadır.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.