Erkek Kardeşiniz Neden Hayatınızdaki En Önemli Erkeklerden Biridir

Erkek Kardeşiniz Neden Hayatınızdaki En Önemli Erkeklerden Biridir

Son Güncelleme: 02 Haziran, 2018

Erkek kardeşinizi düşündüğünüz zaman, aklınızdan ne geçiyor? Muhtemelen çocukluğunuzdaki anıları düşünmeye başlıyorsunuz ve sadece mutlu olanları değil, belki kavga ya da tartışmaları da hatırlayacaksınız.

Fakat biz büyüdükçe, erkek kardeşlerimizin, bizim hayatlarımızda ne kadar önemli olduklarını fark ederiz. Erkek kardeşinizle ilişkinizi bu kadar özel yapan şey nedir? Ona hak ettiği değeri vermek için birkaç dakikanızı ayırıp düşünmeye değer.

“Bir erkek kardeş, çocukluk anılarınızı ve yetişkinlik hayallerinizi paylaşır.”

-Bilinmeyen bir yazar-

Erkek kardeşiniz sizin kahramanınız olur

yardım eden erkek kardeş

Kahramanlarımızı düşününce, aklımıza gelen ilk insan erkek kardeşimiz yerine babamız olabilir. Genç kızlar babalarını, koruyucuları ve rol modelleri olarak idealleştirmeye meyillidir.

Fakat zaman içinde, bir zamanlar katlanamadığımız erkek kardeşimize daha farklı bakmaya başlarız. Ne değişti de, olayları farklı görmenize ve erkek kardeşinizin sizin için ne kadar önemli olduğunu fark etmenize neden oldu?

Belki de, bı nostalji ile ilgilidir. Yavaş yavaş, sınıfımızdaki zorba çocuktan bizi nasıl koruduğunu, ödevlerimizde bize nasıl yardım ettiğini ya da anne ve babamızın karşısında nasıl bizim arkamızda durduğunu hatırlamaya başlarız.

Bu, erkek kardeşinizin sizin için ne kadar önemli olduğunu ve sizin en yakın arkadaşlarınızdan biri olduğunu fark ettiğiniz andır.

Erkek kardeşlerin önemi: sadece erkek kardeşinizin sizin için yapacağı şeyler

Sizinle güler

Sizin mizah anlayışınızı, anne babanız dışında, en iyi anlayan kişinin o olduğunu fark edeceksiniz. Onla aynı aile terbiyesini ve tecrübeleri paylaştınız, bu yüzden birlikte yaşadığınız unutulmaz anılara birlikte gülebilirsiniz.

Size hayran olur

Erkek kardeşinizin size gıpta ettiğine inanmak zor olsa da, bunun doğru olduğunu fark edeceksiniz. Kıyafetler, arkadaşlar ve okuyacağı bölüm ile ilgili tavsiyenizi ister.

Her zaman sizin arkanızda durur

Küçükken olduğu gibi, erkek kardeşiniz her zaman sizi gözetir. Ne de olsa, sizi koruması gereken küçük kız kardeşi olarak görür.

Uzakta olsanız da hep iletişim halinde olursunuz

Maalesef ki zaman geçer ve sevdiklerimiz, birçok farklı sebepten uzağa taşınır. Fakat böyleyken bile, o her zaman orada olur ve sizi destekler. Eğer onu ararsanız, her zaman cevap verecektir.

Erkek kardeşler, birbirine bir şey söylemek zorunda değildir – bir odada birlikte oturabilir ve tamamen rahat hissedebilirler.

-Leonardo Dicaprio-

üst üste yatan kardeşler

Ağız sıkılığı

Bunu duymaktan mutlu olacaksınız: Aradan kaç yıl geçse de sırlar ve çocukluk haylazlıkları, erkek kardeşinizin hatıralarında kalacaktır. Bu, ona tam anlamıyla güvenebileceğiniz anlamına gelir.

Sizi mutlu etmek için çaba harcar

Dünyayı sizden ibaret olarak düşündüğü için sizin için her şeyi yapar. Onun için, kız kardeşi, hayatında çok önemli bir rol oynar ve sizi mutlu görmek ister.

Partnerleriniz için altıncı hisse sahiptir

Konu bir hayat arkadaşı seçmeye gelince, erkek kardeşiniz önemli bir filtre haline gelir. Hiç kimse onun kız kardeşi için yeterince iyi olamaz çünkü o sizinle ilgili her şeyi biliyor. Hemen hemen her zaman haklı olduğunu fark edeceksiniz.

Başarısızlıklarınızı görmezden gelecektir

Erkek kardeşinizin sizi her zaman seveceğini fark edeceksiniz, hatalarınıza rağmen. Onları görmezden gelme kabiliyetleri vardır ve siz zor zamanlardan geçerken bile sizi neredeyse mükemmel olarak görür.

Bir numaralı hayranınız

Saygı ve sevgi gibi değerler, genelde inandığımızın aksine sadece ebeveynlerimizden gelmez, aynı zamanda çok sayıda eşsiz anı paylaştığımız kardeşlerimizden de gelir.

Erkek kardeşinizi düşündüğünüz zaman, göreceğiniz şey, hayatınızdaki en önemli insanlardan biri olduğudur.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.