Kısa Saçlı Kız Çocukları İçin 4 Saç Modeli

Sırf minik kızınız kısa saçlı diye ona değişik saç modelleri yapamayacak değilsiniz. Bugün size kızınızla birlikte tecrübe etmeniz için birkaç harika fikir vereceğiz.
Kısa Saçlı Kız Çocukları İçin 4 Saç Modeli

Son Güncelleme: 09 Temmuz, 2018

Sandığınızın aksine, kısa saçlı kızınızla deneyebileceğiniz pek çok saç modeli var. Kısa saçlı kız çocukları annelerinin, kız kardeşlerinin, teyzelerinin ve stilistlerin yaratıcılığını test ediyor diyebiliriz. Ve sonuçlar çok güzel.

Aynı gençler ve yetişkinlerde olduğu gibi, saç modeli bir insanın yüz ifadesinin tamamlayıcısı ve onu diğerlerinden ayıran bir detay. Bu açıdan, kısa saçlar da en az uzun saçlar kadar tamamlayıcıdır.

Daha da ötesi, çocuğunuzun saçlarının kısa olması onun özgün karakterinin daha da fark edilmesini sağlar. Aşağıda evde kendinizin yapabileceği, kısa saçlı kız çocukları için birkaç fikir vereceğiz.

Bunları kızınızla birlikte deneyin ve bir bakın en çok hangisini seveceksiniz!

Kısa saçlı kız çocukları için saç modelleri

Tartışılmayacak bir gerçek var ki o da: kısa saçlılar için seçenekler uzun saçlılara göre daha sınırlı. Öte yandan, bu durum bu zorluğu sadece daha sevimli yapıyor!

Değerli miniğinize bu farklılığı verebilmek için gerekenlere sahip olan şey ise elleriniz. 

1. Bir tarafta toplamak

Önerilerimize yapımı çok kolay olan sade bir modelle başlayalım. İlk olarak, kızınızın saçını yana doğru ayırın. 

Ardından, kızınızın alnındaki saç hattının başlangıcının birkaç santimetre gerisinde bir başka ayrım daha yapın ve bu ayrım diğer kulağına kadar devam etsin. 

Ayırdığınız bu iki parçanın dışında kalan tüm saçı bir saç lastiği ile toplayın.

Saçın toplamadığınız kısımlarında çalışırken bir tarak yardımıyla alnındaki saç hattına yakın olan kısımları ayırın.

Bunu yapabilmek için tarakla alnının biraz gerisinden başlayıp diğer taraftaki kulağına kadar bir hat çizin. Bu kısmı küçük, renkli bir saç lastiği ile toplayın. Şimdi de kalan saçların bir kısmını daha ayırın. Bu kısımlardan birini en son bağladığınız kısımla yan yana getirip bir başka renkteki saç lastiği ile toplayın. Bu şekilde ayırarak toplamaya tüm saçlar toplanana kadar devam edin ve her seferinde farklı renkte bir saç lastiği kullanın. Böylece sahte Fransız örgüsü yapmış olacaksınız.
Son olarak, bu örgüleri ilk yaptığınız at kuyruğu ile birlikte toplayın. 

Ensesinde kalan saçlar varsa bunları bırakabilirsiniz de. Her şekilde sonuçtan memnun kalacaksınız.

kısa saçlı kız çocuk

2. Kuyruk ve fiyonklar

Bir tarak yardımıyla kızınızın başının en tepesinde bir kare çizin. Başka bir deyişle, başının iki yanında ayrı ayrı saçlar bırakın ve en tepesini de yatay yönde ayırın. 

Kızınızın başında bu kare dışında kalan tüm saçları toplayın. Eğer kızınızın kakülleri varsa bunları küçük bir tokayla tutturarak şimdilik ayırın.
Serbest bıraktığınız kare şeklindeki alanda bir önceki saç modelinde tarif ettiğimiz adımları uygulayın, yani bu kareyi küçük küçük parçalar halinde toplayarak her seferinde yeni topladığınız kısmı bir önceki toplanan kısma ekleyin ve renkli saç lastikleriyle tutturun. Aynı bir önceki modeldeki gibi, her bir tutamı bir önceki ile birleştireceksiniz.Bir sonraki adım, bu karenin dışında kalan ve ilk başta geçici olarak topladığınız kısmı iki küçük kuyruk şeklinde toplamanızı gerektiriyor. Ve ortadaki kare kısımla yaptığınız sahte Fransız örgüsünü de bu kuyruklardan birine ekleyin.
Son bir dokunuş için de her iki kuyruğu birer kurdele ile sarın ve fiyonk şeklinde bağlayın.

“Çocuğunuzun saçlarının kısa olması onun özgün karakterinin daha da fark edilmesini sağlar”

3. Çok az bir saçla renkli saç öbekleri

Çocuğunuzun saçları azsa, veya çok kısa ise üzülmeye gerek yok. Kısa saçlı kız çocukları için hazırladığımız bu saç modelleri listesinde miniğinize uyacak bir model mutlaka var.

Kızınızın saçını yana doğru ayırdıktan sonra üstten başlayıp aşağıya doğru küçük küçük parçalar halinde toplayın. 

Ayırıp topladığınız her saç öbeğini parmağınızın çevresinde bir tur döndürdükten sonra küçük bir toka ile tutturun. Aşağıya doğru ilerledikçe bu öbekleri birbirine tutturun.

Saçın sonuna geldiğinizde tepesine bir saç bandı takın ve geri kalan saçları serbest bırakın. İsterseniz süslemek için bir kurdele ve fiyonk da takabilirsiniz.

Bu harika görüntüyü tamamlamak için kaküllerini ve kalan saçlarını düzgünce tarayın.

 4. Kurdeleli örgü

Örgülü saç dendiğinde otomatik olarak uzun saç düşünebilirsiniz. Ancak saç örgüleri kısa saçlılara da gayet güzel uygulanabilir.

Hatta şimdi size kızınızın saçları çok az bile olsa saç örgüsü yapabileceğinizi göstereceğiz.

İlk olarak kızınızın kaküllerini ayırın ve saçını arkaya doğru tarayın. Saç hattı boyunca saçı tutamlar halinde ayırın ve küçük saç lastikleri ile bağlayın.

Şimdi de yaptığınız bu her bir minik at kuyruğunu ikiye ayırın ve bu ikiye ayırdığınız parçalardan birini hemen yandaki at kuyruğunun yarısıyla birleştirin.

örgülü çocuk saçı

Her iki tarafta da bu işlemi yaptıktan sonra, saçın son tutamını bağlayın. Buraya bir fiyonk takabilir veya olduğu gibi bırakabilirsiniz, ki bizim önerimiz kurdele takmanız.

Bu yüzden ilk topladığınız saç tutamından başlayarak kurdeleyi topladığınız her tutamdan sırayla geçirin. Diğer tarafa geldiğinizde kurdeleyi bağlayabilir veya isterseniz fiyonk da takabilirsiniz.  

Görebileceğiniz gibi, bebekler ve kısa saçlı kız çocukları için saç modelleri son derece basit ve güzel. En iyi sonuçları elde etmek için, bu modelleri kızınızın saçı nemli ve kendisi de biraz sakinken yapmalısınız. 

Eğer çocuğunuzun keyfi yerinde değilse veya o anda fazla hareketliyse, daha iyi bir zamanı bekleyin. Sonuçta, önemli olan saç modeli değil bir anne kız olarak birlikte güzel zaman geçirmeniz!


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.