Kızınızla Birlikte Mutlaka Yapmanız Gereken 11 Şey

Kızınızla Birlikte Mutlaka Yapmanız Gereken 11 Şey

Son Güncelleme: 10 Mart, 2018

Burada kızınızla birlikte yapabileceğiniz 11 aktiviteyi yazdık ki, bu şekilde birbirinizle olan iletişiminiz güçlenerek aranızda daha sıkı bir bağ kurulsun. Böylelikle yıllar sonra geçmişe dönüp baktığınızda bu yaşadığınız eğlenceli zamanları görebilin.

Anne ve kız çocuğu arasındaki bağ en güzel şeylerden biridir. Kızınızın annesi rahatlıkla olabilirsiniz, olacaksınız da ancak kızınızın hem arkadaşı, hem sırdaşı ve güvendiği kişi de siz olabilirsiniz. Bunu yapmanız mümkündür ve size muhteşem hissettirecektir. Biraz efor ve enerji sarf ettirdiği doğru olsa da kızınızın en yakını siz olabilirsiniz.
Çocuğunuzu yetiştirirken farkında olmadan birçok hata yaparsınız ama yine de çocuk büyütmenin size çok fazla faydası dokunur. Çocuklar da büyür, kendi yaşamlarını kurarlar ve kendi aileleri olur.
Ne olursa olsun, kızınızla aranızda oluşacak kalıcı bir bağın varlığını bilmekten daha gurur verici bir şey yoktur. Kızınızın güçlü, mutlu, enerjik, sevgi dolu bir kadın olması ama en önemlisi sizin öğrettikleriniz sayesinde böyle olması oldukça gurur vericidir.  

Böylelikle birbirinizden uzak değilsinizdir, ortak noktanız vardır ve birbirinizin yanında olduğunu bilirsiniz.

Kızının Hayatı Boyunca Yapmanız Gereken 11 Şey

Konuşmak

İyi evliliğe sahip olan kişilerin fazlaca birbirleriyle konuştuğunu söylerler. Aynı mentalite anne kız ilişkisine de uygulanabilir. Her zaman birbirinizle konuşun, her şey hakkında. Konuşarak birbirinizin hayatında daima var olun.

Küçüklüğünden itibaren, kızınızın hobileri ve ilgi alanları konusuna özel olarak zaman ayırın ve ilgilenin, aynı şekilde onun da sizin hayatınıza belli konulara müdahil olmasını sağlayın.

Aynı çatı altından yaşayan iki yabancı olmaktansa, birbirinizin arkadaşlığını ve öğütlerini edinmiş olacaksınız. Bir anne ve kızın sanki en iyi iki arkadaşmış gibi birbiriyle konuştuğunu görmek kadar güzel şey yoktur.

Aynı zamanda birbirinizle konuşmadığınız ya da birbirinizden sakladığınız bir şey olmadığını bilirsiniz. Birbirinize gerçek duygularınızla yaklaşın ve kalbinizden geçenleri konuşun.

göl kenarında anne ve kızı

Giysilerinizi Birbirinizle Paylaşın

Çocuğunuzla elbiselerini paylaşın. Kızınızın bir gün giymek isteyeceği giysilerinizi o büyüyene kadar saklayın. Stiliniz ve moda trendleri hakkında mutlaka konuşun.

Küçük detaylarla aynı ya da benzer şeyleri giyerek bir uyum sağlamaya çalışın. Bu bir kumaş olabilir, renk ve ya şekil olabilir.

Alışverişe Birlikte Gidin

Uzun alışveriş anlarında size en iyi eşlik eden kızınızdan başka kim olabilir? Birbirinizle geçirdiğiniz zamandan keyif alın ve stilleriniz konusunda fikir alışverişinde bulunun.  

Bir Hobiniz Olsun

Aynı futbol ya da basketbol takımını takip etmeye çalışın. Birlikte film izleyin, konsere gidin, tiyatroya gidin ya da en azından dondurma yemeye gidin. Birlikte hobi edinin ve en azından ayda bir gün kendinizi o hobiye adayın. Hayatınızın geri kalanında bu sizi birlikte tutacak sıcak bir aktivite olacaktır ve birlikte güzel anıları bu şekilde biriktirirsiniz.

Birlikte Yemek Yapın

Bazen beklenmedik anda birlikte yemek yapın ve ailenin geri kalanını şaşırtın. Kızınıza en iyi tariflerinizi öğretin ve mutlaka mutfakta vakit geçirin; tatlı yapın, lezzetli yemekler yapın, sonuçları sizi mutlaka çok şaşırtacaktır.

annesine sarılan kız

Spa Günü

Evde ya da güzellik salonunda, hiç fark etmez, sadece kızınızla sizin bir arada olduğunuz bir plan yapın. Kızınıza kendisine bakmasının iyi bir şey olduğunu ve bunu nasıl yapabileceğini öğretin. Kendisi için vakit harcamasının iyi bir şey olduğunu ve utanmaması gerektiğini mutlaka söyleyin. Ona güzellik salonundan ya da spadan alabileceğiniz bir hediye kartı hediye edin, manikürünü ya da maskesini siz ayarlayın. Bu kendisini sevmesini ve kendini sizin sayenizde iyi hissetmesini sağlayacaktır.

Sosyal Amaçlara Katılın

Sosyal bir amacınız varsa kızınızı da davet edin. Bir gruba ya da sosyal bir organizasyona katılmanın, başkalarına yardım etmenin, gönüllü olmanın iyi şeyler olduğunu örnekleriyle sizden öğrensin. Bunu hayatınız boyunca yapmaya devam edebilirsiniz.

Empati ve dayanışma bu tür aktivitelerle öğrenilir ve bu tür kavramlar çok kıymetlidir. 

Birlikte Tatile Çıkın

Yılda bir kere, kızınızla birlikte kısa bir tatile çıkın. Plajda ya da dağa çıktığınız küçük bir haftasonu örnek olarak verilebilir. Bu tatil sadece size ve kızına özgü olmalı, başka kişiyle aynı konsepti yapmayın. Hatta ilerleyen zamanlarda, kız torunlarınızı da davet ederek bunun bir gelenek olmasını sağlayabilirsiniz.

Doğum günlerini Özel Yapın 

Doğum günlerinin başka günler gibi sıradan geçmesine asla izin vermeyin. Kızınızın doğum gününü kutlamayı ve küçük sürprizler yapmayı bir gelenek haline getirin. Doğum gününü çok ayrıntılı ve pahalı şekilde planlamanıza gerek yok ancak mutlaka bir şeyi kutladığınız belli olsun. Küçük bir telefon konuşması büyük sürprizler yarabilir.

Doktor Ziyareti

Hayat sadece eğlenceden ve oyundan ibaret değildir. Kaçınmak istediğimiz kötü zamanlar mutlaka olur ve engel olamayız. Hem kötü hem de iyi anlarda ailenin bir arada olduğunu kızınıza gösterin.

Kızınız küçükken onu doktora mutlaka siz götürün ve sizi yanında istediği anlarda kesinlikle müsait olmaya çalışın. Eğer isterse o da sizin doktora gittiğiniz zamanlarda sizinle gelebilir.

Birlikte Dans Edin ve Şarkı Söyleyin

Dans etmek ve şarkı söylemek sizi özgür hissettirir, aynı duyguyu kızınızla da yaşayın. Bunu bir alışkanlık haline getirin ve bütün hayatınız boyunca buna devam edin.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.