Beni Her Gün Daha Güçlü Bir İnsan Yapan Zayıf Noktamsın

Beni Her Gün Daha Güçlü Bir İnsan Yapan Zayıf Noktamsın

Son Güncelleme: 24 Nisan, 2018

Benim sevgili çocuğum! Sen, her gün beni daha da güçlü yapan zayıf noktamsın. Sana verdiğim değeri ve benim üzerimde sahip olduğun o muazzam gücü anlamana ihtiyacım var.

Sen beni sürekli gözlemliyorsun, tüm yüreğinle dünyanın en cesur annesine sahip olduğuna inanıyorsun. Ama yanılıyorsun. Benim de zayıf noktalarım var. Ve sen de onlardan birisin.

Ruhumu, cesaretle ve özgüvenle dolduran zayıf noktam sensin. Sana teşekkür ederim, sayende içimdeki dişi aslan ortaya çıkıyor. En büyük endişem senin iyiliğin. Hayallerini korumak ve elimden geldiğince gülücükler saçmana yardımcı olmak için buradayım.

Sen benim en büyük ve en çok gurur duyduğum zaafımsın. Bu zaafım; erdem, yetenek ve azimle birlikte her gün gerçekleştirdiğim bir savaşa dönüşüyor.

Senin, hayatımdaki varlığın beni güvendiğim bir baston gibi ayakta tutuyor. Sen bana sadakatle eşlik ediyor, beni taklit ediyor ve bana destek oluyorsun.

Sevgili çocuğum, en güzel zaafım sensin. Hayatımı hoşnutluk ve sevinç ile doldurdun. Benim içimdeki iyiliği ortaya çıkardın ve beni parlattın.

Seni ilk defa kollarımda tuttuğumda, içimdeki öz ortaya çıktı. Sen bir paradokssun. Beni, dağları yerinden oynatacak kadar güçlü yapan zayıflığımsın.

anne eli ve bebek ayağı

Sen, asla kaybolmasını istemediğim zayıflığımsın

Sen benim hayatımda sonsuza dek olmasını umduğum güçlü olmamı sağlayan zayıflığımsın. Bu, bağımsızlığımı kaybetmek anlamına gelse de, artık hislerim sana bağlı.

Her zaman benim düşüncelerimdesin ve her isteğimi sen şekillendiriyorsun. Ürettiğim her projenin kahramanı sensin. Umudum, hayallerim ve hayallerimi gerçekleştirmemi sağlayan motivasyon sensin.

Hayatım seninle, ve sana vermeyi arzuladığım mutlulukla iç içe. Sevecen yüzün ve güzel gülüşün beni eritiyor, ama nereye gidersem gideyim, onları bir sancak gibi yanımda taşıyorum. Hayatıma bir koruyucu melek gibi girdiğini hissediyorum. Sen, dünyadaki en büyük sevinç kaynağımsın.

Soğuk ve bulutlu günler artık beni aşağı çekmiyor, çünkü hayatımdaki ışık sensin. Artık düşmekten korkmuyorum, çünkü elin beni yukarı kaldırmak için her zaman orada olacak. Sevgin ve saflığın benim yaşam kaynağım. Bana gerçekten düzgün bir insan olabileceğimi gösteriyorsun.

Sayende, dünyanın en güçlü insanı olduğumu söyleyebilirim. Ve inan bana, sevgili çocuğum, abartmıyorum. Çünkü sevgi benim zayıflığım olduğunda, ruhumu en güzel duygu ve hislerle dolduran kişi sensin.

Güzel ve bulaşıcı bir zayıflıksın

Değerli varlığım! Ben, güçlü ve cesurum. Çünkü en büyük zayıflığımı keşfettim. Bu zayıflık, bana zarar vermekten uzak bir nimettir.

Çevresindeki her şeye hayat veren bulaşıcı bir aşktır. Işığın her gün beni aydınlatıyor ve tüm karanlıkları evimizden uzak tutuyor.

annesinin yüzüne dokunan bebek

Şimdiye kadar karşılaştığım en bulaşıcı zayıflıksın. Sen gülünce, sana eşlik etmemek imkansız. O an, ne kadar kızgın olduğumun hiç önemi yok.

Konuştuğunda, tek yapabileceğim şey cevap vermek. Aynı şekilde, koşulların ne olduğu önemli değil. Bana ihtiyacın olduğunda, her zaman senin yanında olacağım.

Bazen önümdeki yol o kadar karmaşık oluyor ki, devam etmek imkansız gibi görünüyor. Ama yanımda sen olursan gücüm katlanıyor. Ve bulunduğum her muharebede, zafere ulaşmak için bana yol gösteriyorsun.

Teşekkürler güzel yavrum, sayende hayatın güzel şeylerle dolu olduğunu anlamaya başladım. Şüphesiz, en güzeli de sensin.

Kendimdeki potansiyeli fark etmemi sağlayan bu zayıflığımı ortaya çıkardığın ve bana sonsuz sevgini sunduğun için sana teşekkür ederim.

Sen, benim her savaştan alnımın akıyla çıkmama yetecek gücü veren, en tatlı ve en bulaşıcı zayıflıksın.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Bowlby, J. (1986). Vínculos afectivos: formación, desarrollo y pérdida. Madrid: Morata.
  • Bowlby, J. (1995). Teoría del apego. Lebovici, Weil-HalpernF.
  • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista latinoamericana de psicología, 38(3), 493-507. https://www.redalyc.org/pdf/805/80538304.pdf
  • Marrone, M., Diamond, N., Juri, L., & Bleichmar, H. (2001). La teoría del apego: un enfoque actual. Madrid: Psimática.
  • Moneta, M. (2003). El Apego. Aspectos clínicos y psicobiológicos de la díada madre-hijo. Santiago: Cuatro Vientos.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.