Çocuğum ve Ben Büyük Bir Takımız

Çocuğum ve Ben Büyük Bir Takımız

Son Güncelleme: 29 Ekim, 2018

İkimizden daha iyi bir takım yok, yavrucuğum. Bunda hiçbir şüphe yok ki biz, birbirimiz için mükemmel bir tamamlayıcıyız. Sen hayatıma girdiğinden beri, benim itici gücüm ve en iyi yoldaşım oldun.

Seninle ben sırdaş ve macera arkadaşıyız. Önümüzdeki yol karanlık ve kasvetli göründüğünde sen benim güneşim oluverirsin. Benim fırtına sonrası gökkuşağımsın. Aşkım, sen yapbozumun en önemli parçasısın.

Sana hamile kaldığım andan itibaren, harika bir şekilde varlığımın bir parçası oldun.

Sen meydana getirdiğim en önemli şeysin, başyapıtımsın. Mükemmel bir uyum, bir neşe kaynağı ve bir lütufsun. Yavrucuğum, seni tüm kalbimle seviyorum.

İnan bana hayatımı seninle paylaşacağım için minnettarım. Bu harika ekibin bir parçası olacağım ve her savaşta senin safında mücadele edeceğim için de…

Beni ayakta tutan sebep ve bana yol gösteren ışık sensin. Onsuz bir yaşam süremeyeceğim hayat ışığımsın.

Sevgiyle bir araya gelen mükemmel bir takım

Benim tatlı çocuğum, aramızdaki sınırsız sevgi ile harika bir takım kurduğumuza gerçekten inanıyorum. Biz, kutsal ve saf bir bağın sonucuyuz. Gece gündüz, koşulsuz sevgim hep senin yanında olacak.

Düşüncelerimi ele geçirdin. Ben artık ikimiz için nefes alıyorum. Her gün o ışık saçan gülümsemeni görerek uyanmak benim için paha biçilemez.

Tatlı sesinle bana her “Seni seviyorum anne” deyişin bana savaşma gücü veriyor. Gittiğin her yere saçtığın neşe, inancımı korumamı sağlıyor.

anne çocuk boyama yapıyor

Bana olan güvenin en değerli hazinem. Bakışların umutla dolu. Her öpücük ve her kucaklaşma zaten bildiğim bir şeyi doğruluyor: Evrende, seni karnımda hissettiğim anda aramızda kurulan bağdan daha güçlü bir bağ yok.

Her zaman sana hayranlıkla bakıp senin için fedakarlıklar yapacağım. Bu nedenle yavrum, her zaman senin yanında kalacağım. Seninle ilgilenip, seni bütün hastalıklara karşı koruyacağım.

Takılıp düştüğünde, tekrar ayağa kalkmana yardım edeceğim. Sana zorlukların üstesinden gelmeyi ve hatalarından ders çıkarmayı öğreteceğim.

Elimden geldiğince sana rehberlik edeceğim. Sırların sonsuza kadar benimle güvende olacak. Eminim ki benimkiler de seninle güvende olacak. Hiçbir şeyin sana zarar vermesine izin vermeyeceğim.

Sana kötülüğü öğretmeyeceğim. Hayattaki sınavlardan başarıyla çıkmana yardımcı olacağım. Mutlu olmanı sağlamak için elimden geleni yapacağım.

İyi günde de kötü günde de hep birlikte

Karşılaşacağımız zorluklardan dolayı korkma, bir tanem. Her birinin üstesinden birer birer geleceğimizi bil. Bizi birleştiren sevgi, başarısızlığa uğramamızı imkansız kılacaktır. Birlikte dünyayı bile alabiliriz.

Kötü günlerin seni hayal kırıklığına uğratmasına izin verme. Yanımda otur ve bekle. Zaman geçtikçe, güneş tekrar ortaya çıkacaktır. Kara bulutlar geldiğinde korkma, yavrum. Her fırtınadan sonra bir sakinlik gelir.

parkta anne ve çocuk

Bana her ihtiyacın olduğunda yavrum, orada olacağım. İyi zamanlarda da kötü zamanlarda da bana güvenebilirsin. Ve hayır, karşılığında bana bir şey vermene gerek yok. Senden hiçbir şey beklemiyorum. Seninle olmak benim için yeterli.

Sevgin ve sadakatin kalbimi besliyor. Tatlı ve şefkatli masumiyetin ruhumu yatıştırıyor. Hayatımdaki yanlış giden her şey için sen bir şifasın. Bu ve başka birçok nedenden dolayı sana, ne olursa olsun, hep inanacağım.

Sonuçta, beni kendimden daha iyi biliyorsun. Ben de seni nasıl okumak gerektiğini biliyorum. Bana kesinlikle güven. Ben de sana güveneceğim.

Bu harika takımın gücüne inan. Ancak o zaman, her şeyin ne kadar iyi gittiğini görebilirsin. Hepsi anne ve çocuk olarak paylaştığımız bu bağ sayesinde…


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Bowlby, J. (1986). Vínculos afectivos: formación, desarrollo y pérdida. Madrid: Morata.
  • Bowlby, J. (1995). Teoría del apego. Lebovici, Weil-HalpernF.
  • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista latinoamericana de psicología, 38(3), 493-507. https://www.redalyc.org/pdf/805/80538304.pdf
  • Marrone, M., Diamond, N., Juri, L., & Bleichmar, H. (2001). La teoría del apego: un enfoque actual. Madrid: Psimática.
  • Moneta, M. (2003). El Apego. Aspectos clínicos y psicobiológicos de la díada madre-hijo. Santiago: Cuatro Vientos.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.