Anne, Bana Hayallerim İçin Savaşmayı Öğret

Anne, Bana Hayallerim İçin Savaşmayı Öğret

Son Güncelleme: 14 Şubat, 2019

Anne, senden sadece bir iyilik istiyorum: Bana hayallerim için savaşmayı öğret.Bana ideallerinin peşinde koşmanın önemini göster. Umudun ve gayretin gücüyle inancımı pekiştirmeyi öğret. 

Hayal ettiğin gibi saygıdeğer bir insan olmam için ihtiyacım olan tek şey bu.

Sevgili anneciğim, hayatta her şeyin iyi notlar almak gibi şeylerden ibaret olmadığını biliyorum. Bunlar sadece birer sayı ve basit ve sembolik şeyler. Geleceğim bizleri sadece sınıflandıran ve etiketleyen notlardan oluşmayacak. Bunun yanında, kimseyle karşılaştırılmak da istemiyorum.

Değerim bu parametrelerin söylediği şeylerden bağımsız. Asıl önemli olan ise benim ilgilerim, dürüstlüğüm ve öğrenmeye devam etmekle alakalı olan arzum. Bunlar da ölçülebilen şeyler değildir.

Aslında doğru olan tek bir şey var. Sen benim geleceğimi inşa etmekten sorumlusun. Ve bunu çok iyi bir şekilde, kendinden emin olarak ve inanarak yapmalısın.

Bana ihtiyacım olan ve isteyebileceğim her şeyi sağlayacağından hiç şüphem yok. Seni seviyorum anneciğim ve benim için her gün yaptığın her şey için sana çok minnettarım.

Bana hayallerim için savaşmayı öğret

Bana küçük yaştan itibaren hayallerimin peşinden koşmayı öğret. Bu sayede, büyüdüğümde öne çıkabilir ve dünyada istediğim şeyleri elde edebilirim. En derin arzularıma tutunurum ve hayata hücum ederim.

Senin öğrettiklerin ve bana örnek olman sayesinde, bir yetişkin olduğumda da güçlü, kararlı ve sarsılmaz bir karaktere sahip olurum.

Biliyorsun ki anneciğim, bu şekilde, ne istiyorsam onun için çalışabilirim. İhtiyacım olan tüm motivasyon, teşvik, inanç ve umuda sahip olabilirim.

En son istediğim şey büyüdüğümde sadece ekmek parası için çalışmak. Beni hayatım boyunca yönlendiren bir yıldız olacak. Her gün ve her gece…

fotoğraf çeken çocuk

Hayallerim, hayatımın arkasındaki motor ve benim kavgam olacak. Düştüğümde bile her zaman ayağa kalkacak ve tekrar deneyeceğim. Çok yorgun olduğumda bile…

Anneciğim, lütfen bir uğraş edinmemi sağla – beni itecek bir tutku bulmama yardım et. Koşullar ya da o anki durum ne olursa olsun peşinden koşacağım bir şey olsun. İş hayallerime tutunmak olduğunda hiç sınır ve bariyer olmayacak.

Gelecek, hayallerinin güzelliğine inanan insanlara aittir.

-Eleanor Roosevelt-

Hayallerimin peşinden koşmak için gerekli anahtarlar

Hayalleri için savaşmak söz konusu olduğunda iki anahtar durum vardır. Bunlar hem gereklidir hem de azmetmek için vazgeçilmezdir.

Korkuyu yok etmek ve paniği bir kenara bırakmak. İstikrar, ısrar ve kararlılık karşıma çıkan herhangi bir zorluk ya da engelin üstesinden gelmemi sağlayacak.

Cesaretsizliğe güle güle. İmkansız diye bir şey yok. Tek istediğim şey uçmamı sağlayacak olan kanatlar. Bana inan. Potansiyelime güven.

Beni kucakla ve bana şefkat göster. Karakterimin ve özgüvenimin gelişmesini sağla. Özgürlüğümü ve bağımsızlığımı her geçen gün besle.

Zaman geçtikçe beni güçlü ve dirençli biri haline getir. Bazen zayıflıklarımın bile bana fayda sağlayabileceğini görmemi sağla.

Büyülü hayaller kurabilmem ve hayatımın anlamını bulabilmem için gereken her şeyi bana açıkla. Bir şey için aksiyon almayı, tepki göstermeyi ve her şeyden önemlisi bir şeyi inşa etmeyi öğret.

Tüm bunların dışında, inançlı olmalıyım. Bu da iyi miktarda olumluluk, pozitif düşünce ve bir yandan da objektiflik demek.

Tıpkı o tarih yazan iddialı kişiler gibi soğukkanlı ve sabırlı olmayı öğrenmeliyim. Ve son olarak, her tutku ısrarla başlar ve de savaşla devam eder.

Bir tutam yıldız, hayallerim için savaşmama yardım edecek

hayallerim için tarlada koşan kız

Sana tüm hayallerimi teslim ediyorum çünkü biliyorum ki sen de onları önemseyeceksin ve her zaman koruyacaksın.

Benim en büyük arzum tüm bir takımyıldızına ışık verecek yetenekte bir yıldıza sahip olmak. Bu da benim geleceğim ve onu oluşturan yol sayısız yıldızlarla parlıyor ve ışıldıyor.

Ne kadar bulutlar gelirse gelsin, bu yıldızlar hayatım boyunca yolumu aydınlatacak. Bana ilham vermek ve yol göstermek üzere orada olacaklarını biliyorum.

İşte bu şekilde hedefime ulaşacağım – uzun zamandır ulaşmayı istediğim amacım. Ve bu da anneciğim, hayatımın misyonu olacak: Hayallerimi gerçekleştirmek ve hayatı dolu dolu yaşamak.

Bu yüzden, senden – yani hayatımın kahramanından – bir kez daha, bana hayallerim ve ideallerim için savaşmayı öğretmeni istiyorum. Beni daha iyi bir insan yapacak daha iyi bir gelecek için nasıl çalışacağımı bana göster.

Bana yol göster ki bu hayatı onurlu bir şekilde sürdürebileyim. Mutlu olmak ve hayatın doyasıya tadını çıkarmak istiyorum. Teşekkür ederim anneciğim, çünkü sen bunu herkesten daha iyi yapıyorsun!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.