Hayatımı Seninle Hiç Düşünmemiştim Şimdi Sensiz Düşünemiyorum

Hayatımı Seninle Hiç Düşünmemiştim Şimdi Sensiz Düşünemiyorum

Son Güncelleme: 13 Aralık, 2018

Çocuğum, hiç çocuk sahibi olmayı düşünmemiştim. Hiçbir zaman bir beyaz atlı prense, bir peri masalı ya da mutlu bir ailenin kitabına sahip olacağımı düşünmemiştim.

Önceliklerim, kendi hayatım, işim ve kariyerimden ibaretti. Ama her şeyin bir sebebi vardır. Aniden, hiç beklemediğim bir anda sen geldin ve gelişinle birlikte hayatımdaki her şey değişti.

İtiraf etmeliyim ki hayatta çocuk sahibi olacağımı tahmin etmezdim. Belki de ben uyuşmuş bir şekilde her şeye kayıtsızken hayat geçip gidiyordu. Yolum kesinlikle bambaşka bir yere gidiyordu.

Ancak kader bizi bir araya getirmeye karar verdi. O andan itibaren yemin ederim hayatımı sensiz düşünemiyorum.

Tabii ki, başta habere alışmak biraz zaman aldı.O güne kadar beklemediğin birinin geleceğini bilmek ve o biri için her şeyi feda etme düşüncesi endişe veriyordu. Etrafımı korku ve endişe kaplamıştı.

Bugün, sen olmasaydın günlerim nasıl geçerdi diye düşünüyorum. Saçtığın ışık olmadan hayatımın yalnız ve gri olduğu zamanları hatırlıyorum.

Belki de hayatımı değiştiren pek çok şeyden vazgeçtim. Ancak, senin büyüdüğünü ve güldüğünü görmek beni her şeyden daha çok mutlu ediyor.

Hayatım Seninle Bir Macera

Hayatıma girdiğinden beri, insanların aşk dediği şeyin ne demek olduğunu anlıyorum. Bu aşk, aşkların saf,en doğru, en karşılıksız ve sonsuz şefkate sahip olanı.

anne ve çocuk 2

Dünyaya geldiğin andan itibaren günlerimi aydınlatıyorsun. Mutluluk ve özgürlük anlayışımı yeniden tanımladın. Bana sonsuz sabır bahşettin.

Kısacası, ne olursa olsun bana, savaşmaya ve ilerlemeye devam etme gücünü verdin. Hepsi senin sayende ve senin için.

Çünkü seninleyken, hayatım kesinlikle bir maceraya dönüştü. Ve elbette, daha güzel bir hal aldı. Öğrenecek çok şeyim olduğunu ve kendi çocuğumdan daha iyi bir öğretmenin olmadığını anladım.

Bu benim seçimim değildi ama bugün dünyada hiçbir şeye değişmem.

Anneliğin hayata bir şans verdiğini ve köprüler kurduğunu anladım.

Farkında olmadan, yaşama şekil veren bir zanaatkar oldum. Ve en büyük başyapıtımla gurur duyan bir sanatçı oldum: Benim küçük güneşim! Hayattaki önceliklerimin neler olduğunu ve çocukluğa geri dönmeyi başarabileceğimi fark ettim.

Zamanın şimdi olduğunu anladım. Geleceği beklemek yeterli değil, yarını kollarken anı yaşayıp ondan keyif almam gerektiğini fark ettim.

Hayat kısa ve ben, hikayemi seninle birlikte güzel anılarla doldurmak istiyorum.

Sensiz bir hayat istemiyorum

anne ve bebeği

Seninle geçen hayatım benim en büyük hazinem ve dünyadaki tüm altınlardan daha değerli. Sensiz bir hayatı asla hayal edemememin bir kaç sebebi var.

Günlük hayatımda varlığının benim için ne anlama geldiğini nasıl açıklayacağımı bilmiyorum.

Mutluluk için, tazelik, sevinç, masumiyet ve sevgi gereklidir ve sen bir şekilde, tüm bunlara doğuştan sahipsin.

Sana; gülümsemene baktığımda başka bir şeye ihtiyacım yok.

Günaydın öpücüğü, öğleden sonra sarılmak ve o tatlı “Anne, seni seviyorum,” diyişin her dakika seni daha çok sevmeme sebep oluyor.

Sersemliğin ve oyunculuğun en sevdiğim eğlence. Seninle ilgilenmek ve seni korumak en büyük tutkum oldu.

Çocuğum, seninle asla bir yaşamı hayal etmemiş olan bu kadın, bugün sensiz bir hayatı hayal bile edemeyeceğini bilmeni istiyor.

Sen bir sihir gibi benim itici gücüm oldun. Devam etmem için iten güçsün, her gün sonuna kadar yaşamamın sebebisin.

Hayatıma girdiğin için teşekkür ederim!


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Bowlby, J. (1986). Vínculos afectivos: formación, desarrollo y pérdida. Madrid: Morata.
  • Bowlby, J. (1995). Teoría del apego. Lebovici, Weil-HalpernF.
  • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista latinoamericana de psicología, 38(3), 493-507. https://www.redalyc.org/pdf/805/80538304.pdf
  • Marrone, M., Diamond, N., Juri, L., & Bleichmar, H. (2001). La teoría del apego: un enfoque actual. Madrid: Psimática.
  • Moneta, M. (2003). El Apego. Aspectos clínicos y psicobiológicos de la díada madre-hijo. Santiago: Cuatro Vientos

Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.