Zamanı Olmayan Anneler için 3 Güzellik Sırrı

Zamanı Olmayan Anneler için 3 Güzellik Sırrı

Son Güncelleme: 06 Ocak, 2019

Bütün anneler; ciltlerine, saçlarına ve genel sağlıklarına dikkat etmelidir. Bu yazımızda, zamanı kısıtlı olan anneler için bazı güzellik sırları sunuyoruz.

Anneliğin ilk yılları genellikle kaotik bir şekilde geçer. Yüz maskeleri, kuaför günleri ve yoga seansları artık geride kalmıştır. Aşağıda, harika görünmek ve iyi hissetmek isteyen fakat bunun için yeterli zamanı bulamayan anneler için bazı güzellik sırları sunuyoruz.

Küçük çocuklar sürekli ilgi bekler. Güzellik rutininiz her ne kadar biraz arka plana itilmiş olsa da, aynaya baktığınız ve kendinize zaman ayırmanız gerektiğini söylediğiniz bazı zamanlar vardır.

Zamanı olmayan anneler için 3 güzellik sırrı

Cildinize içten ve dıştan bakım yapın

Gün içindeki stresi, kötü bir beslenme ve yetersiz uyku ile birleştirmeniz durumunda, bunun sonuçları hemen cildinizden okunacaktır.

Elinizin altında sürekli bir şişe su bulunması, vücudunuza yeterli miktarda sıvı almanız açısından büyük önem taşır. Bol miktarda antioksidan içeren meyvelerden tüketmek de cildinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

Ek olarak, A vitamini bakımından zengin besinler sizin bir numaralı güzellik dostunuzdur. A vitaminini; fındık, havuç ve kabak çekirdeği gibi gıdalardan alabilirsiniz.

Dış bakım içinse, cildinizi gün boyu nemlendirecek hafif bir krem kullanabilirsiniz. Yanınızda bir gece kremi ve gün boyunca kullanabileceğiniz bir nemlendirici taşımanız iyi olur.

Başka bir iyi alışkanlık da, her zaman güneş kremi kullanmaktır. Bazen anneler çocuklarına güneş kremi sürer, ama kendilerine sürmeyi unuturlar. Dikkat edilmediği takdirde, radyasyon cilt lekelerine ve erken yaşlanmaya neden olabilir.

Zamanı olmayan anneler için makyaj

Tam yüz makyajı yapmak için yeterli zamanınız yoktur. Bazı anneler makyaj yapmazlar, çünkü bundan hoşlanmazlar. Diğerleri ise sadece doğal görünümlü bir makyaj yaparlar, çünkü fazlasına zamanları yoktur.

Engellere rağmen, bazen hazırlanmak için daha fazla çaba harcamanız gerekir. Belki işe giderken, belki de iyi görünmek istediğiniz bir etkinliğe hazırlanırken olabilir.

Makyaj yaparken üç odak noktası vardır: Elmacık kemikleri, dudaklar ve kirpikler. Temel şeylerden sonra yanaklarınıza da biraz renk katabilirsiniz. Bu sizi yenilenmiş ve daha canlı gösterecektir.

Dudaklarınız için en önemli şey, ölü deriden kurtulmaktır. Bazı durumlarda doğal görünüm iyidir. Diğer zamanlarda ise daha canlı bir görünüme sahip olmak isteyebilirsiniz. İyi bir kirpik maşası ve hatta sahte kirpikler ile bunu geliştirebilirsiniz.

“Bazen anneler çocuklarına güneş kremi sürer, ama kendilerine sürmeyi unuturlar. Dikkat edilmediği takdirde, radyasyon cilt lekelerine ve erken yaşlanmaya neden olabilir. ”

Sağlıklı saçlar

Zamanı olmayan anneler için başka güzellik sırlarımız da var! Duygulardan, stresten ve ruh hali değişimlerinden etkilenmiş olan saçlarınızın bakımını yapmanız için de bazı yollar göstereceğiz. Bunun için birkaç farklı seçeneğiniz var.

Bazı kadınlar, kuru şampuan ile iyi sonuçlar elde ettiklerini söylüyor. Bu ürün, kafa derisindeki yağı emer. Buna ek olarak, saçınızı taramak ve şekil vermek için de kullanabilirsiniz. Küçük çocukları olan ve 15 dakika bile boş vakti olmayan anneler için bu iyi bir seçenektir.

Sağlıklı yiyecekler saçınıza da fayda eder.

Saç modeli seçerken (her ne kadar saçlarınızı kökünden kestirmek isteseniz bile!) çok fazla bakım gerektirmeyen bir model seçin.

Saçları beyazlamaya başlamış anneler, endişelenmeyin! Size tavsiyemiz, saçlarınızı kendi renginde bırakıp, doğal güzelliğinizi kabul etmektir. Yoko Ono’nun da dediği gibi, “Zihnini serbest bırak ve saçlarını sal.”

Zamanı olmayan anneler için güzellik sırları: kendinize iyi bakın

Güzellik sadece çocuklarda ve genç kadınlarda bulunmaz! Anneler de güzel ve ışıltılı olabilirler. Bu sırları uygulayarak iyi bir görünüme kavuşup, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Anneler başkalarına bakabilmek için kendilerini ihmal etmemelidir. Kendinize iyi bakmanın faydalarını ebeveynlik becerilerinizde de göreceksiniz.

Son olarak, zihninizi ve ruhunuzu sağlıklı tutmanın yanı sıra, iyi beslenmeniz ve vücudunuza da iyi bakmanız gerekir. Bu şekilde, kendinizi daha iyi hissedecek ve sevdiklerinize de bu mutluluğu aktaracaksınız.

İlgini çekebilir ...
Ben anneyimRead it in Ben anneyim
Çocuğunuza En İyiyi Verebilmek için Kendinize De İyi Bakın

Bir kadın olarak kendine bakmak sağlıklı bir eylemdir. Çocuklarımıza en iyi şekilde bakabilmek için kendimizin değerli olduğumuzu hatırlamamız gerekir.