Hamile Kadınlar İçin En Uygun Kıyafetler

Hamile Kadınlar İçin En Uygun Kıyafetler

Son Güncelleme: 21 Eylül, 2018

Bugün sizlerle hamile kadınlar için en uygun kıyafetleri seçmenize yardımcı olacak bazı sırları paylaşacağız.

Her hamile kadının şık ve zarif hissetmeye ve görünmeye hakkı vardır ve bunu ancak doğru kıyafeti seçerek başarabilirsiniz. Son moda parçaların dışında farklı durumlarda muhteşem görünmenizi sağlayacak zamansız parçalar da vardır çünkü sadeliğin modası hiçbir zaman geçmez.

Kadınlar hamile oldukları için tarzlarından ödün vermemeliler. Hamile kadınlar modanın dışında kalmak zorunda değiller çünkü rahatlıktan ödün vermeden güzelliklerini ortaya çıkarabilecek birçok kıyafet tasarlanmıştır.

Hamile kadınlar için kıyafet seçme konusunda tavsiyeler

Hamile kadınlar için rahat ve şık görünebilecekleri birçok kıyafet seçeneği mevcut. İsteğinize göre karnınızı ortaya çıkaran ya da gizleyen kıyafetler tercih edebilirsiniz. Kumaş cinsi ve aksesuarlara bağlı olarak da birçok yere uydurabilirsiniz.

Doğru kıyafeti seçebilmek istiyorsanız bu tavsiyeleri göz önünde bulundurun:

  • Cildinize nefes aldıran kumaşlardan yapılmış kıyafetleri tercih edin. Bu şekilde sıcaktan bunalmaz ve sıcaklıkla alakalı başka problemler yaşamazsınız.
  • Kolay hareket etmenizi sağlayan kıyafetler giymeniz gerektiğini unutmayın. Hareketinizi kısıtlayan kıyafetlerden kaçının.
  • Dar kıyafetler içindeyken kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir ancak vücudunuza fazla baskı yapabilecek elastik kumaşlardan uzak durun. Yumuşak ve esnek kumaşları tercih edin.
  • Eğer uzun bir kıyafet giyecekseniz kuyruğunun yerde sürünmediğinden emin olun çünkü her zaman üzerine basıp düşme riski vardır. Diz hizasındaki elbiseler hem kış hem de yaz için iyi bir seçenektir. Kışın bu elbiseleri külotlu çorapla giyebilirsiniz.
  • Ufak kalıplı kıyafetler her zaman kendinizi iyi hissetmenizi sağlar ancak gittiğiniz yere ve kişisel zevklerinize bağlı olarak bol kesim kıyafetler de tercih edebilirsiniz.
hamile kadın bebek ayakkabıları

Hamile kadınlar için 8 tip kıyafet

Straplez elbiseler

Bu tip elbiseler göğüs kısmı küçük olan kadınlar için idealdir ve ilkbahar ya da yaz mevsiminde tercih edilebilir. Sadece alışverişe çıkmak için ya da gündelik olarak tercih edebilirsiniz. Bu ayrıca, dişiliğinizi ortaya çıkarmanın ve genç hissetmenin en iyi yollarından biridir.

Salopetler

Salopet her kadının hamilelik döneminde tercih edebileceği bir seçenektir. Mavi ve beyaz kombinasyonu pamuklu yumuşak kumaşlarla kullanıldığında her yer için uyumlu olabilir. Bu hiçbir zaman modası geçmeyen bir klasiktir ve her türlü aksesuarla kombinlenebilir.

Nötr tonlar

Nötr tonlarda kıyafetler her hamile kadının dolabının olmazsa olmazıdır. Kısa, uzun, bol, düz ve dar seçenekleri olabilir. Bu kıyafetler birçok renkle uyum sağlayabildiği için farklı aksesuarlarla kombinleme imkanı sağlar. Tek bir elbise ile birçok farklı tarz yaratabilirsiniz.

Yandan bağlamalı elbiseler

Hamile döneminde kadınların vücudunda görülen her değişiklik göz önüne alındığında yandan bağlamalı elbiseler her zaman iyi bir seçenektir. V yaka sayesinde göğsün büyümesi gizlenir ve kişiye tarz bir hava katar. Her kişinin üzerinde ve her kombinle şık ve güzel bir görünüm verir.

Bol ve salaş tarzlar

Bol ve salaş kıyafetler rahatlığı çağrıştırır ve hamilelik döneminin sonuna yaklaşan kadınlar için çok gereklidir. Yaz döneminde plajda yürüyüşe çıkarken, alışveriş yaparken ya da sadece arkadaşlarla zaman geçirirken giyinmek için idealdir. Bir kemer takarak daha ciddi bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Gömlek tarzı elbiseler

Gömlek tarzı elbiseler de hamile kadınlar için bir seçenektir. Önden düğmeli oldukları için giyip çıkarması oldukça kolaydır. Pamuk, keten ya da kot kumaşı gibi birçok farklı kumaş cinsinde ve modelde bulunabilir.

hamile kadın kıyafeti

Katlı elbiseler

Katlı elbiseler ve etekler vücudu daha geniş gösterdikleri için daha minyon kadınlar tarafından tercih edilebilir. Çarpıcı aksesuarlarla kullanıldıklarında akşam etkinlikleri için iyi bir seçenek olabilirler. Genellikle ipekten üretilirler ve oldukça hafiftirler.

Tek parça elbiseler

Tek parça elbiseler çok modadır ve farklı renk, model ve dikkat çekici desenlerde mevcuttur. Karnınızın boyutu ne kadar olursa olsun rahat ve iç açıcı görünüp vücudunuzu güzel gösterirler.

Özetle, moda sektörü hamile kadınlar için birçok farklı seçenek sunuyor. Sizin üzerinize düşen hayatınızın bu özel döneminde güzel hissetmek ve görünmektir. Unutmayın ki rahatlık hem siz hem de bebeğinizi için olmazsa olmazdır.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.