Kışın Doğum Yapmanın Avantaj ve Dezavantajları

Kışın Doğum Yapmanın Avantaj ve Dezavantajları

Son Güncelleme: 27 Kasım, 2018

Her mevsimin kendi artıları ve eksileri vardır. Kışın doğum yapmanın bebeğinizin gelişini nasıl etkilediğini bu yazımızda keşfedin.

Bebeğinizin doğum tarihi kışa denk geldiğinde benzersiz bir durum söz konusu olur. Bir kış bebeği beklerken, almanız gereken önlemler diğer mevsimlerdekinden çok farklı.

Detaylara dikkat etmek çok önemlidir. Sonuçta, yılın hangi döneminde olursa olsun, bu deneyimin keyifli olmasını istersiniz.

Doğa kendi rotasını takip eder ve hamilelik de bu doğal seyri izler.Sezaryen olmayı düşünmediğiniz sürece, çocuğunuzun doğumunun gün ve saatini kesin olarak bilemezsiniz.

Ancak küçüğünüzün dünyaya geleceği yaklaşık tarih aralığını bilebilirsiniz.

Yeni doğan bebeğimi üşüdüğünde nasıl giydirmeliyim? Kışın bebeğimle dışarı çıkmamda bir mahsur var mı? Bunlar, bir kış doğumunu planlarken annelerin sorduğu en yaygın sorulardan bazılarıdır.

B azı kadınlar kış aylarında bebek sahibi olmalarına rağmen kendilerini bunalmış hissederler. Yine de, o yeni hayatı karşılamak için yılın en iyi zamanının kış mevsimi olduğunu hisseden kadınlar da var. Her kadının kendi görüşü vardır.

Kışın doğum yapmanın faydaları

“Kışın soğuk hava, annelerin ileri hamilelik ve doğum sonrası rahatsızlıkları ile daha iyi başa çıkmaya yardımcı olur”

Hamileliğin son ayları, bebeğinizi kucağınıza alacağınız o eğlenceli anın çok yakın olduğu anlamına gelir. Fakat anne adayı için üçüncü üç aylık dönem hamilelik ilerledikçe daha da kötüleşen uzun bir rahatsızlık listesi anlamına geliyor.

Bu anlamda, bir kış doğumunun avantajları vardır. Kışın soğuk hava , annelerin ileri hamilelik ve doğum sonrası rahatsızlıkları ile daha iyi başa çıkmasına yardımcı olur.

Örneğin, sıcak basmaları gelişmiş hamileliklerde en büyük rahatsızlıklardan biridir.

B azı hamile kadınlar, içlerinde bir fırın varmış gibi hissettiklerini bile söylüyor. Bu duyum, kış aylarında yılın geri kalanında olduğundan daha kolay yönetilebilir.

Kış ayrıca evinizin sıcaklığının tadını çıkarmak için mükemmel bir zamandır. Rahat planlar, kanepenizde bir battaniyeyle kıvrılarak geçirdiğiniz uzun öğleden sonraları vs. Ş üphesiz, tembel kış aktiviteleri vücudunuzun şu anda ihtiyacı olan şeydir.

Kendinizi şımartın, dinlenin ve huzurlu bir şekilde sevgili bebeğinizin gelmesi için hazır olun.

kış ayında hamilelik

Doğum gerçekleştiyse, kış daha az yorgunluk duyacağınız zamandır. Yılın bu zamanı, yeni değişikliklere uyum sağlamanıza daha çok izin veren yavaş bir ritme sahiptir. Çocuğunuzu tanımak ve ilk anlarınızı birlikte geçirmek için bolca zamanınız olacak.

Kışın doğum yapmanın bazı dezavantajları

Kışın soğuk hava nedeniyle küçüğünüzü nasıl koruyacağınız konusunda endişeli olabilirsiniz.

Bebeğinizi düzgün bir şekilde sardığınız sürece, açık havada kısa bir kış yürüyüşünün tadını çıkarabilirsiniz.

Kışı düşündüğünüzde aklınıza gelen ilk soru nedir? S oğuk. Düşük sıcaklıklar ve kötü hava koşulları nedeniyle biraz uyuşuk hissedebilirsiniz.

Kışın güneş ışığı günlerin kısaldığı ve gecelerin daha uzun olduğu izlenimini verme eğilimindedir.

Yani, bir şey yapmak için yeterli zamanın olmadığını hissedebilirsiniz. Fakat bu dışarı çıkıp biraz ışık almak, yılbaşı alışverişi yapmak ve küçüğünüzle beraber mevsimin tadını çıkarmak için harika bir dönemdir.

kışın doğan bebek

Mümkün olduğu kadar dışarı çıkın ve sıkı giyinin!

Herhangi bir mazeret dışarı çıkmak için iyi bir bahane. Bir yürüyüşe çıkmak, hem sizin hem de bebeğiniz için iyi olacaktır. Egzersiz yapmanın sağlıklı ve etkili bir yoludur.

Yeni doğum yapmış bir kadın için, dışarı çıkmak ve egzersiz yapmak duygusal ve fiziksel olarak faydalıdır. Soğuk algınlığı olsa bile, yeni doğanların dış dünyayı ve güneş ışığını yaşamak için temiz havaya ihtiyaçları vardır.

Giysilere gelince rahat ve kalın kıyafetler seçmelisiniz. Yumuşak yün gibi kumaşlar bebeğinizin vücut ısısını korumaya yardımcı olur.

Aynı zamanda, ani sıcaklık değişikliklerine maruz kalmanız durumunda takılması ve çıkarılması kolay katmanları seçmelisiniz. Örneğin, mağazaya giderseniz veya sevdiklerinizi ziyaret ederseniz, içeri girdikten sonra bebeğinizden bir katman çıkarmanız gerekir.

Son olarak, nemli kıyafetlerle dışarı çıkmamaya özen gösterin. Kıyafetlerin kış aylarında kuruması daha uzun sürebilir.

Siz ya da bebeğiniz nemli kıyafetlerle dışarı çıkarsanız, her ikiniz de soğuk algınlığına karşı daha savunmasız olursunuz. Bu nedenle çok dikkatli olmalısınız.

Bebeğinizi giydirirken temel kural, sizin üzerinizdekinden daha fazla giysi katmanı giydirmektir. Bebeğinizin kafasının iyi korunduğundan emin olun, çünkü vücudun en çok ısı kaybettiği kısmı budur.

Birçok insan bir bebeğe sahip olmak için “yılın ideal zamanı” ndan söz ediyor. Ama gerçek şu ki, bu bir zevk meselesi. Her mevsimin artıları ve eksileri vardır. Ama küçüğünüz ne zaman gelirse gelsin tarifi imkansız bir sevinçle dolacağınız kesin.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.