Hayvanat Bahçesine Gitmek: Unutulmaz Bir Deneyim

Çocukluğunuzu düşünürseniz, asla unutmayacağınız anlardan birisi de hayvanat bahçesi ziyaretlerinizdir. Bu unutulmaz anı çocuklarınıza da yaşatmanın tam zamanı! Bugünkü yazımızda ailenizle hayvanat bahçesine gitmenin yararlarından bahsedeceğiz.
Hayvanat Bahçesine Gitmek: Unutulmaz Bir Deneyim

Son Güncelleme: 15 Haziran, 2019

Yaz geldi gelecek, çocuklarınızın okulu çok yakında tatil olacak. Ama anne ve babalar hala işe gitmek ve evi geçindirmek zorundalar. Vakit kısa ancak pazar günleriniz var. İyi havadan yararlanıp çocuğunuzla bir plan yapabilirsiniz; mesela hayvanat bahçesine gitmek gibi.

Eğer hoş, eğlenceli ve benzersiz bir deneyim yaşamak istiyorsanız, aradığınız cevap hayvanat bahçesinde! Hayvanat bahçesine gitmek için tek ihtiyacınız olan şey bir kamera ve doğayla iç içe olma arzusu. Eminiz çocuğunuzla harika bir vakit geçireceksiniz!

Çocuğunuzla hayvanat bahçesine gitmek

Hayvanat bahçesine gitmeyeli uzun bir zaman olduysa, ilk defa gidecekmiş gibi hissediyor olabilirsiniz. Çocuklar gibi biz de hayvanat bahçesindeki hayvanları görmek için heyecanlanırız.

Hayvanat bahçesine gitmek çocuklar için her zaman eğlenceli bir aktivite olmuştur. Kocaman gorilleri yakından görmekten ya da zürafanın boyunun ne kadar uzun olduğunu izlemekten ya da devasa fillerin ne kadar etkileyici olduğunu söylemekten asla bıkmazlar.

Bu büyülü dünyada vakit geçirerek çocuklar hayvanların varlığını görebilir ve onların sadece çizgi filmlerde ya da hikaye kitaplarında geçmediğini anlayabilirler.

Eğer şehirde kalıyorsanız, şehrin hengamesinden kurtulmak için güzel bir aktivitedir. Ayrıca bu sayede çocuklarınızı teknolojiden biraz uzak tutabilirsiniz. Hayvanat bahçesinde dolaşabilir, temiz havanın ve güzel manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

hayvanat bahçesine gitmek

İşte geçirilen zor bir haftanın sonunda hayvanat bahçesine gitmek, muhtemelen sizi yoracaktır. Ancak çocuğunuzun doğayı ilk elden tanıması ve keşfetmesi, bütün yorgunluğunuzu alıp götürecektir.

Bu deneyim sadece öğretici olmakla kalmayacak aynı zaman da çocuğunuzla aranızdaki bağı güçlendirecek ve güzel anılar yaratmanıza imkan verecektir.

Hayvanat bahçesine gitmek için 5 ipucu

eğlenceli vakit geçiren çocuklar

1. Hayvanat bahçesinin giriş ücretlerini ve kurallarını öğrenin

Gelişmiş teknoloji sayesinde çoğu hayvanat bahçesi, internet sitesinden bilet satışı yapmaktadır. Genelde internetten alınan biletlerde indirimler, özel fırsatlar ya da çeşitli ödeme seçenekleri bulunuyor. E tabii, bir de sırada bekleme derdinden kurtuluyorsunuz.

Ayrıca, gittiğiniz hayvanat bahçesinin mobil uygulaması olup olmadığını da kontrol edin. Uygulamalarda daha çok indirim bulabilir ve gerçekleşen etkinlikleri, hayvanat bahçesi haritasını ve daha fazlasını keşfedebilirsiniz.

Bunlara ek olarak, uygulamayı indirerek bilet çıktısı alma derdinden de kurtulabilirsiniz. Girişte telefonunuzu göstererek giriş yapabilirsiniz.

Eğer gittiğiniz hayvanat bahçesinde bu tür uygulamalar yoksa, o zaman gitmeden önce fiyatları ve ödeme seçeneklerini araştırın.

2. Hayvanat bahçesine erkenden gidin

Eğer sabahın erken saatinde giderseniz, hayvanat bahçesinin keyfini çıkartabilirsiniz. Sıcak yaz aylarında hayvanlar gündüz saatlerinde daha aktif olurlar. Bu sayede ailenizle birlikte daha çok hayvan görebilirsiniz.

3. Çantanızı hazırlayın

Hayvanat bahçelerinin büyüklüğüne göre, dolaşmak vakit alacak ve sizi çok yoracaktır. Ayrıca yaz aylarında güneş daha da tehlikeli hale gelmektedir. Bu yüzden ilk olarak, aile üyelerinin güneş kremi sürdüğünden emin olun. Gerekirse tekrar tekrar sürün.

Ayrıca, çantanıza su ve atıştırmalıklar koymayı da unutmayın. Rahat ayakkabılar ve kıyafetler tercih edin. Akşamdan mutlaka kameranızın ya da telefonunuzun hafızasını boşaltın ve şarj edin; gün boyu bir sürü fotoğraf çekeceksiniz.

4. Hayvanat bahçesinde yemek

Eğer ailecek piknik yapmaktan hoşlanıyorsanız, yanınıza sandviçler alabilirsiniz. Ancak hayvanat bahçesine dışarıdan yiyecek getirilip getirilmediğine mutlaka önceden bakın. Eğer bu mümkün değilse, hayvanat bahçesinde bir şeyler yemek için bütçenizi ona göre ayarlayın.

5. Hayvanat bahçesinin her şeyiyle keyfini çıkartın

Çok fazla yürüyeceğiniz için oturmak için her fırsatı değerlendirmenizi ve o günün programındaki bütün etkinlikleri ve şovları izlemenizi öneririz.

Sadece eğlenceli ve eğitici değil aynı zamanda enerjinizi toplamanız ve yorgunluğunuzu atmanız için de fırsat verir. Ayrıca, hayvanları sevdiren etkinliklere mutlaka katılın!

Ve son olarak, hediye eşya dükkanlarını ziyaret etmeyi ve eve bir ya da iki tane hediyelik eşya almayı unutmayın. Bu şekilde çocuklarınız onlara her baktığında, sizinle birlikte hayvanat bahçesinde geçirdikleri o özel günü hatırlayacaklar.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.