Kızlar için 5 Saç Stili

Kızlar için 5 Saç Stili

Son Güncelleme: 13 Şubat, 2019

Bu makalede küçük kızınızın bayılacağı beş basit saç stili göreceksiniz!

Kızların saç modelleri için basit bir şey bulmak önemlidir fakat aynı zamanda dağınık ve bakımsız da görünmemelidir.

Ayrıca göz önünde bulundurmak gereken, kızın saç tipi, uzunluğu ve elbette stilin rahatlığı gibi diğer yönler de vardır.

At kuyrukları ve örgüler harika birer seçenektir. Fakat stilleri çok da fazla basitleştirmeyin – harika bir stil yapabilmek için ekleyebileceğiniz ufak detaylar vardır.

Kızlar için beş saç stili

Düşük, çapraz at kuyruğu

sac stili

Bu saç stili boynun 3 veya 4 santim altından normal bir at kuyruğuyla başlar. Özel detay ise at kuyruğunun etrafının saç ile süslenmesidir.

Nasıl? Kolaydır: at kuyruğunu yapmadan önce, sağ ve soldan birer parça saç ayırın. Sonra at kuyruğunu normal bir şekilde yapın, elastik tokayla sabitleyin.

Sonra at kuyruğunun dışında bıraktığınız parçaları tokanın üstünden çapraz geçirin. At kuyruğunun etrafında bir “x” işareti oluşturmaları gerekir. Son olarak saçları at kuyruğunun altından bir tel tokayla sabitleyin.

Dolanmış saçlı yüksek at kuyruğu

Bu da oldukça kolay bir stildir ve hoş, zarif bir dokunuş sunar. Saçı geriye tarayarak başlayın, böylece saç gerilmiş olacaktır.

Sonra lastik bir bantla at kuyruğu yapın, tercihen kafanın yüksek bir noktasında yapın. Bu, topuzun daha iyi görünmesini sağlayacaktır.

Sonra at kuyruğunun alt kısmından bir parça saç alın (kafaya yakın kısmından) ve lastik tokanın etrafında döndürün. Son olarak tel tokayla sabitleyin.

Sevimli “Pamuk Şeker” Topuzu

Bu, saçlarla baş etmeyi de sağlayan rahat bir kız saç stilidir. Örneğin spor veya dans derslerinde, çok hareket etmesi gerken zamanlarda kullanılması için idealdir. Saçlar iyice tutturulmuş olduğu için açılmaz.

İlk adım yüksek bir at kuyruğu yaparak onu lastik bir tokayla sabitlemektir. Sonra at kuyruğundan sarkan saçı ileriye doğru tarayarak alnı kaplamasını sağlayın.

Sonra tüm saçı at kuyruğunun etrafına dolamaya başlayın ve son olarak saçı üç veya dört tel tokayla sabitleyin. Kafasının üstünde bir kase var gibi görünecektir.

Eğer kızın saçları çok uzunsa “pamuk şekeri”nin bir varyasyonunu da deneyebilirsiniz. Bu varyasyon için yüksek bir at kuyruğu yapmak yerine bir örgü deneyin. Sonrasında örgüyü kendi etrafında döndürüp tel tokalarla sabitleyin.

balık sırtı saç modeli

Balık Sırtı Örgü

Bu oldukça konforlu bir stildir çünkü saçları epey basit bir biçimde kontrol altına alır ve kolayca bozulmaz. Kız oyun oynayıp etrafta dolanabilir ve bu saç stili sorun olmaksızın sabit kalacaktır. Balık sırtı örgüleri tüm saçla veya saçın bir kısmıyla yapılabilir. Normalde sadece saçın bir kısmıyla yapılır.

İ lk adım tüm saçı, sıkı olması için geriye doğru taramaktır. Sonra üst tarafı, alından başın tepesine kadar ayırın ve tarayın. Bu bölümü üç parçaya ayırın ve örmeye başlayın.

Devam ettikçe yanlardan parçalar halinde saç alın ve örgüye ekleyin. Bu, ilk örgünün daha büyük bir örgü haline geleceği anlamına gelir.

Bazen kulaklara kadar saç parçaları alabilirsiniz, sonrasında örgüyü bitirin ve saçın geri kalanını serbest bırakın. Örgüyü bitirebilir ya da bir başka deyişle enseye kadar örebilirsiniz. Bitirmek için sadece lastik bantla sabitleyin.

Yuvarlanmış Örgü

örgü topuz saç modeli

Bu saç stili sadece uzun saçlı kızlara uygundur. Eğer saçlar uzun değilse oldukça garip görünebilir. Özel günler için uygundur zira günlük kullanım için biraz karmaşık bir stildir.

Önce saçı alıp bir tarafa yatırın. Sonra parmaklarınızı kullanarak iki parçaya ayırın. Saç stili kafaya değmeden ensede başlamaktadır. Düşük bir örgüdür.

Bir parçayı kendi etrafında yuvarlayın ve diğer iki parçayı tekrar bölün. Üç parça olacaktır: yuvarlanmış saç ve iki parçaya bölünmüş saç. Bu üç parçayla örgü yapın ve sonuna ulaşana kadar tekrarlayın.

Yuvarlanmış parça her bölümde dönüşümlü olarak kullanılmalıdır. Bir başka deyişle önce sağ parça yuvarlanmalıdır sonra ikinci örgüde sol ve böyle dönüşümlü devam etmelidir. Son olarak lastik bir tokayla sabitleyin.

Sizin ve kızınızın bu güzel fakat kolay saç stillerini seveceğini umuyoruz!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.