Anneliğin Avantajları: Anneliğin Tadını Doyasıya Çıkarın

Anneliğin Avantajları: Anneliğin Tadını Doyasıya Çıkarın

Son Güncelleme: 28 Ocak, 2021

Bu yazıda anneliğin güzelliğinden ve hamileliğinizin her anının tadını çıkarmanın öneminden bahsedeceğiz. Haydi, anneliğin tadını doyasıya çıkarın!

İlk kez hamile kaldığınızda biraz panikleyebilirsiniz. Fakat azar azar korku, dağılır. Onun yerine neşe ve umut gibi duygular gelir.

Hem hamilelik hem de bebeğinizin gelişi çok zor olabilir. Ancak zaman ve sabır, zorluklarla yüzleşmek konusunda en iyi müttefiklerinizdir.

Bu bitmeyen görevde başarının sırrı, hamileliğinizin tadını çıkarmaktır.

Sabır ve anneliğe hazırlık

Hamileliğinizin tadını doyasıya çıkarın. Her anın kıymetini bilin. Hayatınızdaki bu yeni aşamada her gün bir meydan okuma olacak. Ancak her şeyin değişmeye başladığını ve sizi harika bir şeyin parçası haline getirdiğini hissetmeye başlayacaksınız.

Rahat ve bilinçli olmaya çalışın ve önlenebilir olabilecek bazı olayları önceden tahmin edin. Bunlar tüm annelerin paylaştığı özellikler.

Hamilelik aşaması hızla geçecek. Bu dokuz ay boyunca sağlığınıza çok özen göstermelisiniz. Ayrıca dünyanın en güzel bebeğine ev sahipliği yapan vücudunuzda meydana gelen birkaç değişiklik deneyimleyeceksiniz.

Yakında, bu kadar zamandır beklediğiniz bebeğin kollarınızda olduğunu fark edeceksiniz. Çocuğunuzu ilk kez taşıdığınızda, vücudunuzdaki tüm hücreler kesinlikle benzeri görülmemiş bir neşe ve sevgiyle dolacak.

Bu nedenle, hamileliğinizin tadını doyasıya çıkarın. Zaman çabuk geçiyor ve hayat bir hediye.

Dünyaya getirdiğiniz ve size çok ihtiyacı olan o küçük bebek, kısa zamanda büyüyüp bağımsız ve harika bir çocuk olacak.

Sizi zekası, akıl yürütme ve öğrenme yeteneğiyle şaşırtacak.Onlarla gülün, yanlarında geçirdiğiniz her anın tadını çıkarın. Bunlar mutluluğu oluşturan anlardır.

anneliğin tadını doyasıya çıkarın

Anneliğin tadını doyasıya çıkarın: Sabır anahtardır

Elbette, çocuğunuzu büyütürken her şey her zaman toz pembe olmayacak. Acı verici, stresli, öfke dolu ve hatta sinir bozucu anlar olacak ve bu sizin anne olarak büyümenize imkân verecek.

Anne olmak, bebek sahibi olurken geride bıraktıklarınızla değil, anne olarak kazandıklarınızla ölçülür

-Anonim-

Annelik fedakarlık ve zor işlerle doludur, ancak hepsinin buna değdiğini göreceksiniz. Özellikle çocuğunuzun gözlerine bakarken kaybolduğunuz ve onu kucaklarken içinizin sevgiyle dolduğu anlarda geçerlidir.

Anneliğin tadını doyasıya çıkarın!

Yakında harcadığınız emeğin, küçük çocuğunuzdan alacağınız tüm sevgiyle karşılaştırıldığında hiçbir şey olmadığını göreceksiniz.

Yanlarında harcadığınız her dakika benzersiz olacaktır. Her aşama sizin için hem bir macera hem de bir test olacak.

Elbette yüzlerce ipucu ve uyarı okudunuz. Bunları sakin bir şekilde düşünün çünkü anne olmanın bu dönüştürücü aşamasını ele alma zamanı geldiğinde sakin, rahat ve huzurlu olmak en iyisidir.

Annelikten keyif alabilmek için iyi bilgilenmiş olmalısınız. Tüm şüphelerinizi ve endişelerinizi gidermek için her zaman kaliteli bilgi ve tavsiyeler arayın.

Her gün anneliğinin tadını çıkarın

İstediklerinizi yapmayı deneyin. Bir anne olmanın sizi eskisinden daha sezgisel hale getireceğini göreceksiniz.

Bu rol, varlığınızın derinliğine bağlanmanıza yardımcı olacak ve anneliğin zorluklarıyla yüzleşmenize yardımcı bir rehber olacaktır.

Başkalarını dinlemeden önce ilk önce kendinizi dinleyin. Anneler genellikle istenmeyen tavsiyeler veren birçok insanla çevrilidir.

Anneliğin tadını çıkarmanıza yardımcı olacak bir başka ipucu beklentilerinizi azaltmaktır. Kendinize iyi davranın, başka annelerle konuşun ve her geçen gün hayatınızı yaşayın.

Kendiniz için biraz zaman ayırın. İçsel benliğiniz, bedeniniz ve duygularınızla ilgilenme zamanı.

Asla kendinizi terk etmeyin. Kendinizi bunalmış hissederseniz, yardım istemekten çekinmeyin.

Kendinizi dengeli tutmak iyi kararlar almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca olayları farklı bir bakış açısıyla görmenize de izin verir.

Her şeyden önce, bebeğinizin büyüyeceğini ve şu anın her zaman en iyi an olduğu gerçeğini unutmayın.

Şu anda ve burada mevcut olmak, anneliğin tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bir ömür boyu ruhunuzu besleyecek güzel hatıraları değerlendirebilmenizi sağlayacaktır. 


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Bowlby, J. (1986). Vínculos afectivos: formación, desarrollo y pérdida. Madrid: Morata.
  • Bowlby, J. (1995). Teoría del apego. Lebovici, Weil-HalpernF.
  • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista latinoamericana de psicología, 38(3), 493-507. https://www.redalyc.org/pdf/805/80538304.pdf
  • Marrone, M., Diamond, N., Juri, L., & Bleichmar, H. (2001). La teoría del apego: un enfoque actual. Madrid: Psimática.
  • Moneta, M. (2003). El Apego. Aspectos clínicos y psicobiológicos de la díada madre-hijo. Santiago: Cuatro Vientos.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.