Senin Nasıl Olacağını Hayal Etmeden Duramıyorum

Senin Nasıl Olacağını Hayal Etmeden Duramıyorum

Son Güncelleme: 03 Ocak, 2019

Uzun zamandır beklenen ve iple çekilen, testin pozitif çıktığı o gün sonunda geldi! Bu sonuç bir hayalin gerçekleşmekte olduğu anlamına gelir ve yorulmayacağım harika ve heyecan verici dokuz aylık bir yolculuğun başlangıcını işaret eder. O andan itibaren, senin hakkında hayal kurmayı bırakmayacağım ve nasıl olacağını hayal edip duracağım.

Doktor ile ilk randevu günü geldiğinde verilen talimatların her birine uyacağıma dair sana söz veriyorum. İçimdeki bu elması en iyi şekilde koruyacağına ve büyük bir aşkla onu parlatmaya söz veriyorum. Kalbimin en derinlerinden gelen ve büyük bir sevincin eşlik ettiği aşkla!

Benim küçük bebeğim, kendimi karnıma bakıp durmaktan alamıyorum ve düşünüyorum, yakında senin dünyaya geldiğini ve büyüdüğün o güzel günleri görmeye başlayacağım. Vücudum o zamana kadar senin beşiğin olacak. En güzel ninnileri söyleyerek seni gece gündüz sallayacağım. En yakın ve en sadık arkadaşın olarak seninle uzun uzun konuşmalar yapacağım.

Bu hamileliği yaşamayı sabırsızlıkla bekliyorum; bu harika sürecin her saniyesinin tadını çıkaracağım. Umuyorum ki seni tüm kalbimle içimde hissetmeye başlayacağım. Küçük vücudunun içimde geliştiğini ve büyüdüğünü bilmek benim için hayatı deneyimlemek anlamına geliyor.

Hayatımdaki en önemli kişi olacaksın. Senin ihtiyaçlarına göre mükemmel olarak tasarlanmış bedenimi bir sığınak, örtü ve doğal gıda kaynağı olarak düşünmeni istiyorum. Birlikte geçireceğimiz o güzel gün ve gecelerin nasıl olacağını hayal et. Beni, anneni, hayal et ve benim yanımda mutlu olacağını ve hiçbir şeyinin eksik bırakılmayacağını bil.

Nasıl olacağını merak ediyorum

annesinin karnından bakan bebek karikatürü

Ben, en önemli şeyin senin sağlığın ve iyiliğin olduğu görüşümü tüm sevdiklerimle paylaşıyorum. Bu nedenle, cinsiyetin ve yüzünü hayal etmek benim için ikinci planda kalıyor. Sana sonsuz sevgimi garanti ediyorum. Bu yüzden nasıl geldiğinin hiçbir önemi yok. Erkek ya da kız; kumral yada sarışın, hiç önemli değil.

Ancak, yine de seni düşünmekten vazgeçemiyorum. Senin gelişini, ilk temasımızı düşünüyorum. Aromanı, yüzünü ve cildinin yumuşaklığını düşünüyorum. Merakımı tatmin etmek için sen gelmeden önce seni hayal etmeye çalışıyorum.

Zaten senin minik parmaklarını, tombul karnını ve küçük dişsiz gülüşünü hayal ediyordum. Tüm zamanımı aklımda seni hayal edip seni kollarıma alma düşüncesiyle geçiriyorum. Böyle anlarda, seni düşünürken karnımı okşamayı da ihmal etmiyorum.

Göğsümde uyuduğun günün ve ilk gülüşünün hayali kalbimi eritiyor. O küçücük ayaklarını öpücük yağmuruna tuttuğumu hayal ediyorum. Yakında ilk adımlarını atacağın o ayakları!

Sen en mükemmel hayalimsin

Hayatıma girdiğini öğrendiğim günden beri, yakında birçok şeyin değişeceğini biliyordum. Hiçbir şey beni bu değişiklikleri düşünmekten daha mutlu etmiyor.

Beni sevgili ve saygılı bir insana dönüştürecek bu görevi üstleneceğim. Çünkü bir anne, kalbinin vücudunu terketmesine izin verdiği zaman gerçek anlamda anne olur.

gebe kadın figürü

Bugün sen benim en mükemmel hayalim oldun. Öyle ki, boyutları tahmin edilmesi mümkün olmayan ve önceden keşfedilmemiş duyguları ve hisleri ortaya çıkaran bir hayal.

Tüm umutlarımın ve hayallerimin her birini gerçeğe dönüştürmek için ihtiyaç duyduğum gücü senden alıyorum.

Sen; Allah’ın, bu en büyük mutluluğu içimde nasıl hissedeceğimi ve yaşayacağımı bana göstermek için gönderdiği bir öğretmensin. Aklımı sarabilecek bütün korku ya da şüphelere rağmen, bu süreçte ortaya çıkabilecek her türlü engeli aşmak için bana güç ve cesaret vereceğini biliyorum.

Gülümsemenin benimki ile birleştiğini görmek istiyorum. Senin ortağın ve sırdaşın olmak istiyorum. Hayatın mucizesi gerçekten hayret verici. Seni dünyanın en mutlu çocuğu yapmak için ihtiyacın olan her şeyi sana vermek istiyorum.

Çocuğum, bugün sen benim içimde var olan en yoğun arzusun. Yaşama sebebim, devam etmemi sağlayan harekete geçirici güçsün. En etkili güç kaynağım sensin.

İlk andan itibaren beni şaşırtmaya devam ettiğin için sana teşekkür ederim. Ne kadar sürerse sürsün, seninle tanışacağım o an gelene kadar sabırla bekleyeceğim. Çünkü bunun her dakikasına değeceğini çok iyi biliyorum.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.