Çocuklarınızla Kamp Yapmak, Eğlenceli Bir Macera!

14 Şubat 2020
Çocuklarınızla kamp yapmayı planlıyorsanız, deneyimin tadını sonuna kadar çıkarmak için aşağıdaki ipuçlarını aklınızda bulundurun. Eğlenceli maceranıza başlamadan önce dikkate almanız gereken birçok şey var.

Çocuklarınızla biraz zaman geçirmek için işe ara vermeye mi karar verdiniz ? Elbette, çocuklarınızın seveceği bir etkinlik arıyorsunuz. Çoğu çocuk doğada zaman geçirmeyi ve ebeveynlerinin yanında yeni şeyler keşfetmeyi sever. Bu yüzden çocuklarınızla kamp yapmak harika bir macera olabilir.

Çocuklarınızla kamp yapmak, ne macera!

Yıldızların altında uyumak, kamp ateşinin tadını çıkarmak, doğada yürüyüş yapmak ve bitkiler ve hayvanlar hakkında bilgi edinmek, çocuklar için birçok fayda sağlayan bir maceradır. Ancak, çocuklarınızla kamp yapmanın göründüğü kadar kolay olmadığını unutmayın.

Her şeyin yolunda gitmesi için vaktinden önce plan yapmak önemlidir. İlk kez ailecek kampa gidiyorsanız, macerayı daha keyifli hale getirmek için aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Çocuklarınızla kamp yapmak için ipuçları

Doğaya çıkmak için en uygun zamanı seçin

Tabii ki, ilkbahar ve sonbahar her zaman çocuklarla dışarı çıkmak için en iyi seçenektir, çünkü kış çok soğuktur. Maceranızı güneşin sıcaklığının tadını çıkarabileceğiniz günler için planlayın.

Çocuklarınızla ilk kez kampa gidiyorsanız, doğaya çıkmadan önce pratik yaptığınızdan emin olun. Örneğin, çocuklarınızla arka bahçenizde çadır kurma alıştırması yapabilirsiniz. Bu kolay bir iş değildir, ancak asla pratik yapmazsanız, doğada çadır kurmak daha da uzun sürecektir.

Bahçede basit bir şey pişirmek için küçük bir mangal da alabilirsiniz. Son olarak, bir gecenizi arka bahçenizde uyku tulumunda geçirin. Bu şekilde, çocuklarınız kampa gitmeden önce nasıl hissettirdiği hakkında küçük bir fikre sahip olacaklar. Tabii ki, bu doğada kamp yapmanın nasıl bir şey olduğunu gösteren küçük bir önizleme.

doğada kamp yapan aile

Belirli imkanları arayın

Yetişkinlerle dışarıya çıktığınızda, nereye gittiğiniz önemli değildir. Ancak, çocuklarınızla kamp yapmaya giderken, en iyi yeri aramak en iyisidir. Acil durumlarda temiz su, elektrik ve iletişime erişim gibi belirli olanaklara sahip bir alan bulun.

Elbette, çocuklarınızın özgürce yürüyebileceği ve oynayabileceği geniş bir alan bulmak en iyisidir.

“İşlerin iyi gitmesi için iyi bir planlama ile başlamak çok önemlidir.”

Her şeyi önceden organize edin

İhtiyacınız olan her şeyi önceden hazırlayın; bu bir şeyleri unutmanızı engelleyecektir. Gerekli tüm kıyafetleri almayı unutmayın. Çocuklarla dışarı çıkarken mutlaka birkaç ekstra eşyaya ihtiyacınız olacak.

Unutmamanız gereken ürünler arasında çadır, uyku tulumları, battaniyeler ve kalın giysiler bulunmaktadır. Açık havada gecelerin evden daha soğuk olduğunu unutmayın.

Ek olarak, gerekli tüm mutfak gereçlerini alın: küçük bir ocak, çatal-bıçak-kaşık, bardak, tabak vb. Şarjı dolu bir el feneri, bir ilk yardım çantası ve yeterli miktarda yiyecek ve su getirmeyi unutmayın.

Böcek kovucu esastır. Küçük çocuklarınız varsa, bir cibinlik getirmeniz en iyisidir.

Çadırı erken monte edin

Kamp alanına vardığınızda, çadırınızı erkenden kurmaya çalışın. Erken yapmazsanız hava kararınca çadırı kurmak biraz zorlaşabilir.

Daha büyük çocuklarınız varsa onlardan yardım isteyebilirsiniz. Çocuklara kendilerini faydalı hissettirmek iyidir.

gülen anne çocuk

Bununla birlikte, daha küçük çocuklarınız varsa, bir ebeveynin çocuklara bakması ve diğerinin çadır kurması en iyisi olacaktır. Çocuklar genellikle kurulmadan önce çadırın içine girmek ister.

Çadırı temiz bir alana kurmayı unutmayın, çok fazla rüzgar almamalıdır. Ayrıca gölgelik bir alanda ve her türlü tehlikeden uzak bir alanda olmalıdır.

Her şey hazır olduğunda, çocuğunuza doğa ananın güzelliğini göstermenin zamanı geldi. Çocuklarınıza doğayı kirletmektense ona bakmayı öğretin.