Çocuklar İçin En İyi Netflix Dizileri

18 Ocak 2020
Netflix'te, çocuklar için olsa dahi dizi ve film seçeneklerinin oldukça fazla olması karar vermeyi de bir o kadar zorlaştırıyor. Bu yazıda, çocuklar için hazırladığımız en iyi Netflix dizileri listesini sizlerle paylaşacağız. 

Günümüzde dizi ve filmler için en popüler platform haline gelen Netflix sayesinde, her yaşa hitap eden ve her ilgi alanına uygun tercihler bulmak mümkün. Özellikle de çocuklar için çok fazla sayıda Netflix dizisi bulunmaktadır.

Televizyonda birlikte dizi izlemek, ailecek keyifli zaman geçirmek için çok uygun bir aktivitedir. Bununla birlikte, Netflix platformuna üyeyseniz pek çok avantajlı fırsattan yararlanabilirsiniz.

Çocuklar için Netflix dizilerinin avantajları

Netflix, modern televizyon kanallarına kıyasla pek çok avantajlı seçenek sunmaktadır. İşte bunlardan bazıları:

Sınırsız sayıda seçenekler

Hiç şüphesiz, “Bu akşam televizyonda ne var?” sorusunu duymuş veya sormuşsunuzdur. Televizyon kanalları sayesinde o an televizyonda ne varsa genellikle onu izlemek mecburiyetindesinizdir.

Fakat, Netflix sayesinde artık bu mecburiyet ortadan kalkıyor. Pek çok farklı seçenek arasından istediğinizi seçmeniz ve istediğiniz zaman izlemeniz Netflix sayesinde mümkün. Hatta, dizi ve film seçeneklerini tür ve yapım yılına göre sıralama imkanınız da var.

netflix

Saatlere bağlı kalmak zorunda değilsiniz

Netflix’in bir diğer avantajı ise neyi ne zaman izlemek istediğinize kendiniz karar veriyor olmanızdır. Böylelikle, çocuklarınızın izledikleri filmi veya diziyi bitirmek için geç saatlere kadar uyanık kalmaları gerekmez veya en sevdikleri film veya dizi oynarken uyumaları için onları ikna etmek zorunda kalmazsınız.

İndirme seçeneği

Netflix bölümlerini indirme seçeneği sayesinde hiçbir bölümü kaçırmazsınız. Ek olarak, indirdiğiniz bölümleri tüm Netflix yüklü cihazlarınızla, herhangi bir yerden, internet bağlantınız olmadan da rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Çocuklar için en iyi Netflix dizileri

Sunduğu kolaylıklar ve avantajlar kadar, geniş içerik yelpazesiyle de Netflix kullanıcıların favori platformu haline gelmiştir. Aşağıda sizlerle çocuklar için en iyi Netflix dizileri önerilerimizi paylaşıyor olacağız.

Bu tavsiyelere ek olarak, platformun sunduğu önerileri de mutlaka göz önünde bulundurun. Birkaç dizi veya filmi izledikten sonra, Netflix sizlere seveceğiniz benzer içerikleri önerecektir.

1. Süper Öcüler

Süper Öcüler, en iyi Netflix çocuk dizilerinden biridir. Dünyanın en güçlü canavarlarının canavar okulundaki gündelik hayatlarını konu alan bir animasyondur.

Bu animasyon yapımı, 3 ile 5 yaş arası çocuklar için tavsiye edilir. Çocuklara duyguları ile nasıl başa çıkabileceklerini ve problem çözmeyi öğretir. Genellikle, her bölümde bir canavar çözmesi gereken bir sorunla karşılaşır ve hareketlerinin sonuçlarına katlanmayı öğrenir.

Eğer çocuğunuz bu diziyi beğenirse, Netflix’in bu dizinin popülerliği sebebiyle yayınladığı iki filmi de çocuklarınıza mutlaka izletin.

2. Trollhunters

Trollhunters, 7 yaş ve üzeri çocuklar için Dreamworks tarafından yapılmış bir animasyon dizisidir. Eğer çocuğunuz macera showlarına ilgi duyuyorsa, Trollhunters’ı çok seveceğinden hiç şüpheniz olmasın. Bu dizi, troll medeniyetini keşfeden küçük bir çocuğun maceralarını anlatmaktadır.

İçerdiği dialoglardan ötürü oldukça keyifli bir dizidir. Ek olarak, hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgisini çekebilecek bir takım animasyonlar bulundurmaktadır. Ailenizle birlikte bu animasyon dizisini izlemekten çok keyif alacaksınız.

3. Karşınızda Storybots

En eğitici Netflix içeriklerinden biri olan bu dizide, 5 küçük bot çocukların sorduğu soruları cevaplamaktadırlar. 3 yaşındaki çocukların çok hoşuna gidecek olan bu animasyon dizisinde, farklı şarkılar, renkler ve tasarımlar bir arada kullanılarak ilgi çekici bir seri yaratılmıştır.

4. Furchester Oteli

Eminiz ki, bu yazıyı okuyan ebeveynlerin çoğu Susam Sokağı’nda geçmiş bir Netflix dizisi bulma heyecanı içindedirler. Öyleyse hiç merak etmeyin, Furchester Oteli sizi çocukluğunuza geri götürecek.

Bu dizi sayesinde, çocukluğunuzun beraber geçtiği Elmo karakterini çocuklarınızla tanıştırabilirsiniz. Furchester Oteli’nde, Elmo uzakta yaşayan akrabalarına bir otel işletmeleri konusunda yardım etmektedir.

Bu dizide takım çalışması, asla pes etmemek, problemlerle başa çıkmak ve çözüme kavuşturmak gibi değerler ön plana çıkarılmıştır.

5. Planet Earth: çocuklar için en iyi Netflix yapımlarından biri

Hiç şüphesiz, çocuklar için eğlenceli olduğu kadar öğretici olan sayısız Netflix dizisi vardır. Fakat, diğerlerinden çok farklı olan bu seriden bahsetmeden yazımızı sonlandırmak istemedik.

Planet Earth isimli bu BBC belgeseli, tam 4 Emmy Ödülü’ne layık görülmüştür. İçinde yaşadığımız dünyanın mükemmel doğasını ve vahşi hayvanları yüksek çözünürlükle ekranlara taşıyıp bizlerle tanıştıran bu belgesel sayesinde, çocuklarınızın hayvan ve doğa sevgisi pekişecek ve eminiz ki kısa zaman içinde çocuğunuzun en sevdiği seri haline gelecektir.

  • Moreno García, L. (2008). La transmisión de valores en los programas infantiles. Comunicar.